East European reggae Contest jde do finále!!!

East European reggae Contest jde do finále!!!

28.3. 2013 - ve čtvrtek 28.3. proběhne v pražském klubu Cross východoevropské finále soutěže European Reggae Contest 2013!!! VSTUP JE ZADARA!!!

Již tradičně proběhne východoevropské finále soutěže European reggae Contest 2013 v Praze (za to dík Martinu Červinkovi).
Již tradičně bez české účasti  :(
Již tradičně bude vstup zdarma.

Nejprestižnější evropská soutěž reggae a ska kapel (btw letos se jich přihlásilo cca 800) se pozvolna blíží ke svému letošnímu vrcholu.

Po celkem úspěšných vystoupeních kapel Mr. Cocoman & Solid Vibes a HomebwoyRasta (obě skončili v letech 2009, resp. 2010 mezi stovkami kapel v první evropské desítce) a SilesiJah Allstars (byli druzí ve východoevropském finále 2011) se již podruhé za sebou do tzv. malého finále nedostala česká kapela. Těško říct, jestli na to muzikanti kašlou, nebo jsou, ve srovnání s poláky, bulhary, maďary, ukrajinci, řeky... atd. tak slabí.

Popravdě řečeno, ani ve východoevroském kontextu toho skutečně česká scéna nemá mnoho co nabídnout.
Zatímco třeba jen ve Francii se přihlásila skoro stovka kapel, u nás to nebyla ani desítka a když už se objevilo něco, co stojí skutečně za to, např. Green Smatroll, potopili je jejich vlastní fanoušci, kterým bylo asi za těžko pro kapelu zahlasovat a tak ani vysoký rating od odborné poroty je do finále nevynesl.

Ale dost stěžování.

Ve čtvrtek nás čeká trojice kapel:

SATTAS z Turecka
TABU z Polska
ROOTS ROCKET z Bulharska

Je to zcela jedinečná možnost vidět během jednoho večera interprety z tak rozdílných zemí (ruku na srdce, kdo z nás kdy slyšel reggae z Turecka). A vy si můžete udělat jednoduchou představu o tom jak si stojí východoevroská špička oproti naší scéně.

O warm up a after party se postará Selector Boldrik

facebook akce je:   https://www.facebook.com/events/138673102961316/

zpět na stránku Reggae klubu

bez autora