DOBROČINNÝ BAZAR PRO DĚTI BEZ DOMOVA

DOBROČINNÝ BAZAR PRO DĚTI BEZ DOMOVA

16.4. 2015 - Již posedmé dobročinný bazar na Náměstí Míru podpoří děti bez domova.

V úterý 21. dubna 2015 pořádá nezisková organizace Letní dům již 7. dobročinný bazar spojený s doprovodným programem, který se stal tradičním oživením Náměstí Míru pro obyvatele Vinohrad, četné kolemjdoucí a také všechny, kteří chtějí užitečnou formou podpořit aktivity pořádané Letním domem pro děti z dětských domovů. Jarní bazar tak nabízí možnost vdechnout další život oblečení, hračkám, knihám, vybavení do domácnosti apod., čímž šetří peněženky nakupujících, životní prostředí a také dělá radost. Nezřídka se objeví i možnost obohatit svou vintage sbírku zapomenutým kouskem z babiččiny kredence či retro oblečením, které si u nás s oblibou pořizují i filmařské štáby. Ukázky z nabídky se před vypuknutím bazaru objevují na našem facebookovém profilu Letní dům.

Těšit se můžete na živou hudbu, posezení u dobré kávy a tradiční účast známých osobností, např. dlouholetého patrona Letního domu herce Petra Vacka. Tomu často sekundují jeho herečtí kolegové, minule tak návštěvníky v jednom ze stánků obsluhovali např. Jan Hrušínský a Pavel Nový. Každý, kdo na dobročinném bazaru nakoupí, si může vylosovat jednu z drobných i méně drobných cen a navíc se zúčastnit losování ve velké tombole o některou z hlavních cen (např. pobyt pro 2 osoby v jednom ze  4* hotelů sítě Clarion, 1000 Kč voucher do La Loca Music Club, vouchery do luxusního hotelového kadeřnictví, voucher na bungee jumping nebo vouchery do restaurací).

Dobročinný bazar se koná pod záštitou Městské části Praha 2, v úterý 21.4. 2015 na Náměstí Míru (metro A, tram 4, 16, 22, bus 135) od 10 do 19 hodin. Výtěžek akce putuje na programy pro děti a mladé lidi bez funkčního rodinného zázemí, kterým Letní dům pomáhá vyrovnat se s nelehkou životní situací a podporuje je při vstupu do samostatného života.

Jak můžete pomoci


Vyjma podpory formou nákupu nebo jen účasti na jarním bazaru se můžete i Vy  zapojit do sbírky oblečení, doplňků, knih, hraček či věcí do domácnosti (vše ve stavu vhodném k prodeji a dalšímu použití novými majiteli), která probíhá v týdnu od 13. do 17. dubna. Dary je možné předávat na adrese: Letní dům, Vyšehradská 41, Praha 2 vždy od 8,00 do 19,00.

Podrobnější informace a kontakt: bazar@letnidum.cz, tel. 222 940 616.

Letní dům

Historie Letního domu sahá až do roku 1997 a po bezmála 20 let tak pomáhá dětem a mladým lidem z dětských domovů rozvíjet svou osobnost, vést plnohodnotný život či se připravit na běžný život po opuštění zázemí dětského domova. Postupem doby do činnosti Letního domu přibyly další specializované služby jako jsou pomoc dětem a rodinám v krizovém období; odborná asistence a pomoc rodinám, kterým hrozí odebrání dětí nebo usilují o navrácení odebraných dětí; podpora a poradenství pro pěstounské rodiny či program zaměřující se na nalezení zaměstnání a pomoc s lepším pracovním uplatněním pro mladé lidi s minimální zkušeností z pracovního trhu a lidi ze sociálně a jinak znevýhodněných skupin, kteří usilují o práci na území hlavního města.  

bez autora

reklama