R1 Goat
Právě hraje:
???
00:00 - 06:00
on-line přehrávač
ZA DVEŘMI... JE DIVADLO V PLZNI

ZA DVEŘMI... JE DIVADLO V PLZNI

5.7. 2018 - Multižánrový festival Živá ulice v Plzni už tradičně odstartuje blokem Za dveřmi… je divadlo, který se bude konat v prostoru Mlýnské strouhy.

Živá ulice opět promění centrum Plzně v místo plné hudby, divadla i dobrého jídla

Koncerty a večírky plné plzeňských kapel i zahraničních interpretů. ROLE, Cold Cold Nights, Good Times Only, Teepee, Midi Lidi, Never Sol a další. Divadlo pod širým nebem, český design a autorská móda. Food festival, se kterým procestujete celý svět. Výstava, workshopy, letní kino… Sedmý ročník Živé ulice opět promění centrum západočeské metropole. Vstup na všechny akce v rámci festivalu jsou zdarma.


V červenci a srpnu zaplní program Živé ulice celkem šest míst v centru Plzně. Tradičně stěžejní částí festivalu bude hudební. Letos Živá ulice pozvala například Xaviera Baumaxu, Midi Lidi, Ventolina či ILLE. „Jako každý rok i letos představíme na festivalu mladé kapely, které mají nakročeno k úspěchu. Cold Cold Nights i ROLE byli letos nominováni na ceny Apollo. Good Times Only vyhráli cenu Startér. Přijďte si je poslechnout naživo,“ zve Matěj Halaš, dramaturg festivalu.

Živá ulice odstartuje nejdříve blokem Za dveřmi… je divadlo, který se bude konat v prostoru Mlýnské Strouhy. Od 16. do 18. července se můžete těšit na představení pod širým nebem. Žonglování, novou magii i street dance přivezou Cink Cink Cirk. Mikropředstavení pro jedno diváka v malebném stanu pod křišťálovým lustrem nabídne Le Cabaret Nomade a chybět nebudou ani zahraniční umělci z Portugalska či Německa.


Zatímco červenec bude patřit pouličnímu divadlu, 10 srpnových dní rozehraje Plzeň všemi žánry. Hudba, film, výtvarné umění, divadlo, autorská móda, a nejen to bude k vidění od 10. do 19. srpna hned na pěti scénách v centru Plzně. Letošní program bude obohacený o multižánrový happening k příležitosti výročí roku 1968. Projekt připomene netradičním způsobem 50 let od okupace tehdejšího Československa. „Prostřednictvím různých forem, především divadelních představení, ale i hudebních koncertů a následných setkání a besed, budeme sdělovat skutečné příběhy lidí, kteří jsou výrazně spojeni s rokem 1968,“ říká k projektu ředitel festivalu Jakub Vedral. V rámci programu zahrají Spitfire Company oceňované představení Antiwords ovlivněné dílem Václava Havla. Divadlo Continuo uvede v plzeňské premiéře 21. 8. v Moving Station inscenaci Poledne dokumentární divadlo o událostech, které následovaly po moskevské demonstraci 25. srpna 1968 proti okupaci Československa vojsky. Chybět nebudou ani koncerty Vladimíra Merty, Jaroslava Hutky nebo Iva Pospíšila aka Tea Jay Ivo a videoinstalace s výpověďmi pamětníků okupace v Plzni, která vznikne ve spolupráce s Post Bellum.

Kromě toho sr můžete těšit také na Mint: Plzeň Fashion Market – dva dny autorské módy a designu proběhnou 16. a 17. srpna na v ulici Bedřicha Smetany. Šafaříkovy sady provoní již tradičně food festival národnostní menšin Babylon na Plotně a Proluka bude po celou dobu patřit dětem.

Živou ulici už tradičně ukončí Festival polévky, který se bude konat v neděli 2. září v areálu Plzeňského Prazdroje.

Festival Živé ulice pořádá ArtProm s.r.o. ve spolupráci s Kulturním spolkem 3P složeným ze zástupců čtyř významných plzeňských kulturních subjektů – Anděl Music Club, Divadlo Pod Lampou, Zach's Pub a Měšťanská beseda. Více informací najdete na www.zivaulice.eu

ZA DVEŘMI... JE DIVADLO

16. - 18.7.
Multižánrový festival Živá ulice už tradičně odstartuje blokem Za dveřmi… je divadlo, který se bude konat v prostoru Mlýnské strouhy. Od 16. do 18. července se můžete těšit na celkem 11 představení pod širým nebem. Jako každý rok je vstup na veškerý program Živé ulice zdarma.

Po 16. 7.
18.00 Le Cabaret Nomade
Šalabunda
Zavítejte do malebného stanu pod křišťálovým lustrem na koncert pro jednoho diváka.

18.00 Le Cabaret Nomade
Tabernaculum
V malebném stanu, pod křišťálovým lustrem uvidíte skrz zaprášenou záclonu dva lidi, dvě ženy, dvě dámy v jedno spojené. Na malou chvilku se stanete součástí jejich bizarního světa, odkud (pro ně) není úniku. Tabernaculum je mikropředstavení pro jednoho diváka. Divadelní momentky inspirované životem siamských dam.

21.00 Cink Cink Cirk
Dukto
CINK CINK CIRK je novocirkusová skupina mladých performerů, kteří tvoří svůj vlastní novocirkusový svět. Pouliční představení Dukto v sobě snoubí novocirkusové techniky, jako jsou například žonglování, nová magie, street dance nebo ojedinělá technika hair hanging (vis za vlasy). Vše je podpořeno živě hranou autorskou hudbou.

Út 17. 7.
17.00 Le Cabaret Nomade
Šalabunda
Zavítejte do malebného stanu pod křišťálovým lustrem na koncert pro jednoho diváka.

17.00 Le Cabaret Nomade
Tabernaculum
V malebném stanu, pod křišťálovým lustrem uvidíte skrz zaprášenou záclonu dva lidi, dvě ženy, dvě dámy v jedno spojené. Na malou chvilku se stanete součástí jejich bizarního světa, odkud (pro ně) není úniku. Tabernaculum je mikropředstavení pro jednoho diváka. Divadelní momentky inspirované životem siamských dam.

19.00 Enano (PT)
Libertenano
Svobodný umělec – pouliční klaun Enano, vlastním jménem José Luís Sampalo Torres. Se svojí mezinárodní show navštívil více než 150 měst ve 25 krajinách světa. Na festivalech ve Švýcarsku, Německu a v Rusku za ně získal prestižní ocenění. Mimo klauniády, kterou předvádí po celém světě, rozveseluje jako klaun děti v nemocnicích a vede též tvořivé dílný pro malé klauny.

21.00 DJUGGLEDY (DE):
EL DIABOLO
Vzrušující melodie a pozitivní vibrace tvoří pozadí pro povznášející ďábelský zážitek cestou z Berlína. I taková jsou představení umělce DJuggledyho, který uvádí své představení „El Diabolo“ – to je směsice zábavy, pozitivní energie a ďábelské techniky na vysoké úrovni, která je kombinovaná s originálními triky a nápady. Spontánním a výjimečným způsobem ovládá scénu, „ďábelský expres“ zanechává smějící se, tleskající a dojaté publikum.

St 18.7.
19.30 Ben Zuddhist (GB/FR)
Versilli a jeho nejmenší zvířecí cirkus na světě
Ben Zuddhist je klaun, performer a kouzelnílk. Přijďte se seznámit s tímto pouličním umělcem a podívat se na představení "Versilli a jeho nejmenší zvířecí cirkus na světě". Nudit se určitě nebudete!

21.00 LA SBRINDOLA (IT)
- SHOCK´EM ALL
Italské uskupení La Sbrindola vzniklo na základě velkého přátelství dvou unikátních osobností - Marca Macchiona (bubeník) a Leonarda Cristianniho (žonglér). La Sbrindola přináší do kabaretu chaos, anarchii veselí a hlavně extrémsní dovednosti. Výsledkem je energická show doprovázená rytmem bubnů.

bez autora