VŠECHNY HUDBY SVĚTA
VŠECHNY HUDBY SVĚTAOČEKÁVANÁ KONCERTNÍ UDÁLOST : 
1. 3. 2017
 Praha Žižkov FANFARE CIOCARLIA  ( Aktuality ) 
After Party : DJ GADJO.CZ ( radio 1 ) with DJ ROMARIO ( world beats )
Legendární balkánská dechovka Fanfare Ciocarlia pochází z malé vesnice Zeci Prejini ve východorumunském zapadákově. Minulý rok oficiálně slavili 20.let existence. U německého vydavatelství ASPHALT TANGO vydali nové album ONWARDS TO MARS!  Jejich nekonečné turné mělo zastávky v Mexiku, Austrálii, Usa, Kanadě, Brazílii nebo na Novém Zélandě. Do mnoha zemí se vrací opakovaně.
V Čechách hráli snad 20-krát ? Vždycky to byl nezapomenutelný zážitek.
Těšíme se na další setkání 1.března v žižkovské Akropoli.  
 
VŠECHNY HUDBY SVĚTA - Nejstarší a zřejmě jediný world music pořad v českém soukromém rozhlasovém vysílání. Od jeho premiery ( na konci minulého století ) ho připravují kolegové GADJO.CZ a FILIP TÝC. Od té doby je vysílaný pravidelně vždy každou neděli mezi 14:00 a 15:00.

VŠECHNY HUDBY SVĚTA - Roots & Future Radio 1 Speciál věnovaný hudebním tradicím, folkloru a etnické hudbě ve všech známých i méně známých podobách a interpretacích. Poslechová hodinka inspirovaná vším co nám z hudební praminulosti do dnešních dnů jakoby zbylo. Uměle vytvořenému žánru populární hudby - šikovně a zjednodušeně pojmenovanému WORLD MUSIC

VŠECHNY HUDBY SVĚTA - autorem názvu relace je GADJO.CZ . Inspirací mu byla jeho milovaná knižka českého nositele Nobelovy ceny za literaturu JAROSLAVA SEIFRTA ceněná VŠECKY KRÁSY SVĚTA.
Kniha má v podtitulu publikován citát dalšího oblíbeného literáta  ALBERTA CAMUSE :
Nemáme čas býti sami sebou, máme pouze čas býti šťastni.

WORLD MUSIC : 
Na používání termínu world music se dohodla skupina vydavatelů, hudebních publicistů a obchodníků s hudbou v londýnském podniku EMPRESS OF RUSSIA v pondělí 29.června 1987. V této pestré letní společnosti se objevili jména jako : Charlie Gillet, Jonathan Rudnick nebo Ian A. Anderson.
Autorství se ale připisuje americkému ethnomuzikologovi Robertovi E. Brownovi který slovní spojení world music používal ve svých textech již v 60.letech minulého století.

VZÁCNÉ NÁVŠTĚVY V MINULOSTI :
V dlouhé historii vysílání pořadu Všechny Hudby Světa hostovala ve studiu jedničky celá řada osobností world music scény : v Praze žijící čínská zpěvačka FENG YUN SONG, členové oblíbených BALKAN BEAT BOX, kanadský klezmer Josh Dolgin aka SOCALLED, legendární ethno punkové GOGOL BORDELLO ( kdo si ještě pamatuje jejich koncerty v hospodě na Baráčnícké rychtě ? ), finské vokalistky souboru VARTTINA, členové kapely GOTHART, režiser filmu Gadjo Dilo TONY GATLIF, ceněné bulharské duo ALICA TODOROVA a STOYAN JANKULOV, vyhlášený romský muzikant a člen Terne Čhave GEJZA BENDIG, berlínská balkan beats jednička ROBERT SOKO, hyperaktivní KATEŘINA GOTLICHOVÁ, respektovaní maďarští romáci PARNO GRASZT nebo houslista a zpěvák MARTIN SEDLÁK.
Opakovaně přijali pozvání do vysílání hudebník BOBAN MARKOVIČ, oblíbení THE TIGER LILLIES, hudební publicista a spoludramaturg festivalu Colours Of Ostrava JIŘÍ MORAVČÍK nebo pořadatel jedinečného world music festivalu Respect pan BOREK HOLEČEK.

IMPROVIZOVANÉ RADIO 1 KONCERTY V RELACI VŠECHNY HUDBY SVĚTA :
Na pozvání GADJO.CZ ( dříve Gadjo Skalalai ) nám ve studiu jedničky živě zahráli BOBAN MARKOVIČ ORKESTAR, španielští SKALARIAK, argentínští KARAMELO SANTO nebo lisabonská legenda stylu fado DONA ROSA. Z domácích interpretů v pořadu koncertovali VĚRA BÍLA & KALE, MOBERG ANSEMBLE, romácké akordeonové eso MÁRIO BIHÁRI a jeho BACHTALE APSA, vyhlášená POHŘEBNÍ KAPELA, YELLOW SISTERS, BRAN, legendární bohém JAN SLEPĆÍK, slavní BENGAS, na Břevnově žijící maďarská zpěvačka AGNES KUTAS nebo oblíbené guerilla dechovka LOVESONG ORCHESTRA.


 

Tracklisty pořaduvíce
26.02. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
19.02. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
12.02. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
05.02. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
29.01. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
22.01. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
15.01. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
08.01. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
25.12. 14:00 - 15:00 FILIP TÝC
18.12. 14:00 - 15:00 GADJO.CZ
Slyšeli jste (26.2. 2017 od 14:00) Archiv Vysílání

VOXTRA - Ballu Santu Razzolu
ERIK ALIANA & PICKET - Couer de Pygmées
AMIRA MEDUNJANIN - Tvojte Oči Leno Mori
FANFARE CIOCARLIA - Trenul, masina mica
TINARIWEN - Sastanaqqam
FATOU SEIDI GHALI & ALAMNOU AKROUNI - Telilit
OMAR SOSA & SECKOU KEITA - Black Dream (feat. Mieko Miyazaki & Wu Tong)
MARIEM HASSAN - La Tumchu Anni
SIERRA LEONE REFUGEE ALLSTARS - Akera Ka Abonsho
HUGH MASEKELA - Shango
RENATA ROSA - Jurema