R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
22:00 - 23:00
on-line přehrávač
KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (23.5.2018)
Duben 2018
PO ÚT ST ČT SO NE
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Kliknutím kamkoliv mimo kalendář jej opět zavřete.

Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
STRAHOV OPENAIR BAND CONTEST 2018 / Finále soutěže kapel
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Jamie Marshall's Amplified Acoustic Band (UK) (blues – folk – soul) + 22h - Noční Optika (original music & crossover)
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
21h - SWERVEDRIVER / UK
Klub FAMU
Smetanovo nábřeží 2 , Praha, 110 00
Klub FAMU jam session (fusion)
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
21h - COLD MEAT PARTY
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
MIGHTY CROSS SOUND: Math The Band (USA) a hosté + PSYTRANCE: Zero Gravity, Reborn, CalavE SoundzzZ, Jergo + LETNÍ KINO: Cesta do fantazie
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Respect Festival 2018 uvádí – Kamasi Washington / Kamasi Washington – vizionář, který propojil Johna Coltrana s jazzem budoucnosti. Největší jazzový objev desetiletí oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum. Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění. Spolupracoval s Wayne Shorterem, Herbie Hancockem, Lauryn Hill i Snoop Doggem, se zappovským klávesistou George Dukem i zpěvačkou Chakou Khan a vystoupil na velkých festivalech včetně Coachella, Glastonbury, Fuji Rock, Bonnaroo a Primavera. V Praze představí repertoár ze svého napjatě očekávaného alba.
CONTAINALL Malá Strana
Cihelná 4, Praha 1
19,30 - Jan Řepka a Eliška Sýkorová
STALIN
Letenské sady, "pod kyvadlem"
Vec (SK)
Tančírny rozšířený popis
výhled
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Advance Martin
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
La Loca KARAOKE Championship
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
DnB Wednight & Storm Foosball Cup: N:Force & guests (drum & bass)
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
NODJSOUND crew (FEEL THE DRUM)
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - DEFINITION HOUSE: djs - Yannick, Jean Luc
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
TEMPO: DJs - JW (nl), Junior Jan, Danny Mathew, Pete Luke (house) + WED BASS: DJs Hlava & AniEmp (bass music) + Chapeau Bar: DJ Goldstar (funk, soul, rare grooves)
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
15h - Hastrman, 17h - Lekce, 19h - Psí ostrov, 21h - Ztratili jsme Stalina
Dejvická klubovna (Povaleč)
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Letní kino: Poslední rodina
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15,50 - Planeta Česko, 16,40 - Lekce, 17,20 - Maři Magdaléna, 19,30 - Naprostí cizinci, 21,20 - Psí ostrov, 19h, 21,40 - Solo: Star Wars Story
Galerie rozšířený popis
výhled
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
19h - přednška / Estetika prostoru & Prostor estetiky II.: Martina Sedláková (FA ČVUT): Architektura a architektonika prostoru
Moravská galerie v Brně, Pražákův palác
Husova 536/14, Brno
1968:computer.art , výstava která připomene důležitou úlohu Brna v začátcích nového směru v umění. V Pražákově paláci budou k vidění obrazy jednoho z nejdražších českých poválečných umělců Zdeňka Sýkory, nebo legendární počítač LGP-30 ( Po, Út – zavřeno)
Národní galerie - Palác Kinských
Staroměstské nám. 12, Praha 1
17h - Dr. Daniela Uher – Týdeník 1968. Jiří Kolář a Pražské jaro / Přednáška historičky umění z Germanisches Nationalmuseum v Norimberku. V rámci doprovodného programu výstavy Jiří Kolář: Úšklebek století. Vstup zdarma
Holešovická Šachta
Bubenská 14, Praha 7, 170 00
16h - výstava: Julius Reichel feat. Matyáš Maláč: Dark Energy / Ego Death, Death Planet / Void Trap, Save the Future?
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
13 – 16h - Sonya Darrow - Stezky/Pathways / americká umělkyně s českými kořeny Sonya Darrow, která zmapovala svým multimediálním projektem cesty českých osadníků napříč Iowou skrze objekty, zvuky a tradice. Vstup volný.
Kavárna Do Větru
Za Zahradou 5, Praha 6 – Břevnov
Výstava obrazů Jitky Koláčkové
Cluster gallery
Privozni 1, 17000, 7 Praha
Zastavte se na chvíli ve světě, kterému vládnou NEŘÁDY A TVOŘI, bytosti zvířecí, pravěké, budoucí a bezvěké. Výstava kreseb pražského výtvarníka a writtera YUDOE 06 (čti judoe nula šest) 
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Joska Skalník - My tancovat nemusíme - – První ucelená přehlídka grafického designu Josky Skalníka, sociálního aktivisty, výtvarníka a člena vedení Jazzové sekce svazu hudebníků. Kurátoři výstavy: Pavel Büchler a Karel Haloun (Út - zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
ANTOINETTE - Mythos Europa / Vášeň, tajemné postavy, bájná zvířata a záhadná znamení evropské mytologie. K vidění bude/je olejomalba, kresba a objekty z ateliéru německé malířky ANTOINETTE, která se již po 30 let zabývá hledáním kulturní identity našeho kontinentu. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ZDENA KOLEČKOVÁ - PODIVNÁ BOTANIKA A JINÉ PŘÍBĚHY (Po - zavřeno)
Ambit Strahovského kláštera
Strahovské nádvoří 1/132, Praha 1 - Hradčany, 118 00
JAN GRIMM: RETROSPEKTIVA / Rozsáhlou retrospektivní výstavu Jana Grimma, která představuje soubor bezmála 140 obrazů a kreseb.  K vidění je tak výjimečný soubor mnohdy poprvé vystavených děl. Druhá část výstavy probíhá ve Winternitzově vile. U příležitosti výstavy vychází retrospektivní katalog autora. Kurátorka výstavy Ivana Grimmová.(Otevřeno denně)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Fake It Till You Make It / Sebemarketing, pozitivní myšlení a způsoby, jakými se dostat mimo komfortní zónu. Vystavující: Andy Kassier, Christian Falsnaes, Isabella Fürnkäs, Basim Magdy, Pia Sirén, Marianne Vlaschits, Anna Witt
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
Filip Dvořák & Martin Kolarov - Kapitola druhá / Chapter Two
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
I WELCOME - V projektu s názvem I WELCOME, který vznikl ve spolupráci Art for Amnesty s Centrem DOX, se přední spisovatelé a ilustrátoři z dvanácti zemí světa vyjadřují prostřednictvím povídek a illustrací k aktuální světové uprchlické krizi (Út - zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Ya-Mae: Martinka Bobrikova & Oscar de Carmen (kurátor výstavy: Tereza Záchová)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
City Crown - Micah Angelus a Elizabeth Orr (Stěny, objekty a fragmenty inspirované historickými památníky a sochami ve veřejném prostoru jsou umístněné dovnitř stanů vyrobených z vytištěných obrazů. A/O tak skrze svá díla testují modely politické i formální kritiky)
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
David Vojtuš: X3 + Justyna Górowska: 69 / Galerie Karlin Studios (Po – zavřeno)
Illusion Art Museum Prague
Staroměstské náměstí 24, Praha 1, 110 00
Patrik Proško - Na hraně reality / výstava land artových projektů a intervencí ve veřejném prostoru napříč celou Evropou. Kurátor: Radek Wohlmuth (Otevřeno denně od 10-20h)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Jean-Jacques Sempé – Malý Mikuláš a jiné... První výstava světoznámého francouzského kreslíře a ilustrátora v Česku představí nejen ilustrace Malého Mikuláše, ale i autorův svébytný novinový humor a titulní strany světových magazínů, jako je New Yorker a Paris Match / kurátor Klára Voskovcová ( Po - zavřeno) + Stálá součást výstavy / půda Villy Pellé. Redakce občasníku Patálie v Pellé | Jak složit dohromady obrázky a slova a vytvořit tak novinovou maketu? Vyzkoušejte si práci redaktora, sestavte si vlastní novinovou stránku, nebo popište svůj Největší průšvih. Nejlepší příspěvek bude oceněn! 
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Eva Koťátková - Někdy na AVU
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Vy, já a velmi nepravděpodobná partička -  Hana Garová, Michal Rapant, Jakub Sýkora, Karel Štědrý, Roman Výborný (Po - zavřeno)
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
JAN JEDLIČKA - ZIMNÍ CESTA K MOŘI / A WINTER JOURNEY TO THE SEA (Po - zavřeno)
Obecní dům - Česká divadelní fotografie 1859 – 2017
Obecní dům, nám. Republiky 5, Praha 1
První rozsáhlá výstava fotografií z prostředí českého divadla ukáže nejen historií divadelnictví a fotografie, ale i důležité historické události. Portréty hereckých hvězd, fotografie z inscenací renomovaných velkých i studiových scén, snímky divadelních budov i jejich zákulisí od poloviny 19. stol. až po současnost. Bohatý doprovodný program.
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Marek Škubal - Nelidské / Inhuman. Společným jmenovatelem prací sochaře a grafika Marka Škubala je vědomé vzdálení, či vymezení se vůči ideji antropocentrismu a jeho hodnotových i vizuálních měřítek. Autor v drobnopisných rytých kresbách z posledních let postupně přivádí k životu rozsáhlý panteon červovitých Božstev svébytné osobní mytologie – Nelidského ve smyslu něčeho, co je člověku vzdálené, vymyká se jeho chápání a co jej přesahuje.  (Po-Út - zavřeno)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
ONDŘEJ ROUBÍK - ŽENY/ WOMAN
Moravská galerie v Brně: 28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno
Moravská galerie v Brně, Husova 18, 662 26 Brno
28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno, které je již od roku 1963 významnou mezinárodní přehlídkou vizuální kultury, vzniká pod taktovkou kurátorů ze skupiny OKOLO. Společně vytvářejí otevřenou a demokratickou platformu, která bude prezentovat grafický design v celé jeho šíři se všemi odlišnými kreativními přístupy a charaktery grafických projektů. Všestranný pohled by měl představit současný obor v mnoha jeho podobách, vytvořit inspirační mozaiku odlišných názorů a přístupů a otevřít v celé své šíři diskuzi napříč odbornou i laickou veřejností. Důraz bude kladen také na edukaci. Novinkou bude i větší zapojení města Brna, které chce bienále propagovat jako prestižní akci s dlouhodobou tradicí. (PO-ÚT - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Václav Holohlavský / Obrazy, grafika (Výstava malíře, zachycujícího momentky běhu života, který se den co den odehrává kolem nás a skýtá někdy až neuvěřitelné pohledy. V malbě je pro něj nejdůležitější radost, ne styl nebo hranice) /Po – zavřeno/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JOSEF SUDEK -  TOPOGRAFIE SUTIN, PRAHA 1945 / Výstava představí téměř neznámý a dosud nevystavený soubor fotografií Josefa Su-dka, zobrazující Prahu poničenou bombardováním v roce 1945 a pražským povstá-ním, spolu s válečnými opatřeními na památkách Prahy v období protektorátu (Po - zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
19,30 - Výběr z Besídek / Sklizeň nejlepších plodů posledních let.
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Oblomov
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 – Libozvuky, 9,30 - Minor fórum
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Ladislav Fuks / Miloš Horanský: Pan Theodor Mundstock (režie: Miloš Horanský)
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - STK Theatre Concept: Fénix
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Divadlo NaHraně: Hrabě 2.15: Bez dechu // DERNIÉRA / Zádušní kabaret pro Václava Hraběte. V žilách samozvaných jazzmanů koluje zbytkový alkohol a vášeň pro život a poezii. Hrají, milují, smějí se, chybují. A čekají na posledního z nich, na básníka. Připijte si s nimi vínem i muzikou na lásku, smrt, noční oblohu a bláznivé snění
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Familie Flöz / Infinita (Jedinečné divadlo masek tentokrát do Prahy přiváží představení o životě i smrti)
Divadlo X10 ve Strašnickém divadle
Solidarity 1986, Praha 10
19,30 - NICOLAI LILIN: SIBIŘSKÁ VÝCHOVA / Smrt a prokletí fízlům a ničemům! (Hrajeme v DUP39)
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Divadlo U stolu: Don Juan a Faust
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - Janek Lesák & kol.: Měsíční sonáta č. 11
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
20h - RIDINA AHMEDOVÁ, MILLI JANATKOVÁ, ANTONIA NYASS: ŘEKNI MI
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - SNACK, 19h - CD nonstop, 20h - Estereo, 21h - Zátiší, 22h – Vektor, 23h - Soundbomb
Ostatní rozšířený popis
výhled
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
14h - Nadace pro transplantace kostní dřeně - Kabelkománie / Druhý ročník oblíbeného dobročinného bazaru kabelek, batůžků peněženek,školních tašek pořádaný na podporu dárcovství kostní dřeně
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
17h - Komponovaný hudební večer: Hašlerky ve Vozovně
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - MEZI KOVBOJI V KOLUMBIJSKÝCH HORÁCH / Jaké to je ocitnout se uprostřed nefalšovaného divokého západu, být akceptován drsnými horskými kovboji jak z románu Jacka Londona? Přednáší dobrodruh Matěj Ptaszek. Přednáška se koná v rámci cyklu Milion 21 - cestopis kulturních souvislostí
Centrum Anabell
Baranova 33, Praha 3 - Žižkov
11-17h - den otevřených dveří: v rámci Měsíce bez diet otevírá pražská pobočka, která poskytuje komplexní služby v oblasti poruch příjmu potravy.Přijďte se v neformální atmosféře seznámits našimi terapeuty a pracovníky, kteří vám představí pražskou pobočku Centra Anabell