Synkro

Synkro

9.10. 2015 - V neděli 11.10. po půlnoci bude v profilovém pořadu Intro jako host naživo Joe McBride aka Synkro a zazní průřež jeho tvorbou včetně jeho průvodního slova.

Debutové album Changes přiváží v sobotu 10. října do pražského Café Neustadt manchesterský Joe McBride aka Synkro. Vystoupí v rámci speciální edice večera Atmo, na němž ho společně s rezidenty Josefem Sedloňem, Pierrem Urbanem a djem Ahz podpoří Nitrous z formace Volnej Průběh.

Stejně jako ve studiu se i za mixážním pultem Synkro nenechává svazovat jediným stylem, společným jmenovatelem jeho tvorby jsou spíše silné a do detailu propracované nálady, což se odráží i na aktuální desce inspirované hudebními velikány jako Klaus Schulze, Pete Namlook či Tangerine Dream.

Desku vydal Synkrův domovský label Apollo z kultovní stáje R&S, posluchači na ní najdou ambient, pomalejší beaty i elektroniku na 170 bpm označovanou jako autonomic. Ten ostatně kdysi neznámého Synkra proslavil, když jeho tvorbu podpořil na svém labelu Exit records dBridge. McBride však provozuje vlastní vydavatelství Mindset, jeho eklektická tvorba našla domov u mnoha dalších značek.

V Česku Synkro vystoupil již několikrát, pokaždé ovšem v trochu jiné roli. Návštěvníci ho mohli spatřit v rámci ambient/downtempo formace Kiyoko v klubu Cross, kde dále odehrál netradiční inluences set, svoji temnější stránku ukázal na Shotgun festivalu jako polovina projektu Akkord, společně s vokalistou Robertem Manosem odehrál set na Festivalu Spectaculare.

Kvůli pohodlí návštěvníků bude počet lístků na večírek limitován 200 kusy, většina vstupenek je již rozebrána, stále je však možné je rezervovat na e-mailové adrese cafeneustadt@gmail.com, do předmětu je nutné napsat heslo SYNKRO. 

ATMO w/ SYNKRO (UK) Album Tour
Café Neustadt, 10.10. od 22:00

SYNKRO (Apollo REcs./UK)
Nitrous b2b ahZ (Volnej Průběh)
Josef Sedloň (Radio 1)
Pierre (Radio 1)
VJ PleiOne s tematickými obrázky

entry: 200 czk

video:

 

bez autora