Článek Rozhovor

BLOCKHEAD, ARMS AND SLEEPERS A IL:LO V AKROPOLI

Do Paláce Akropolis se vrací Blockhead a Arms and Sleepers, tentokrát i se svými talentovanými francouzskými kolegy il:lo.

Na úterý 24. května se do Paláce Akropolis chystá první Music Infinity v roce 2022 a bude to hned trojkoncert plný pozitivních beatů. Představí se na něm newyorský producent Blockhead, klasik instrumentálního hip hopu. V předminulé dekádě vydával na labelu Ninja Tune a do svých inovativních beatů vplétá vlivy nejrůznějších hudebních tradic. Bostonský producent Arms and Sleepers updatuje trip hop pro 21. století. Do Paláce Akropolis se vrací po třech letech a na večírku Music Infinity je doplní tentokrát francouzské duo il:lo se svou radostnou elektronikou. 

Kariéra hip hopového producenta a DJe Blockheada už trvá přes dvě dekády. Legendární hrdina scény instrumentálního hip hopu vyrostl v Manhattanu, kde fungoval v skupině Overground. Jeho formativní roky ale přišly během studia v Bostonu, kde se seznámil s rapperem a producentem Aesop Rockem. Blockheadovy beaty jsou slyšet na kultovních deskách nezávislého hip hopu ze začátku nulté dekády – spolupracoval také třeba s Mursem, Cagem nebo Open Mike Eaglem. V roce 2004 vydal svůj debut Music by Cavelight. Od té doby vydává desku skoro každý rok, tou zatím poslední je loňské album Space Werewolves will be the End of us all, které sklidilo skvělé recenze. Na desce míchá své beaty s vlivy psychedelické hudby šedesátých let se samply ze sci-fi filmů. V roce 2021 do jeho diskografie přibylo také další společné album s Aesop Rockem nazvané Garbology. „Aesop a Blockhead mění odpadky ve zlato,“ napsal o desce plné neobvyklých samplů portál RapReviews.com. V Praze zahraje Blockhead eklektický živý set, který provede posluchače dvěma dekádami jeho tvorby.

Projekt Arms and Sleepers vznikl v roce 2006 v Bostonu původně jako producentské duo složené z dvojice Max Lewis a Mirza Ramic. Vydali přes třicet studiových desek a odehráli dva tisíce shows a zařadili se mezi nejzajímavější projekty, které míchají trip hop s náladovým ambientem, post-rockem nebo chillwave. Na jejich deskách se také často objevují různí vokalisté i rappeři. V současnosti tvoří už Arms and Sleepers jen Mirza Ramic, který ale i sólo udržuje vysoké pracovní tempo. V roce 2020 například vydal hned tři nové desky a další tři EPčka. Ramic žije už delší dobu v Berlíně a jeho nová deska Arms and Sleepers nazvaná Former Kingdoms vyjde právě v květnu 2022, kde jí představí naživo v Praze.

il:lo je francouzské elektronické duo, které vydává hudbu na labelech jako Future Archive, bitbird a nyní nejvíce na Anjunadeep. Praha hraje v jejich kariéře zásadní roli, právě tady se hudebníci Dejan Dejado a Andreas Schutz v roce 2010 potkali. O dva roky později vydali svoje první EP Distances plné entuziastických beatových hrátek přetékajících zajímavými samply, mimo jiné je na něm i skladba nazvaná Praha. Debutové mLP Sloh natočili v roce 2019, remixovali také třeba Mt. Wolf, Panama nebo Jerro. Jejich písně vychází z neobvyklých samplů a jsou inspirované místy, které navštívili. Do města, které je dalo dohromady, se vrací po dekádě a 24. května zahrají v Paláci Akropolis na večírku Music Infinity po boku amerických producentů Blockhead a Arms And Sleepers.

Program:
19:00 – 19:45 il:lo
19:55 – 20:45 Arms and Sleepers
20:55 – 22:00 Blockhead

Rozhovor

O koncertu si budeme povídat v úterý 24. května ve 14:00.

reklama
reklama
reklama