R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
Death From Above v Lucerna Music Baru

Death From Above v Lucerna Music Baru

13.8. 2018 - Death From Above zahrají premiérově v ČR, 21.8.2018, Lucerna Music Bar

Kanadská dvojka Death From Above přijede poprvé do Česka! Noise-kytarový projekt z Toronta vystoupí 21. srpna v pražském Lucerna Music Baru, aby představil své úspěšné album Outrage! Is Now, které sklízí chválu věhlasných médií jako Pitchfork či Independent. Kapela ve složení bicí a baskytara předvede show, která si získala fanoušky festivalů jako Glastonbury, Coachella nebo Lollapalooza. Jako support si Death From Above vybrali pražskou stoner-rockovou kapelu Baro Chandel. Vstupenky za 440 Kč + poplatky budou k dostání od 12 hodin čtvrtka 19.4. na pokladně a webu Lucerna Music Baru a v sítích GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu 550 Kč.

Duo Death from Above je přízrakem noise-kytarové scény. Rodáci z Toronta Sebastien Grainger (bicí a zpěv) a Jesse F. Keeler (basa) jsou důkazem, že méně někdy může být nejvíc. Svou energií a citem pro roztančeně chytlavé melodie strčí ve dvou do kapsy mnohem větší kapely. Do Brna přivezou své aktuální album Outrage! Is Now, jehož vydání bylo tak trochu překvapením.

Deska Outrage! Is Now, která byla ohlášena jen pár týdnů před vydáním, glosuje současné společensko-politické dění na západě. Zpívající bubeník Sebastien Grainger se pro britský Independent vyjádřil, že si na albu chtěli udržet mladistvou energii a zároveň reflektovat, že jako kapela dospěli. ,,Současný mainstream je rozhořčený," vysvětlil hlavní téma kriticky vyznívající nahrávky. ,,Není to jen otázka okrajové části společnosti, je to mnohem obecnější. Existuje spousta opravdu podstatných důvodů, proč byste měli být podráždění, pak jsou tu ale i ty hloupé, které bohužel často převažují.“

Death From Above se pyšní oblibou fanoušků i hudební kritiky. Průlom pro ně znamenalo druhé album The Physical World (2014), které se na kanadském žebříčku dostalo do TOP 3. Kapelu tehdy katapultovalo do hledáčku věhlasných médií jako Pitchfork, NME, Rolling Stone, Stereogum nebo The Guardian. U většiny médií boduje také aktuální album Outrage! Is Now. „Death From Above se (s novou deskou) stávají jedním z mála umělců, který dokáže vydělávat na své zralosti bez toho, aby zradil ducha svého mládí,“ zhodnotil Pitchfork. Duo postupně zahrálo téměř na všech velkých festivalech včetně Glastobury, Coachella, Primavera a Lollapalooza.

Více info:
www.deathfromabove1979.com
www.facebook.com/DeathFromAbove1979
www.barochandel.bandcamp.com
www.facebook.com/BaroChandel
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Přímý link na předprodej vstupenek: https://www.musicbar.cz/program/death-from-above-can-support-baro-chandel/

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/419163128545006/

bez autora