R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
01:00 - 06:00
on-line přehrávač
VŠECHNY HUDBY SVĚTA
VŠECHNY HUDBY SVĚTA

NEDĚLE 29.1.2017 - BEST OF WORLD MUSIC 2016  V posledním lednovém vysílání pořadu VŠECHNY HUDBY SVĚTA uslyšíte druhou část výběru hudebních alb z žánru world music, vydaných v uplynulém roce. Hudební kolekci připravil z bohatého domácího archívu  GADJO.CZ.
Na tento výběr neměla vliv aktuální popularita, reklama, módní vlnky nebo obecné mínění. ,, V minulém roce jsem vystupoval všude možně a tak jsem hafo času strávil na cestách. Je to ideální čas a prostor jak pro dospání se ( ve vlaku z Prahy do Brna se probudit v Bratislavě je můj zatím nejparádnější šlofíček ) nebo pro pohodový poslech novinek. V tomto vysílání tedy zazní skladby z alb které jsme si pouštěli ve vlaku, v autobuse, v čekárnách na nádražích a letištích nebo na návštěvách u kamarádů. Jsou to všechno tituly, které jsem slyšel na cestách tolikrát, že už je považuji za své oblíbené. " komentuje GADJO.CZ přípravované vysílání. Výběrovku si můžete poslechnout v neděli 29.ledna 2017 po 14:00.
Zazní : Otros Aires - Perfect Tango ( Argentína ), Balkan Beat Box  - Shout It Out ( Usa ) nebo další ukázky z rozsáhlé kompilace haitské muziky Haiti Direct ! ( 1960 - 1978 ) a jiná pěkná hudba  ... 

OČEKÁVANÁ KONCERTNÍ UDÁLOST : 1. 3. 2017 Praha FANFARE CIOCARLIA  ( Aktuality ) 
Legendární balkánská dechovka Fanfare Ciocarlia pochází z malé vesnice Zeci Prejini ve východorumunském zapadákově. Minulý rok slavili oficiálně 20.let existence. U kultovního německého vydavatelství ASPHALT TANGO vydali nové album ONWARDS TO MARS! Nahrávka je stejně jako ty předešlé jednoduše fantastická. Jejich nekonečné turné mělo zastávky v Mexiku, Austrálii, Usa, Kanadě, Brazílii nebo na Novém Zélandě. Do mnoha zemí se vrací opakovaně. V Čechách hráli snad 15-krát ? Vždycky to byla veliká paráda. Těšíme se : 1.března v žižkovské Akropoli.  
 

VŠECHNY HUDBY SVĚTA - Nejstarší a zřejmě jediný world music pořad v českém soukromém rozhlasovém vysílání. Od jeho premiery ( na konci minulého století ) ho připravují kolegové GADJO.CZ a FILIP TÝC. Od té doby je vysílaný pravidelně vždy každou neděli mezi 14:00 a 15:00.


VŠECHNY HUDBY SVĚTA - Roots & Future Radio 1 Speciál věnovaný hudebním tradicím, folkloru a etnické hudbě ve všech známých i méně známých podobách a interpretacích. Poslechová hodinka inspirovaná vším co nám z hudební praminulosti do dnešních dnů jakoby zbylo. Uměle vytvořenému žánru populární hudby - šikovně a zjednodušeně pojmenovanému WORLD MUSIC

VŠECHNY HUDBY SVĚTA - autorem názvu relace je GADJO.CZ . Inspirací mu byla jeho milovaná knižka českého nositele Nobelovy ceny za literaturu JAROSLAVA SEIFRTA ceněná VŠECKY KRÁSY SVĚTA.
Kniha má v podtitulu publikován citát dalšího oblíbeného literáta  ALBERTA CAMUSE :
Nemáme čas býti sami sebou, máme pouze čas býti šťastni.

WORLD MUSIC : 
Na používání termínu world music se dohodla skupina vydavatelů, hudebních publicistů a obchodníků s hudbou v londýnském podniku EMPRESS OF RUSSIA v pondělí 29.června 1987. V této pestré letní společnosti se objevili jména jako : Charlie Gillet, Jonathan Rudnick nebo Ian A. Anderson.
Autorství se ale připisuje americkému ethnomuzikologovi Robertovi E. Brownovi který slovní spojení world music používal ve svých textech již v 60.letech minulého století.

VZÁCNÉ NÁVŠTĚVY V MINULOSTI :
V dlouhé historii vysílání pořadu Všechny Hudby Světa hostovala ve studiu jedničky celá řada osobností world music scény : v Praze žijící čínská zpěvačka FENG YUN SONG, členové oblíbených BALKAN BEAT BOX, kanadský klezmer Josh Dolgin aka SOCALLED, legendární ethno punkové GOGOL BORDELLO ( kdo si ještě pamatuje jejich koncerty v hospodě na Baráčnícké rychtě ? ), finské vokalistky souboru VARTTINA, členové kapely GOTHART, režiser filmu Gadjo Dilo TONY GATLIF, ceněné bulharské duo ALICA TODOROVA a STOYAN JANKULOV, vyhlášený romský muzikant a člen Terne Čhave GEJZA BENDIG, berlínská balkan beats jednička ROBERT SOKO, hyperaktivní KATEŘINA GOTLICHOVÁ, respektovaní maďarští romáci PARNO GRASZT nebo houslista a zpěvák MARTIN SEDLÁK.
Opakovaně přijali pozvání do vysílání hudebník BOBAN MARKOVIČ, oblíbení THE TIGER LILLIES, hudební publicista a spoludramaturg festivalu Colours Of Ostrava JIŘÍ MORAVČÍK nebo pořadatel jedinečného world music festivalu Respect pan BOREK HOLEČEK.

IMPROVIZOVANÉ RADIO 1 KONCERTY V RELACI VŠECHNY HUDBY SVĚTA :
Na pozvání GADJO.CZ ( dříve Gadjo Skalalai ) nám ve studiu jedničky živě zahráli BOBAN MARKOVIČ ORKESTAR, španielští SKALARIAK, argentínští KARAMELO SANTO nebo lisabonská legenda stylu fado DONA ROSA. Z domácích interpretů v pořadu koncertovali VĚRA BÍLA & KALE, MOBERG ANSEMBLE, romácké akordeonové eso MÁRIO BIHÁRI a jeho BACHTALE APSA, vyhlášená POHŘEBNÍ KAPELA, YELLOW SISTERS, BRAN, legendární bohém JAN SLEPĆÍK, slavní BENGAS, na Břevnově žijící maďarská zpěvačka AGNES KUTAS nebo oblíbené guerilla dechovka LOVESONG ORCHESTRA.


 

Tracklisty pořaduvíce
15.01. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
08.01. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
25.12. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
18.12. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
11.12. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
04.12. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
27.11. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
20.11. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
13.11. 14:10 - 15:00 GADJO.CZ
06.11. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
Slyšeli jste (15.1. 2017 od 14:00) Archiv Vysílání

NOURA MINT SEYMALI - Arbina
ROKIA TRAORÉ - Kénia
CALYPSO ROSE - Abatina
CALYPSO ROSE - Calypso Queen
CALYPSO ROSE FT. MANU CHAO - Leave Me Alone
KONONO NO.1. MEETS BATIDA - Yambadi Mama
KONONO NO.1. MEETS BATIDA - Bom Dia
LEYLA MC CALLA - Peze Cafe
FANFARE CIOCARLIA - Cucuritza
FANFARE CIOCARLIA - Crayfish Hora
FANFARE CIOCARLIA - Mista Lobaloba
IBO COMBO / HAITI DIRECT ! - Ti Garcon
LES VIKINGS / HAITI DIRECT ! - Chocie Chocie