R1 Goat
Právě hraje:
THE WORKOUT
22:00 - 23:59
on-line přehrávač
THE EX V AKROPOLI

THE EX V AKROPOLI

11.10. 2018 - Holandští The Ex vystoupí ve čtvrtek 18. října v Paláci Akropolis...

THE EX
Holandsko
Čtvrtek 18. 10. / 19:30 / Palác Akropolis

EX ENERGY IS BACK !!!!


The Ex vydáváají po téměř osmi letech nové album s názvem 27 Passports. Album vychází 22.3. a v rámci turné k vydání alba zavítají 18.10. do Akropole.

To, že holandská skupina The Ex bývá označována za "post rockovou" či spojována s punkovými kořeny nebo experimentálni scénou, může být zavádějící: podstatné je, že tato výjimečná sestava představuje stálici a kvalitu napříč hudebními žánry, nezávislou na dobových trendech.

Výčet jmen, s nimiž The Ex spolupracovali, připomíná encyklopedii Who-Is-Who posledního čtvrt století: Sonic Youth, Tortoise, Tom Cora, Chumbawamba, John Cale Band, Shellac, Fugazi, John Butcher, Ken Wandermark a další. Tento úctyhodný seznam ještě rozšířili hudebníci world music: malijský hráč na koru Djibril Diabate, Konono No.1 z Konga, kurdský hráč na saz Brader Musuki a řada etiopských umělců . Mezi nejvýznamější z nich patří společný projekt The EX a veterána etiopské hudební scény, saxofonisty Getachewa Mekurii.

The EX jsou průkopníky DIY kultury.

Od svého vzniku vydala kapela 29 řadových alb a odehrála víc než 1900 koncertů po celém světě, nahrávala hudbu k filmům a modernímu tanci, pořádají vlastní festivaly atd.. Některá řadová alba natočil a produkoval legendární Steve Albini. The Ex vydávají alba na své vlastní značce EX records, vedle toho má kytarista Terrie label Terp Records a zpěvák Arnold label Makkum records,

Line up :

  • TERRIE HESSELS - guitar
  • ARNOLD DE BOER - vocals, guitar
  • ANDY MOOR - guitar
  • KATHERINA BORNEFELD - drums, vocals

Více na: rachot.cz/the ex

CENY
 350,-/ 400,- Kč stání/ sezení
V předprodejích Goout, Ticketpro, Ticketportal a Prague Ticket Office

bez autora