Článek

BARDZO FAJNÝ FESTIVAL ZVE NA PREMIÉRU FILMU Z BALKÓNU

Bardzo fajný festival zve na pražskou premiéru oceňovaného dokumentárního snímku Pawła Łozińského Film z balkónu, na letní dílnu animovaného filmu pro děti s Olou, otevřený workshop mindfulness s Martou pro všechny věkové kategorie, sousedskou interakci a místní ďáblické dobroty s polským akcentem. K poslechu a potěše oka poslouží nonkonformní diskotéka s projekcemi v podání Duck the Mainstream.

Program:

14.00 start akce

15.00 Animační filmová dílna pro děti s Olou (120 min, vstupenky Goout.cz)

16.00 Otevřený workshop mindfulness pro všechny věkové kategorie (90 min)

20.00 Film z balkónu (100 min, vstupenky Goout.cz)

22.00 Afterparty v úl | Výdejně s projektem Duck The Mainstream

Animační filmová dílna pro děti (120 min)

Jaké příběhy ukrývají domy na sídlišti? Schovávají se v nich skřítci? Jak vypadají naši sousedé a známe je vůbec?

V dílně animovaného filmu s lektorkou Olou si děti vytvoří papírové loutky a kulisy, které společně pomocí kamery rozpohybují. Dílna je vhodná pro děti od 5 let. Kapacita dílny je omezena, proto prosíme o závaznou rezervaci a platbu předem. Lektorka MgA. Alexandra Griz se věnuje autorské ilustraci i volné tvorbě. Tvoří autorské knihy, ráda vymýšlí a animuje příběhy.

Film z balkónu (Film Balkonowy, Polsko 2021, 100 minut; polsky s českými titulky)

Režisér Paweł Łoziński natáčí ze svého balkónu dění na ulici – oslovuje procházející a snaží se s nimi navázat hovor – o jejich každodenních starostech, náboženství, umění i smyslu života. Někteří pospíchají, jiní se stydí před kamerou, v některých ale kamera probudí touhu se předvést a konverzovat. Rozmanité životní postoje i osudy procházejících přibližují současný stav polské společnosti a rozhovory zároveň poskytují filmovým protagonistům až terapeutickou katarzi.(MFDF Jihlava/Bardzo fajný)

Akce se koná v prostoru Úl, Frýdlantská 26, 182 00 Praha 8 a pořádá jispolek Popular z. s.

Podporuje Polský institut a Magistrát hl. m. Prahy..

Vstupné – předprodej Goout

Animační filmová dílna pro děti – 150 Kč

Film z balkónu – projekce filmu 120,-

„Friends“ vstupenka na celý program 450 Kč (zahrnuje 1x vstup na dětskou dílnu, 1x vstup na mindfulness lekci, 1x vstup na projekci Film z balkónu + ochutnávka polských delikates)

reklama
reklama
reklama