Článek

ANNETTE: MUZIKÁL O LÁSCE S ADAMEM DRIVEREM A MARION COTILLARD V KINECH OD 8.7.

Oscarová herečka Marion Cotillard a stále populárnější Adam Driver jsou hvězdami dlouho očekávaného muzikálu o lásce Annette vizionářského francouzského režiséra Leose Caraxe. Scénář, hudba i texty písní jsou z pera slavné hudební skupiny Sparks. Distribuční společnost Aerofilms umožnila českým kinům film uvést v exkluzivní předpremiéře již 6. července. Tedy ve stejný večer, kdy ho uvidí hosté slavnostního zahájení festivalu v Cannes. K dnešnímu dni se již více než 20 českých kin rozhodlo film v předpremiéře uvést. Annette vstoupí do oficiální distribuce 8. července.

„Nemohli jsme snít o krásnějším shledání s kinem a se stříbrným plátnem. Caraxovy filmy jsou výrazem mocných gest a magie, díky kterým jsou moderní a zároveň nesmrtelné,“ řekl o Annette umělecký ředitel festivalu v Cannes Thierry Frémaux.

Hvězdná sestava

Francouzská herečka Marion Cotillard se proslavila po celém světě rolí legendární šansoniérky Edith Piaf, za kterou získala mnoho hereckých cen včetně Oscara. Do svých filmů ji obsazují hollywoodští i evropští artoví režiséři. Zazářila ve filmech Počátek a Temný rytíř povstal Christophera Nolana nebo Dva dny, jedna noc bratří Dardennů.

Adam Driver prorazil rolí v seriálu Girls stanice HBO. Od té doby spolupracoval s mnoha velkými režisérskými jmény, jako jsou Jim Jarmusch, Steven Soderbergh nebo Martin Scorsese. Za role ve filmech Manželská historie a BlacKkKlansman byl nominován na Oscara. Ztvárnil také postavu Kylo Rena v nejnovějších dílech série Star Wars.

Hlavní dvojici doplní Simon Helberg, kterého zná široká veřejnost především jako Howarda Wolowitze ze seriálu Teorie velkého třesku. Objevil se i v mnoha celovečerních filmech, mimo jiné v Seriózním muži bratrů Coenů a Božské Florenc.

Vizionářský Leos Carax je francouzská režisérská legenda a stojí za několika z nejkrásnějších momentů francouzského kinematografie za posledních 35 let. Mezi jeho nejznámější filmy patří Milenci z Pont-Neuf a Holy Motors, který byl v roce 2012 taktéž uveden v hlavní soutěži v Cannes.

Kultovní Sparks

Hudební skupinu Sparks, která několikrát s úspěchem koncertovala také v Česku, založili v roce 1967 bratři Ron Mael a Russell Mael, kteří jsou kromě hudby a písňových textů, také autory námětu a scénáře Annette. Kariéra popových průkopníků je skvělým příkladem, jak zůstat celých 50 let relevantní. Od svého debutu v roce 1972 vydali 25 alb. Mezi ta nejúspěšnější patří Hippopotamus (2017) a A Steady Drip, Drip, Drip (2020), která Sparks představili naživo také českému publiku.

Exkluzivní předpremiéry

Více než 20 kin po celé České republice umožní návštěvníkům Annette zhlédnout v předpremiéře 6. července. Některá z nich plánují rozbalit červený koberec, chystají welcome drink a další atributy, kterými chtějí navodit atmosféru Azurového pobřeží. Kromě kin spřátelených s Aerofilms se jedná o síť Cinema City a mnoho jednosálových kin, např. v Ostravě, Ústí nad Labem či Jičíně.

Více informací o filmu najdete tady.

reklama
reklama
reklama