R1 Goat
Právě hraje:
FILIP TÝC
06:00 - 09:00
on-line přehrávač
13 SYROVÝCH
13 SYROVÝCH

VYSÍLÁNÍ ::: UT/ST 00-02 (1x za 14 dní)

Pořad 13 SYROVÝCH se zaměřuje na avantgardní a experimentální výboje současné alternativní a jazzové scény (nejen), čímž se zčásti tématicky překrývá s hudbou, které se v ČR věnuje např. časopis HIS voice. Konkrétně se jedná o nahrávky těchto stylů: abstraktní hip hop, alternativní rock, avant pop, avant rock, avantgarda, elektronický jazz, experimentální elektronika, free jazz, gypsy pop, industriál, improvizace, post rock, prog rock, soudobá hudba, turntablismus, underground… Pořad se snaží zároveň výběrem hudby reflektovat aktuální hudební dění v České republice a blízkém okolí (novinky, koncerty, festivaly) v daném stylovém rozptylu. Potěšujícími jsou i soutěže o lístky na prezentované koncerty.
Těchto devadesát minut je otevřeno kritice, návrhům i spolupráci a případně i vaší tvorbě. Připomínky, náměty aj. posílejte na 13syrovych@radio1.cz .

Znělka pro 13 SYROVÝCH byla nejdříve „složena“ francouzským pianistou Frédéricem Blondym a poté „přeložena“ českým hráčem na hračky a různé objekty Martinem Klapperem, žijícím v Kodani.

Tracklisty pořaduvíce
04.12. 00:13 - 02:00 VOJTA STANĚK
20.11. 00:13 - 01:59 PETR VRBA, VOJTA STANĚK
06.11. 00:13 - 02:00 VOJTA STANĚK
23.10. 00:13 - 01:59 PETR VRBA, VOJTA STANĚK
09.10. 00:13 - 01:50 VOJTA STANĚK
11.09. 00:13 - 01:59 PETR VRBA
28.08. 00:13 - 02:00 VOJTA STANĚK
31.07. 00:13 - 01:45 VOJTA STANĚK
17.07. 00:13 - 02:20 VOJTA STANĚK
19.06. 00:13 - 02:00 PETR VRBA, VOJTA STANĚK
Slyšeli jste (4.12. 2019 od 00:13) Archiv Vysílání

OISEAUX-TEMPÊTE - he is afraid and so am i, FROM SOMEWHERE INVISIBLE (Sub Rosa, 2019) - https://www.subrosa.net/en.html
NUN - (excerpt), KULT MASEK & PETR VRBA / NUN (Punctum Tapes, 2019) - https://punctumtapes.bandcamp.com/
KULT MASEK & PETR VRBA - (excerpt), KULT MASEK & PETR VRBA / NUN (Punctum Tapes, 2019) - https://punctumtapes.bandcamp.com/
PLEIADEES - hey offer platitudes, you will learn to breathe underwater , S/T (Subsound Records, 2019) - https://subsoundrecords.bigcartel.com/
QUASI UNA FANTASIA - roses, S/T (Sub Rosa, 2019) - https://www.subrosa.net/en.html
OISEAUX-TEMPÊTE - weird dancing in all-night I., FROM SOMEWHERE INVISIBLE (Sub Rosa, 2019) - https://www.subrosa.net/en.html
OISEAUX-TEMPÊTE - weird dancing in all-night II., FROM SOMEWHERE INVISIBLE (Sub Rosa, 2019) - https://www.subrosa.net/en.html
FLY PAN AM - one hit wonder, C'EST ÇA (Constellation Records, 2019) - http://cstrecords.com/
FLY PAN AM - discreet channeling, C'EST ÇA (Constellation Records, 2019) - http://cstrecords.com/
OLD CASTLE - singing on the moon, S/T (Alrealon Musique, 2019) - https://alrealonmusique.bandcamp.com/
AROVANE & PORYA HATAMI - ellipsoid, C. H. R. O. N. O. S. (Karl Records, 2019) - https://karlrecords.bandcamp.com/
FRANÇOIS J. BONNET & STEPHEN O’MALLEY - première noire, CYLENE (Editions Mego, 2019) - http://editionsmego.com/
PLEIADEES - a diamond hidden in the mouth of a dragon, S/T (Subsound Records, 2019) - https://subsoundrecords.bigcartel.com/