KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (17.7.2018)
Srpen 2017
PO ÚT ST ČT SO NE
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Kliknutím kamkoliv mimo kalendář jej opět zavřete.

Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
BAR LIVE CONCERT: Spyder (rock) + PARTYLICIOUS: DJane Lu Michell & DJ Maztah (hip hop, rnb, funky) + TECHNICOLOR: DJs – Awacs, Martin Advance (deep house, techno)
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
MIGHTY SOUNDS AFTERPARTY: Clowns (AUS), Buening Steps, Bad Taste, Lesby Sound systém
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
22h - JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ: KNOWER (USA) (elctro – funk)
Tančírny rozšířený popis
výhled
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Tuesday Funky Tonk
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Chep
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
TH3 sound DJs (DRUM´N´BASS, JUNGLE)
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
TUNESDAY: Djs - Biodan, Manio
Filmy rozšířený popis
výhled
Bio OKO
Františka Křížka 15, Praha 7
Přehlídka filmů Sergia Leoneho: 20,30 - Pro hrst dolarů
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
21h - 120 BPM - English Friendly Tuesday
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Tantehorse – Performance k výstavě Kathariny Grosse / Performance k výstavě Kathariny Grosse v Korzu Veletržního paláce. 
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
13-16h – Sonyia Darrow: Stezky/Pathways americká umělkyně s českými kořeny Sonyi Darrow, která zmapovala svým multimediálním projektem cesty českých osadníků napříč Iowou skrze objekty, zvuky a tradice. Vstup volný.
Holešovická Šachta
Bubenská 14, Praha 7, 170 00
16-22h - výstava LAYERS: Tomáš Roubal, host: Juraj Rattaj
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
Moravská galerie v Brně: 28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno
Moravská galerie v Brně, Husova 18, 662 26 Brno
28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno, které je již od roku 1963 významnou mezinárodní přehlídkou vizuální kultury, vzniká pod taktovkou kurátorů ze skupiny OKOLO. Společně vytvářejí otevřenou a demokratickou platformu, která bude prezentovat grafický design v celé jeho šíři se všemi odlišnými kreativními přístupy a charaktery grafických projektů. Všestranný pohled by měl představit současný obor v mnoha jeho podobách, vytvořit inspirační mozaiku odlišných názorů a přístupů a otevřít v celé své šíři diskuzi napříč odbornou i laickou veřejností. Důraz bude kladen také na edukaci. Novinkou bude i větší zapojení města Brna, které chce bienále propagovat jako prestižní akci s dlouhodobou tradicí. (PO-ÚT - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JOSEF SUDEK -  TOPOGRAFIE SUTIN, PRAHA 1945 / Výstava představí téměř neznámý a dosud nevystavený soubor fotografií Josefa Su-dka, zobrazující Prahu poničenou bombardováním v roce 1945 a pražským povstá-ním, spolu s válečnými opatřeními na památkách Prahy v období protektorátu (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ / Výstava, kterou pořádá Centrum DOX ve spolupráci s Chihuly Studiem a rodinou Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, je nejen poctou dílu těchto tří významných umělců, ale poodhaluje i neobyčejný příběh vzájemného respektu, podpory a přátelství, které navzdory politickému režimu přetrvalo neuvěřitelných padesát let. (Út - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SANTIAGO CALATRAVA -  ART AND ARCHITECTURE /Ve švýcarském Curychu působící mezinárodně respektovaný architekt, sochař a malíř Santiago Calatrava se v Praze představí jak svou volnou tvorbou, tak také pro-střednictvím architektonických modelů, které nám přiblíží jeho nejvýznamnější reali-zace roztroušené po celém světě. (Po- zavřeno)
Galerie Arcimboldo
Lázeňská 4, Praha 1, 118 00
Výstava Reality Show - Reálné obrazy ve virtuálním světě. "Realita je jen iluze, i když velmi vytrvalá" - Albert Einstein. Smývání hranic mezi realitou a virtuálním světem v tvorbě 13 současných českých umělců: Karel Balcar, Zdeněk Daněk, Miloš Englberth, Jindřich Hájek, Matouš Háša, Kryštof Hošek, Kryštof Krejča, Miroslav Mařenec, Jan Mikulka, Jan Petrov, Paulina Skavová, Leoš Suchan (ne - po zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Viktor Frešo - Ex Post /zavřeno v po/
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Podivnější než ráj / Stranger Than Paradise - skupinová výstava Pavel Brăila, Jasmina Cibic, Lana Čmajčanin, Tomislav Gotovac, Vlado Martek, Alban Muja, Tanja Ostojić, Mark Požlep (Kurátoři: Tevž Logar, Eva Riebová)
Galerie European Arts
Senovážné náměstí 8, Praha 1
OBNAŽENA - Žena - smyslná, půvabná, tajemná, křehká nebo odvážná, žena jako klasický námět. Pozorovat lze nejrůznější přístupy ke ztvárnění ženského aktu, od idealizace ženských křivek, přes precizní naturalistické zobrazení až po zpodobení expresivní malířskou formou. (So, Ne - zavřeno)
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
PETR DUB - PROJEKTIVNÍ TEST / Výstava Projektivní test prezentuje Dubovu nejnovější malířskou sérii instalačních objektů orientovaných duplicitně na středovou osu. Autor v ní demonstruje neuchopitelnost abstraktního obrazu jako obsahové konstanty v rámci umělecké úmluvy, absenci mentálního středu obrazu a orientaci naší západní kultury na dominující pravoúhlé uspořádání světa. Host výstavy – fotograf Zdeněk Porcal vystavená díla reinterpretuje fotografickým přístupem. Malba jako objekt a (re)fotodokumentace výstavy je v podání obou vystavujících dialogem mezi pozicí autora programujícího umělecký zážitek a vzniklou iluzí manipulující schopnost diváka dekódovat jeho pravý obsah. Host: Zdeněk Porcal. Kurátor: Pavel Kubesa
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
8-24h - Sculpture Line / Kurt Gebauer (Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 4. ročníku mezinárodního sochařského festivalu je Novoměstská radnice, kde je od června do konce září instalováno dílo českého sochaře Kurta Gebauera - Jedna z velkých hlaviček)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
JUDr. Hana Klímová - Za krásami Evropy / Cestování a poznávání po Evropě je krásné v každou roční dobu. Na výstavě fotografií JUDr. Hany Klímové si prohlédnete evropská města a přírodní krásy (PO – zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Veronika Hulíková - Národ sobě / z cyklu: Genius Loci. V roce 2018 uplyne 150 let od položení základních kamenů Národního divadla. Jeho stavba se stala nejvýraznějším projektem obrozeneckého hnutí, který zasáhl všechny vrstvy obyvatelstva (kurátorka výstavy Alena Potůčková) /PO-zavřeno/
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
STANISLAV BŘÍZA – HITCH HIKE US / „Ona chtěla uniknout ze zaběhlých rituálů podřízených dvě dekády trvajícím boji s PPP a on chtěl jít ve stopách Jacka Kerouaca, Roberta Franka, Mike Brodieho a ve stylu beatnické a hippie generace poznat opravdovou Ameriku daleko od národních parků a ukřičených turistů. Stopovat, spát pod širákem a zažít si svůj malý „American Dream“. Postupně si složili svůj vlastní obraz Ameriky, překvapivě ne tolik nepodobný tomu, který znali z hollywoodských filmů. Nakonec to ale byla H., kdo dal celé cestě smysl a kdo ji naplnil radostí, ale i zoufalstvím a beznadějí. Do háje s Kerouacem.“ Stanislav BřízaObsáhlý fotografický soubor Hitchhike US vyšel původně v knižní podobě a zkoumá především intimní vztah mezi dvěma blízkými přáteli. V Galerii Fotografic bude k vidění ve formě unikátní site-specific instalace. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Oh, to je lehké být chytrý, když někdo všecky tyhle otázky nezná / Na výstavě Oh, to je lehké / Oh, it is easy, jejímiž kurátory jsou Pavel Büchler a Mariana Serranová, jsou představena díla jedenácti mladých umělců z Prahy a Manchesteru. Výstava tak konfrontuje dvojí pohled nevyhnutelně ovlivněný zvláštnostmi života, kultury a uměleckých tradic těchto dvou měst. (ÚT - zavřeno)
Národní galerie - Palác Kinských
Staroměstské nám. 12, Praha 1
Jiří Kolář - Úšklebek století /zavřeno v po/
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Koudelka - De-creazione + Katharina Grosse - Zázračný obraz + Introducing Patricia Dauder - Povrch + Moving Image Department #8 - Maria Lassnig, Lukáš Karbus + Poetry Passage #6 - Radek Brousil, Johan Grimonprez /zavřeno v po/
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
Adéla Součková: Počasí času / Time's Weather (PO-ÚT - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Pavel Topáš Jasanský / Pavel Jasanský jako nezařaditelný solitér skvěle obsáhl žánry dokumentu, portrétu i radikální intermediální fúze. Spojujícím vrcholem jeho díla je cyklus Nová krajina, noví obyvatelé (1985-90), zachycující přeludnou skutečnost skomírající totality.Kurátor: Pavel Vančát (NE, PO - zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Vize a realita v české a slovenské architektuře 1918–2018 / Putovní výstava, která bilancuje rozpětí mezi odvážnými architektonickými vizemi a těmi realizovanými stavbami, ve kterých se tyto vize promítly. Základními artefakty budou modely vytvořené studenty pražské FA ČVUT a bratislavské FA STU konfrontované s projekcemi nerealizovaných projektů a vizí. (PO- zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Gloomy Sunday (Hungarian Madness) Vystavující: Csaba Kis Róka, László Gyõrffy, Géza Szöllősi, Zsófi Pollmann, Pista Horror. Výstava Gloomy Sunday: Hungarian Madness představí tvorbu současných maďarských umělců střední a mladší generace. Vybrané autory spojuje společný zájem o témata, která se zabývají odvrácenou stranou současného světa. Ve svých obrazech, kresbách, grafikách, plastikách či instalacích ukazují často náměty, které sice rezonují současnou civilizací, ale přesto stojí jakoby na okraji. Otázky smrti, sexuality či identity prezentují v často vyhrocených situací, často však také navazují na umělce z historie, na expresivní malby Matthiase Grünewalda či na halucinatorní vize Hieronyma Bosche, stejně jako na tvorbu symbolistů a dekadentů z přelomu 19. a 20. století. (PO-ÚT - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
MARKÉTA HLINOVSKÁ - SRST VE MĚSTĚ / Práce Markéty Hlinovské jsou svéráznými „reportážně metaforickými“ příběhy mapu-jícími s bezprostředností, s nadhledem a sebeironií vlastní mikrosvět, který je ostatně součástí celku. (PO-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Clam-Gallasův palác
Husova 20, Praha 1
URBAN SKANZEN - Jan Pfeiffer, David Možný, Daniela Baráčková, Daniel Tollady a ateliér Intermedií FAVU VUT pod vedením Pavla Sterce (Projekt Magic Carpets je evropská kreativní platforma EACEA 2017-2021, kterou tvoří celkem 13 institucí z celé Evropy. V průběhu projektu budou partnerské organizace v rámci Evropy vysílat a zvát k rezidenčním pobytům mladé umělce a poskytovat jim stimulující prostředí k tvůrčí práci a příležitosti k veřejné prezentaci jejich děl. První ročník Magic Carpets se zaměřil na umělecký výzkum vlivu cestovního ruchu a migrace na podobu městské krajiny a s tím souvisejících změn v životě obyvatel. Rezidenční pobyt v Praze absolvoval umělec z britského Kentu Daniel Tollady)
Divadla rozšířený popis
výhled
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
19h -DIVADLO: IMPROSHOW
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
Festival Nultý bod: 20h - Ferienčíková, Jůdová, Timpau (CZ/SK): EVERYWHEN
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Festival Nultý bod: 10-18h - Tantehorse (CZ): WOOD-WONDER-WAVE
Festivaly rozšířený popis
výhled
Živá ulice Plzeň
Multižánrový festival Živá ulice už tradičně odstartuje blokem Za dveřmi… je divadlo, který se bude konat v prostoru Mlýnské strouhy: 17h - Le Cabaret Nomade Šalabunda, 17h - Le Cabaret Nomade Tabernaculum, 19h - Enano (PT) Libertenano, 21h - DJUGGLEDY (DE): EL DIABOLO (vstup zdarma)
Sculpture Line - Mezinárodní sochařský festival
Praha / Na Příkopě 15, Náměstí Republiky, Jungmannovo náměstí
Festival Sculpture Line opět ozdobil města sochami. V pražských ulicích, na náměstích a dalších veřejných prostranstvích můžete až do konce září potkávat sochy od renomovaných českých i zahraničních umělců. Sochy a plastiky budou k vidění i v pražské galerii Mánes, kde probíhá doprovodná výstava festivalu.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Knižní servis, 19h - CD nonstop, 20h - Velká sedma, 22h - Black Tracks, 23h - Electronic Tuesday
Ostatní rozšířený popis
výhled
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
21h - Letní Terasa: Zážitky z low cost cest po jihovýchodní Asii (vypráví Kamila)