R1 Goat
Právě hraje:
INCLUBÁTOR
22:00 - 23:00
on-line přehrávač
PŘÍMÝ PŘENOS Z UNITED ISLANDS OF PRAGUE
PŘÍMÝ PŘENOS Z UNITED ISLANDS OF PRAGUE

Radio 1 se i letos účastní hudebního festivalu United Islands Of Prague, který se poprvé přesune do pražské čtvrti Karlín. Hrát se bude přímo na Karlínském náměstí, v sousedství kostela svatého Cyrila a Metoděje, poblíž stanice metra Křižíkova, v Kaizlových sadech a na Rohanském ostrově, kde bude umístěna scéna Radia 1. V sobotu 24. června se posluchači mohou těšit na tradiční přímý přenos z této scény.

Živé vysílání koncertů bude doplněno rozhovory s jednotlivými hudebníky a celým festivalovým dnem posluchače provedou moderátoři Radia 1 Pierre Urban a Kryštof Koenigsmark. Přímý přenos bude na Radiu 1 probíhat od 12:00 do 21:00. Dění přímo na scéně Radia 1 bude moderovat Zdeněk Lichnovský.

Na scéně Radia 1 se představí několik zahraničních hudebníků – například izraelský zpěvák, pianista a herec Tamir, který tíhne k tradičnímu soulu, ale nechává se přirozeně ovlivňovat i R´n´B, funkem a blues. Rumunské trio Next Ex ve své tvorbě naplňuje představu o „trap-popu“ a německo-italský hudebník Fil Bo Riva nechá na pódiu zaznít melancholické písně na pomezí mezi folkem a soulem. Představí se také britský hudebník L.A. Salami a rakouské indie-popové duo Mynth. Součástí programu Scény Radia 1 bude i Bubenský slunovrat, v rámci nějž vznikne „Carton Cajon – Picture“, velkoplošný obraz vytvořený z bubnů-kachonů. Výtvarný objekt se vzápětí promění v rytmický orchestr, aby svým zvukem názorně předvedl rušení ticha, které vždy provází přihlížení pasivní většiny.

Harmonogram přímého přenosu ze Scény Radia 1 (sobota 24. 6. 2017):
12:45 - 13:30 Mynth (AT)
14:30 - 15:15 L.A. Salami (UK)
16:15 - 17:15 Next Ex (RO)
18:00 - 19:00 TAMIR (IL)
20:00 - 21:00 Fil Bo Riva (IT/DE)

Další informace o Radio 1 Stage najdete na www.unitedislands.cz a www.radio1.cz.


Festival United Islands of Prague se chystá na nejvýznamnější posun ve své historii. Letos své síly poprvé spojí s pražskou čtvrtí Karlín, která zároveň oslaví 200. výročí od svého založení. Všechna pódia se tak ve dnech 23. - 24. června přesunou z historického centra Prahy právě sem. V rámci festivalu oslaví své 25. výročí založení i humanitární organizace Člověk v tísni. Více info na www.unitedislands.cz.