R1 Goat
Právě hraje:
RAO UPPALURI
13:00 - 16:20
on-line přehrávač
SESFEST V ROCK CAFÉ

SESFEST V ROCK CAFÉ

5.9. 2015 - V pátek 11. září proběhne benefiční koncert SesFest v pražském klubu Rock Café, kde zahrají Hentai Corporation, Peter Pan Complex, Jolly Joker, Petr Wajsar, Vladivojsko, Curlies a Pohřební kapela. Výtěžek bude použit na realizaci tábora pro postiženou mládež.

Sestry v sukni jsou klubem pod Asociací rodičů přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s., ale fungují již od 90. let a zabívají se organizací  letních táborů a dalších volnočasových aktivit pro tělesně, mentálně i kombinovaně postižené.

Aby se mohl takový letní tábor uskutečnit, je třeba zajistit nemálo věcí. Jednou z nutných stránek jsou finance, které získáváme od různých sponzorů, pořádáním benefičního večera v divadle Járy Cimrmana a od roku 2013 také výtěžkem z podzimního hudebního festivalu Sesfest, který se letos uskuteční v klubu Rock Cafe.

Dalším důležitým aspektem jsou spolehliví a nadšení vedoucí, kteří na tábory jezdí s láskou a pocitem možnosti sprostředkovat lidem s handicepem neobvyklé zážitky, které by jinak v běžném životě zažít nemohli. Pár aktivit bych zmínila: výlety na hrady, do akvaparku, koncerty rozlič ných kapel a k nim náležící pořádný taneční večírek-pěkně vozík na zadní kola a párty začíná, vodní zorbing, divadlení představení či lanovka nad rybníkem.

Je pěkné sledovat, jak se v prvních dnech na táboře utváří prostředí, ve kterém si na sebe zvykáme a vymýšlíme, jak co nejlépe vše uspůsobit rozdílným potřebám každého klienta, konfrontujeme se s okolím, které na nás mnohdy reaguje rozličně, ale většinou pozitivně. Představte si skupinu 80 lidí, ve které nosí vedoucí vlastnoručně vyrobené tématické kostýmy, prozpěvuje s kytarou neotřelé hity na každém kroku výletu a u oběda v restauraci spotřebuje všechny ubrousky a balení brček.

Tak to jsme my-Sestry v sukni, děláme to, co nás baví co nejlépe, doufáme, že lidi s postižením, kteří s námi jezdí, někam posuneme, a nebo jim alespoň předáme co nejvíce radosti.

Do budoucna plánujeme pořádat i víkendové výlety po Česku, abychom nemuseli čekat celý rok na 14 letních prosluněných dnů.

Najít si nás můžete na webových stránkách www.sestryvsukni.cz

Facebookové stránky https://www.facebook.com/pages/Sestry-v-sukni/142193845891374?fref=ts&__nodl

Reportáž z pořadu Klíč od ČT http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096060107-klic/214562221700014

bez autora