Článek Soutěž

BIO OKO LÁKÁ NA CESTOVATELSKÝ FESTIVAL DIÁKY

Poznávat svět netradičním způsobem. Bio Oko láká na třetí ročník cestovatelského festivalu Diáky 

Projít svět pěšky, poznat ho ze sedla kola, objet ho na koloběžce nebo na motorce a klidně i ve staré Felicii a za dobrým účelem. Takové jsou příběhy, na které se mohou těšit návštěvníci už třetího ročníku cestovatelského festivalu Diáky festival III. Konat se bude ve dnech 26. až 28. ledna v kině Bio Oko na Praze 7 a nabídne celkem osm cestovatelských přednášek, premiéru filmu i doprovodný program. 

Cyklus cestovatelských přednášek Diáky, které každý měsíc hostí pražské kino Bio Oko, nabídne po tříleté pauze opět festival plný inspirace a nápadů, jak pojmout cestování „jinak“. V celkem třech festivalových dnech vystoupí v kině moderní dobrodruzi jako třeba filmový zvukař a držitel Českých lvů Jakub Čech se zakladatelem obchodu Nalehko.com Petrem Koskem, Alena Mahlejová a Marie Šnajdrová z projektu Aawesome.cz, cestovatelská skupina Travelling Mullets nebo trekařka Viktorka Rys. Čtvrteční večer také nabídne premiéru filmu Expedice Lenka o benefičním „pivním“ road tripu východní Evropou, jehož cílem bylo vybrat finance na podporu dívky Lenky trpící těžkou formou autismu. 

Na kole, koloběžce i pěšky do širého světa

Diáky festival III, který se bude konat od čtvrtka 26. ledna do soboty 28. ledna, je volně rozdělen do tematických bloků v rámci jednotlivých festivalových dnů. Čtvrtek je zasvěcen cestování pomocí motorových vozidel. Kromě premiéry filmu Expedice Lenka a následné debaty s protagonisty se návštěvníci mohou těšit také na cestu kolem světa na motorce a Land Roverem na Aljašku. 

Pátek je věnován pěší turistice. Viktorka Rys poradí, jak si sbalit na trek nalehko, Michaela Hrdá představí John Muir Trail vedoucí pohořím Sierra Nevada a na programu bude také Hayduke Trail, turistická trasa napříč jižním Utahem a severní Arizonou. 

Fanoušci koleček a vlastního pohonu si pak přijdou na své v sobotu. Jana Liška vezme návštěvníky na European Divide Trail na kole, trasu spojující sever Norska s jihem Portugalska, kterou zvládla ujet sama za 100 dnů, Veronika Jiříčková představí Irsko z koloběžky a Travelling Mullets uvedou svůj cyklistický trip na Island. 

Součástí programu bude také výstava fotografií jednotlivých cestovatelů a jejich následná dražba. Výnos z dražby bude věnován na dobročinný projekt Nové háro, který pomáhá onkologicky nemocným dětem a dospívajícím výrobou paruk na míru. 

Přednášky začínají každý den vždy v časech 17:00, 18:30 (nebo 18:45) a 20:30. Návštěvníci si mohou zakoupit zvýhodněné celofestivalové i jednodenní permanentky stejně jako vstupenky na jednotlivé přednášky zvlášť. Lístky jsou k dispozici na pokladně kina Bio Oko nebo na webových stránkách Biooko.net/diaky

O Diácích

Diáky jsou pravidelný cyklus cestovatelských přednášek v kině Bio Oko. Přináší životní příběhy poutníků, nomádů, couchsurferů, které spojuje anti-turistický přístup k cestování. Charismatičtí cestovatelé objevují svět novými způsoby. Jejich kroky vedou do neobvyklých míst, kreativních komunit a subkultur. O svých cestách píší knihy, točí filmy, besedují. Snaží se inspirovat druhé.

https://www.biooko.net/

Soutěž

Ve středu můžete soutěžit o dva vstupy na večerní páteční program (27.1. Bio Oko Praha).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama