Rozhovor Soutěž

ART BOOK FAIR

Druhý ročník prodejního veletrhu zaměřeného na literaturu o umění.

24. – 25. 9. 2022
so 10–21 h
ne 10–19 h

Galerie hlavního města Prahy

Zámek Troja

U Trojského zámku 1/4, Praha 7


Galerie hlavního města Prahy uvede poslední zářijový víkend druhý ročník Art Book Fair – knižního veletrhu zaměřeného na uměleckou a uměnovědnou literaturu. V průběhu dvou dnů nabídne platformu pro více než 60 vystavovatelů – galerie, umělecké školy, internetové portály, časopisy, nakladatelství, sběratele a nově i tvůrce autorských knih a fanzinů. Součástí této jedinečné oslavy literatury o umění bude pestrý doprovodný program jak pro dospělé, tak i pro děti.

Loňské ohlasy na náš veletrh nás přesvědčily o užitečnosti této akce. Bylo to inspirativní setkání pro všechny, jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky, kteří vedle obrovského spektra knih o umění na jednom místě poznali také Zámek Troja, jako lokalitu snadno dostupnou, přívětivou a nabízející řadu možností, jak zde smysluplně trávit volný čas,“ uvádí ředitelka GHMP Magdalena Juříková.

Dvoudenní akce se stane místem setkání vydavatelů, umělců i čtenářů, prostorem k diskusi a výměně myšlenek o tvorbě umění, publikování a dalších souvisejících tématech. Po celý víkend budou probíhat debaty, autorská čtení, prezentace publikací, přednášky a další doprovodný program. Nebudou chybět prodejci z řad zahraničních nakladatelů zabývajících se uměleckou literaturou a tvůrci autorských knih a fanzinů.

Z vlastních novinek Galerie hlavního města Prahy představí knihu Heroin Crystal, která dokumentuje nedávno ukončenou stejnojmennou výstavu prostřednictvím pěti textů  Michala Kolečka, Terezie Nekvindové, Jakuba Krále, Miroslava Petříčka a Olgy Malé. O knize pohovoří kurátoři Galerie hlavního města Prahy, autorka výstavy Olga Malá a Jakub Král, jeden z autorů textů. Další knižní novinky GHMP představí u svého prodejního stánku. Vlastní výběr publikací představí projekt GHMP Bio Troja, který se dlouhodobě věnuje dialogu výtvarného umění, hudby, přírodních a humanitních věd a ekologie.

Ve spolupráci s Asociací malých nakladatelů a knihkupců a ArtMap GHMP připravila debaty na téma cenotvorby, hodnoty knih a jejich distribuce do zahraničí, kterých se zúčastní odborníci na danou problematiku.

V rámci doprovodného programu uvede nakladatelství Karolinum své publikace Město v bouři Richarda Biegla a O sochách a sochařích Petra Witlicha. Petr Vizina s Kryštofem Kinterou představí svou publikaci s názvem Nad očekávání. Svět přátel z pařížského ateliéru na fotografiích ze sbírky Františka Sammera je podtitul přednášky Martiny Hrabové, autorky knihy Galaxie Le Corbusier. Interaktivní čtení Strakaté uši a sušení padouši pro veletrh připravilo nakladatelství Meander spolu s autorkou knihy Danielou Fischerovou. Během celého víkendu budou probíhat workshopy pro malé i velké v Eko-ateliéru v zámecké zahradě. Těšit se můžete i na moštování a fermentování v jablečných sadech přilehlých zahrad. Více k bohatému doprovodnému programu zde.

Vzhledem k místu konání budou probíhat také komentované prohlídky Zámku Troja s předními odborníky na barokní umění, Sylvou Dobalovou a Martinem Mádlem. Během nedělního odpoledne také proběhne komentovaná prohlídka s Magdalenou Juříkovou a Čestmírem Suškou po venkovní části výstavy Suška – Kameny / Škoda – Objekty.

„Druhým ročníkem pokračujeme ve snaze budovat tradici kvalitního knižního veletrhu, který bude pravidelně vyhledáván čtenáři i nakladateli umělecké a uměnovědné literatury,” uzavírá manažerka publikační činnosti GHMP Anna Kulíčková.

Veletrh pořádá Galerie hlavního města Prahy v prostorách Zámku Troja.

Další informace: www.ghmp.cz, www.ghmp.cz/doprovodne-programy/ghmp-art-book-fair/
www.facebook.com/ghmp.cz
www.instagram.com/ghmp.cz

Rozhovor

19.9.2022 17:00

O festivalu Art Book Fair si na Radiu 1 budeme povídat s Michaelou Vrchotovou.

Soutěž

Ve středu 21. 9. můžete soutěžit o katalog GHMP k výstavě Heroin Crystal.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama