R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
22:00 - 23:00
on-line přehrávač
VŠECHNY HUDBY SVĚTA
VŠECHNY HUDBY SVĚTA

ON AIR : Každou neděli 14:00 - 15:00  PŘIPRAVUJÍ : Gadjo.cz & Filip Týc
Nejstarší a zřejmě jediný world music pořad v českém soukromém rozhlasovém vysílání. 

Neděle 27.5. world music session VŠECHNY HUDBY SVĚTA hraje GADJO.CZ Vzácný host : GIPSY.CZ
Poslední květnovou neděli bude hostem ve vysílání world music session VŠECHNY HUDBY SVĚTA slavný romský rapper, muzikant, tanečník a zpěvák  RADOSLAV GIPSY BANGA. Ihned po úvodní skladbě uslyšíte krátké povídáni o připravovaném večerním open air koncertě v Praze na Střeleckém ostrově, o jeho posledním albu nebo o plánovaných letních koncertech ( třeba 19.7. COLOURS OF OSTRAVA ). V programu  vysílání dále zazní kapela AFRO-CUBAN ALL STARS, pozvánka na palubu lodi bratří Formanů na BALKAN FIESTA NA LODI TAJEMSTVÍ nebo skladby z populární kubánské série HAVANA CULTURA z katalogu vydavatelství Bronswood Recordings kultovního britského dje a producenta Gilles Petersona. VŠECHNY HUDBY SVĚTA - Roots & Future Radio 1 Speciál věnovaný hudebním tradicím, folkloru a etnické hudbě ve všech známých i méně známých podobách a interpretacích. Poslechová hodinka inspirovaná vším co nám z hudební praminulosti do dnešních dnů jakoby zbylo. Uměle vytvořenému žánru populární hudby - šikovně a zjednodušeně pojmenovanému WORLD MUSIC

VŠECHNY HUDBY SVĚTA - autorem názvu relace je GADJO.CZ . Inspirací mu byla jeho milovaná knižka českého nositele Nobelovy ceny za literaturu JAROSLAVA SEIFRTA ceněná VŠECKY KRÁSY SVĚTA.
V podtitulu knihy je publikován citát dalšího oblíbeného literáta  ALBERTA CAMUSE :
Nemáme čas býti sami sebou, máme pouze čas býti šťastni.

WORLD MUSIC : 
Na používání termínu world music se dohodla skupina vydavatelů, hudebních publicistů a obchodníků s hudbou v londýnském podniku EMPRESS OF RUSSIA v pondělí 29.června 1987. V této pestré letní společnosti se objevili jména jako : Charlie Gillet, Jonathan Rudnick nebo Ian A. Anderson.
Autorství se ale připisuje americkému ethnomuzikologovi Robertovi E. Brownovi který slovní spojení world music používal ve svých textech již v 60.letech minulého století.

VZÁCNÉ NÁVŠTĚVY V MINULOSTI :
V dlouhé historii vysílání pořadu Všechny Hudby Světa hostovala ve studiu jedničky celá řada osobností world music scény : v Praze žijící čínská zpěvačka FENG YUN SONG, členové oblíbených BALKAN BEAT BOX, kanadský klezmer Josh Dolgin aka SOCALLED, ethno punkové GOGOL BORDELLO ( kdo si ještě pamatuje jejich koncerty v hospodě na Baráčnícké rychtě ? ), legendární romský hudebník VOJTĚCH LAVIČKA, finské vokalistky souboru VARTTINA, členové kapely GOTHART, režiser filmu Gadjo Dilo TONY GATLIF, ceněné bulharské duo ALICA TODOROVA a STOYAN JANKULOV, romská legenda a člen Terne Čhave nebo Bitumen Beat GEJZA BENDIG, berlínská balkan beats jednička ROBERT SOKO, hyperaktivní zpěvačka kapely Braagas KATEŘINA GOTLICHOVÁ, maďarští romáci PARNO GRASZT, balkánská super kapela MAHALA RAI BANDA nebo houslista MARTIN SEDLÁK.
Opakovaně přijali pozvání do vysílání balkánský muzikant BOBAN MARKOVIČ, oblíbené anglické trio THE TIGER LILLIES, hudební publicista a spoludramaturg festivalu Colours Of Ostrava JIŘÍ MORAVČÍK nebo pořadatel world music festivalu RESPECT pan BOREK HOLEČEK.

IMPROVIZOVANÉ RADIO 1 KONCERTY V RELACI VŠECHNY HUDBY SVĚTA :
Na pozvání GADJO.CZ ( dříve Gadjo Skalalai ) nám ve studiu jedničky živě zahráli BOBAN MARKOVIČ ORKESTAR, španielští SKALARIAK, argentínští KARAMELO SANTO nebo lisabonská legenda stylu fado DONA ROSA. Z domácích interpretů v pořadu koncertovali VĚRA BÍLA & KALE, MOBERG ANSEMBLE, MÁRIO BIHÁRI a jeho BACHTALE APSA, POHŘEBNÍ KAPELA, YELLOW SISTERS, BRAN, legendární romák JAN SLEPĆÍK, slavní BENGAS, na Břevnově žijící maďarská zpěvačka AGNES KUTAS, dechovka Tomáše Průši LOVESONG ORCHESTRA nebo harmonikář VÁCLAV KOUBEK


 

Tracklisty pořaduvíce
20.05. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
13.05. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
06.05. 14:10 - 15:00 GADJO.CZ
29.04. 14:00 - 15:00 TOMÁŠ NAWAR
22.04. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
15.04. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
08.04. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
01.04. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
25.03. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
18.03. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
Slyšeli jste (20.5. 2018 od 14:00) Archiv Vysílání

MONSIEUR DOUMANI - Kick ´n´ Slap
THE TURBANS - Aman
KAMASI WASHINGTON - Perspective - https://rachot.cz/kamasi-washington_/
DÁLAVA - Ej, na tej skale vysokej - https://www.colours.cz/ucinkujici/dalava
CATRIN FINCH & SECKOU KEITA - Clarach
3MA - Anarouz
GIPSY.CZ - Tajsa - https://www.khamoro.cz/cs/
DOBET GNAHORÉ - Djoli - https://www.colours.cz/ucinkujici/dobet-gnahore
OUMOU SANGARÉ - Kamelemba (Pouvoir Magique Remix) - https://www.colours.cz/ucinkujici/oumou-sangare
DJÉNÉBA & FOUSCO - Regrets
SIDI TOURÉ - Heyyeya
MÉLISSA LAVEAUX - Kouzen