Článek

AMELIA SIBA POKŘTÍ NOVÉ ALBUM LOVE COWBOYS V MEETFACTORY

Loučení, dospívání, hojení. Druhá studiová deska mladé pražské písničkářky vyjde v říjnu, společně ji pokřtíme první listopadový čtvrtek ve smíchovské továrně

Po zasněném loňském debutu Dye My Hair plném příběhů zlomených srdcí, za nějž získala ocenění Anděl a Apollo i nominaci na cenu Vinyla, se jeden z nejvýraznějších talentů současné alternativní hudební scény, Amelie Siba, vrací s novým projektem. Druhou desku LOVE COWBOYS dotýkající se jarního období, konce starých lásek a nových začátků, vydá již během měsíce října.

Amelie poprvé ve své hudební tvorbě pracuje s motivy jako je zlost, frustrace, křivda a osamostatnění. “Věřím, že v tom, co jsem prožívala nejsem sama a doufám, že stejně jako mně pomohla hudba k očištění, tak stejně pomohou mé písničky ostatním”. Nově si do projektu přizvala další výrazné tváře současné alternativní scény, na basu ji doprovází Josef Hradílek z kapel Dukla a Mayen, na kytaru pak Vojtěch Pejša známý z shoegaze projektu Manon Meurt.

Album LOVE COWBOYS bylo, typicky pro Amelii, nahráno DIY pokojíčkovou formou. Na výsledné postprodukci a mixu se podílel Kryštof Kříček (Please The Trees, Haru), a o vizuální stránku desky se postarala Kate Guić. Na slavnostním křtu v MeetFactory 4. listopadu Amelii Siba doprovodí Ondřej Holý se svým projektem dné a producent Jakob Schubert s vlastním  DJ setem. Deska vyjde na online streamovacích platformách i ve fyzické podobě na CD a vinylu.

Vstupenky:

290 KČ na www.meetfactory.cz

290 KČ (+ případné poplatky) v jiných předprodejích

350 KČ na místě

Předprodeje: Ticketportal, GoOut, www.meetfactory.cz

reklama
reklama
reklama