R1 Goat
Právě hraje:
INTRO
00:00 - 01:30
on-line přehrávač
NEVIDITELNÉ PŘICHÁZEJÍ DO KIN

NEVIDITELNÉ PŘICHÁZEJÍ DO KIN

11.6. 2019 - Francouzský komediální hit Neviditelné dorazí do českých kin v půlce června...

13. června vstoupí do českých kin francouzská komedie Neviditelné. Režisér Louis-Julien Petit si pro svůj třetí celovečerní film vybral téma „neviditelných“ žen – sociálních pracovnic a jejich svěřenkyní ve složité životní situaci. Ve své domovské zemi se film stal nečekaným hitem, od jeho lednové premiéry ho vidělo přes milion diváků. Diváci i kritici na snímku oceňují především upřímnost, optimismus a humor, se kterým pojednává o životem ostřílených ženách, jež společně bojují proti nepřízni osudu. Portál Screen Daily označil film za „zábavný a plný empatie“, Hollywood Reporter mluví o „dojemném a opravdovém“ filmovém zážitku. 15. června bude při příležitosti premiéry filmu v českých kinech Bio Oko hostit kuchařky ze smíchovské Jídelny Kuchařek bez domova. Jejich vyhlášené veganské pokrmy bude možné ochutnat od 15:00 do 21:00, film se bude promítat v 18:00.

 Humor jako ochranný štít
Manu, Audrey, Hélène a Angélique vedou denní centrum na okraji francouzské metropole. Když má být instituce kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřena, berou situaci do vlastních rukou a rozhodnou se udělat vše pro to, aby pomohly svým návštěvnicím postavit se znovu na vlastní nohy – i když to bude znamenat porušení spousty pravidel. „Chtěl jsem natočit film plný světla a naděje, zaměřený na úzkou skupinu, její soudržnost a vzájemnou podporu tváří v tvář nepřízni osudu. Už jen z úcty k těm ženám, které si často dělají legraci samy ze sebe a odmítají jakoukoli sebelítost. Film Neviditelné používá humor jako ochranný štít. Je to film o bojovnicích, jejichž zbraně nejsou vždy legální a jejichž úspěch tkví ve společném cíli, ve sdíleném dobrodružství,“ říká režisér. 

Autentické herecké výkony
Zatímco rolí sociálních pracovnic se zhostily známé francouzské herečky, svěřenkyně centra ztvárnily neherečky, často bývalé ženy bez domova. Právě jejich herecké výkony činí dle ohlasů film výjimečným. Složitým castingem prošlo sto padesát žen, na plátně se jich objeví kolem dvacítky. „Neherečky na sebe v každé scéně strhávají pozornost. Jejich vypodobnění žen, které neměly v životě příliš štěstí, vůbec není skličující, naopak – mají barvitý smysl pro humor a vyzařuje z nich ledový klid, díky kterému zapomenete na jejich obtíže. Hýří vtipy, ale zároveň nikdy neskrývají, v jaké situaci se nacházejí,“ komentoval snímek Hollywood Reporter.       

Neviditelné | Les Invisibles
Francie / 2018 / premiéra: 13. června 2019

žánr komedie / drama
režie Louis-Julien Petit scénář Louis-Julien Petit, Marion Doussot kamera David Chambille střih Nathan Delannoy, Antoine Vareille hrají Audrey Lamy, Fatsah Bouyahmed, Déborah Lukumuena, Noémi Lvovsky a další…

stránka filmu  https://www.aerofilms.cz/neviditelne

bez autora