R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
Divadlo Continuo 8

Divadlo Continuo 8

1.8. 2018 - 8 večerů, 8 režisérů a 8 pohledů na události 20. století, zaznamenané v rozhlasových nahrávkách, v divadelním zpracování mladých tvůrců z České republiky, z Evropy a Afriky.

Divadlo Continuo 8

„8“

Mezinárodní divadelní projekt
8. – 15.8. 2018 / 21:00
MALOVICE (louka u Švestkového Dvora)

8 večerů, 8 režisérů a 8 pohledů na události 20. století, zaznamenané v rozhlasových nahrávkách, v divadelním zpracování mladých tvůrců z České republiky, z Evropy a Afriky.

Od roku 1997 pořádá Divadlo Continuo pravidelný letní projekt – tvůrčí setkání divadelníků různých profesí, přístupů a národností, Během čtyř týdnů, kdy spolu účastníci projektu pracují v prostorách bývalé zemědělské usedlosti Švestkový Dvůr, sídle Divadla Continuo v jihočeských Malovicích, vznikne jedinečné divadelní představení, které je pak představeno veřejnosti v některém z nedivadelních prostorů v blízkém či vzdálenějším okolí Švestkového Dvora. Po loňském Kratochvílení se Divadlo Continuo vrací do bezprostřední blízkosti Švestkového Dvora, kde sídlí.

Letos se členové tvůrčího týmu Continua rozhodli začít měnit celkový koncept projektu. Oproti inscenaci vytvořené jedním režisérem či režijní dvojicí se na vzniku letošního projektu bude podílet osm mladých režisérů z několika zemí. V jejich režii vznikne osm krátkých inscenací, vzájemně propojených v netradiční divadelní kompozici, kdy některé inscenace budou probíhat paralelně, některé na sebe budou navazovat či se překrývat, jiné opakovat. Zejména tento přístup je novým postupem v divadelní kompozici, kdy divák bude ještě více než doposud aktivním účastníkem děje, bude mít možnost hledat si divadelní akci, kterou bude chtít vidět i to, odkud ji bude sledovat. Pavel Štourač, který byl autorem či spoluautorem všech dosavadních projektů přijal v tomto změněném konceptu roli uměleckého vedoucího a režijního supervizora projektu.

Téma letošního projektu s jednoduchým názvem „8“ jsou události 20. století, které se odehrály v letopočtech s osmičkou na konci a jsou jakoukoliv formou zaznamenané na rozhlasových či jiných nahrávkách. Právě audio nahrávky jsou výchozím materiálem pro práci všech režisérů, kteří si jednotlivé události vybrali. Co se týče divadelního jazyka, můžeme se těšit na pestrou mozaiku či směs rozmanitých divadelních přístupů jednotlivých tvůrců. Výsledná inscenace tak bude spojovat fyzické, výtvarné či loutkové divadlo, performance art, tanec i vizuální instalaci.

Na rozdíl od předchozích let, kdy letní projekt měl většinou formu site-specific, a divadelní inscenace se odehrávala ve vybraném nedivadelním prostředí, vzniká po letošní ročník unikátní divadelní prostor, který umožní naplnění nového náročného konceptu. Stavba ve tvaru osmihranu připomíná bludiště, cirkus či starý kolotoč. Vzniká v těsné blízkosti Švestkového a bude v sobě ukrývat několik typů divadelních prostředí. Divákům tak nabídne rozmanité možnosti při sledování divadelní akce a to v různých pohledech a perspektivě.

Premiéra inscenace se bude konat 8.8. 2018 od 21 hodin. Představení se konají až do 15.8.2018

Vstupenky v předprodeji na GoOut zde:
https://goout.net/cs/listky/8/lmqc/

bez autora