R1 Goat
Právě hraje:
INTRO
00:00 - 01:30
on-line přehrávač
JULIE HOLTER ZAHRAJE V NOD

JULIE HOLTER ZAHRAJE V NOD

12.6. 2019 - Americkou muzikantku Julii Holter podpoří domácí Never Sol....

Na další ze série koncertů WOWs - Wonderwomen Save You věnované zajímavým hudebnicím napříč žánry přijede umělkyně až z hlavního města showbusinessu LA. Julia Holter je typická svým čistým komorním popem a za svoji kariéru stačila již spolupracovat i s Laurel Halo, Nite Jewel nebo Jean-Michel Jarrem! Při poslechu Juliina zpěvu je cítit moudrost a klid. Její písně působí jako meditace uprostřed rušné ulice, ale zřídkakdy vás nepřinutí hýbat se. Není proto divu, že je již mnoho let stálicí prestižní stáje Domino Records, kde vydávají například i Jon Hopkins, Austra, Four Tet nebo Franz Ferdinand.

Za sebou má osm studiových alb a dvě alba živá. Ve své tvorbě cituje Julia například řeckého velikána Euripida nebo básníka Franka O’Haru, ale nikdy ne na úkor vlastního vyrovnaného hlasu. Svůj přehled v kultuře tak zúročila i v roce 2016, kdy se coby kurátorka podílela na programu věhlasného showcase festivalu Le Guess Who? v holandském Utrechtu a jen o rok později složila hudbu k němému filmu The Passion of Joan of Arc z roku 1928. Své fanoušky pak určitě potěšila uplynulý podzim, kdy vydala své zatím poslední album Aviary, které si vysloužilo mnoho pochvalné kritiky. Nejen z něj zazní mnoho písní na jejím prvním pražském koncertu v NoDu.

Melancholicky snový bude celý večer. Otevře ho totiž domácí skladatelka, zpěvačka a producentka Sára Vondrášková, známá spíše pod svým uměleckým pseudonymem, Never Sol. Její tvorba je založená na melancholických náladách, zpěvu a analogových syntezátorech. Za sebou má například spolupráci na ústřední písni k filmu Ve stínu či účast na tokijském vydání Red Bull Music Academy. Na sklonku minulého roku jí vyšlo druhé studiové album s názvem Chamaleo, tedy chameleon. Toto album, které zve posluchače na výlet do surrealistických krajin, mělo mimo jiné premiéru na newyorském renomovaném blogu Indie Current, kde se mu dostalo mnoha kladných ohlasů. Není tak divu, že byla později i nominována na cenu Anděl v kategorii Sólová interpretka. Čeká nás tedy emocemi nabitý, avšak velmi éterický večer.

Julia Holter zahraje v NoDu 19. června.

doors 19:00
Never Sol 19:30
changeover 20:10
Julia Holter 20:35
curfew 22:00

Více info na https://www.roxy.cz/events/detail/1973/julia-holter

bez autora