R1 Goat
Právě hraje:
CD NONSTOP
19:00 - 20:00
on-line přehrávač
TIM SIMENON Z BOMB THE BASS V PRAZE

TIM SIMENON Z BOMB THE BASS V PRAZE

16.2. 2016 - Jedinečná party s exkluzivním setem od legendárního producenta a DJe Tima Simenona (Bomb the Bass)!

BEAT DIS
TIM SIMENON (BOMB THE BASS, UK)
VLKOVA 26
PÁTEK 19. ÚNORA 2016

Tim Simenon je londýnský hudebník, DJ a producent, který stál se svým projektem Bomb The Bass v 80. letech u zrodu anglické taneční scény.

Život, který trávil přes den doplňováním regálů s deskami v obchodě s hudbou a večery obsluhou v japonské restauraci v londýnském Sohu, a poté djingem v klubu The Wig, mu změnilo doslova přes noc nahrání průlomového singlu „Beat Dis“, který ho okamžitě vymrštil na přední příčky hitparád. Na coveru 12“ palcového singlu se objevil i tradiční Smiley face z komiksu Watchmen, který se poté stal slavným symbolem Acid House Music. Tento singl, společně s projekty jako S-Express nebo M/A/R/R/S, vůbec poprvé úspěšně představil hudbu plnou samplů v komerčních hitparádách. Po úspěchu prvního alba Bomb The Bass ,,Into the Dragon“, neustálém djingu po pirátských radiích v Londýně a hraní v klubech po celém světě, následovaly produkce např. pro Neneh Cherry, Bjork nebo dokonce Naomi Campbell.

Jeho velké fanouškovství skupiny Depeche Mode a časté návštěvy v kanceláři zakladatele Mute Records jeho kámoše Daniela Millera zapříčinily, že se dostal i k remixům jeho idolů. Remixy DM singlů „Strangelove“ nebo „Everything Counts“ nesou vlivy zvuku Bomb The Bass, s větší porcí hip hopu. Tenhle sound Tim přenesl (po odchodu Alana Wildera ze skupiny DM) i do produkce jejich alba ,,Ultra“ a následujících singlů, které kapela nahrávala v jejich celkem nelehkém období , kdy se frontman David Gahan předávkoval heroinem. Deska se stala pravou Depešáckou klasikou a Tim s nimi objel svět jako jejich DJ support. Na jejich Singles Tour v roce 1998 se společně objevili i v Praze.

plus DJs:

Nerz
Double J
& DJ Kolack

více info na www.soundbomb.cz

fcb událost : https://www.facebook.com/events/478595258991200/  

bez autora

reklama