Článek Rozhovor

ALYONA ALYONA V ROXY

Seznamte se: Alyona Alyona, nejnepravděpodobnější rapová hvězda

Seznamte se s Alyonou Alyonou: nejnepravděpodobnější rapovou hvězdou, kterou takto korunoval Vogue a zanedlouho se přidal New York Times, když Alyonu Savranenko zařadil mezi nejdůležitější umělkyně současnosti. Její talent, humor a charisma jsou očividné každému, kdo se s ní setká. Nejoblíbenější rapperka na Ukrajině je nakažlivě nadšená, velká a vtipná.

Ve dvanácti jí otec donesl album Eminema. Zatímco pracovala jako pokladní v supermarketu, vymahačka dluhů či učitelka ve školce, rapovala. Její vlastní příběh začal se skladbou Рибки, v jejímž klipu tahle plus-size dáma v třpytivých plavkách sebevědomě rajzuje po jezeře na vodním skůtru. Jestliže rapu vévodí beef, drogy a prachy, Alyona Alyona je girl next door útočící na stereotypy, chrlící skladby o obyčejném životě. Na pódiu nepotřebuje žádnou masku, jak říká časopis Full Moon, a k zapálení davu pod sebou jí stačí šťavnaté beaty, chytlavé refrény a fascinující artikulace.

„Když napíšete popovou písničku, máte to na pár řádků. Je to jen pár slov a málo informací. Když rapujete, můžete říct větší, zajímavější příběh. Tak jsem začala rapovat, abych mohla vyprávět.“

Po strhující zastávce na festivalu Žižkovská noc se Alyona Alyona vrací do Prahy. Těší nás, že hrdý ukrajinský hlas rozezní 31. května 2022 právě Roxy.

31 / 5 ➔ Alyona Alyona, support TBA
Vstupenky: 390 czk + fees www.ROXY.cz, GoOut, Ticketstream / 420 czk NoD

Rozhovor

31.5.2022 14:00

S Alyonou Alyonou si na Radiu 1 budeme povídat v úterý od 14:00.

reklama
reklama
reklama