KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (24.6.2018)
Listopad 2017
PO ÚT ST ČT SO NE
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Kliknutím kamkoliv mimo kalendář jej opět zavřete.

Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
17h - NEDĚLNÍ DIXIE: J. J. Jazzmen & Barbora Vágnerová (dixieland) + 21h - Clarinet Factory (crossover) / Jako host vystoupí bubeník Daniel Šoltis
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
20h - Hamleti v pohádce
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
PARAMOUNT STYLES (USA), Tomáš Palucha, Hill Dunes, Kevin Robert Thomson
Tančírny rozšířený popis
výhled
TISKÁRNA NA VZDUCHU
areál Výstaviště 67 (Stromovka), Praha 7
16h - Beef Records Open Air / Večírek v neděli a přes den? Proč ne! Beef Records Open Air se z Náplavky přesouvá do Tiskárny na Vzduchu. Přijďte brzy a odejděte pozdě.
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Lazy Sunday
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
DJ MANY - vstup zdarma
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
SUNDAY RHYTHM: DJ Tráva (tech-house)
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
GARDEN OF GROOVES: 16h - Inxec (UK) a hosté + LIQUID & DEEP DNB: Kamcza & Dužina DJs
STALIN
Letenské sady, "pod kyvadlem"
Summer Planty Sunday (komunitní akce) + Siesta: DJs - SYNAPTIK, SEEGENG
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
15h - Jurský svět: Zánik říše, 17,15 - Já, Simon, 21h - Teheránské Tabu
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10,30 - Pat a Mat znovu v akci, 10,45 - Příšerky z vesmíru, 12,30 - Cukrář, 13,20 - Neuvěřitelný příběh O obrovské hrušce, 14,30 - Švéd v žigulíku, 15h - Jurský svět: Zánik říše, 15,45 - Příšerky z vesmíru, 17,30 - Hastrman, 17,45 - Dámský klub, 19,30 - Psí ostrov, 19,45 - Escobar, 21,30 - Debbie a její parťačky, 22h - Tiché místo
Galerie rozšířený popis
výhled
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
ANTOINETTE - Mythos Europa / Vášeň, tajemné postavy, bájná zvířata a záhadná znamení evropské mytologie. K vidění bude/je olejomalba, kresba a objekty z ateliéru německé malířky ANTOINETTE, která se již po 30 let zabývá hledáním kulturní identity našeho kontinentu. (Po - zavřeno)
Illusion Art Museum Prague
Staroměstské náměstí 24, Praha 1, 110 00
Patrik Proško - Na hraně reality / výstava land artových projektů a intervencí ve veřejném prostoru napříč celou Evropou. Kurátor: Radek Wohlmuth (Otevřeno denně od 10-20h)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Jean-Jacques Sempé – Malý Mikuláš a jiné... První výstava světoznámého francouzského kreslíře a ilustrátora v Česku představí nejen ilustrace Malého Mikuláše, ale i autorův svébytný novinový humor a titulní strany světových magazínů, jako je New Yorker a Paris Match / kurátor Klára Voskovcová ( Po - zavřeno) + Stálá součást výstavy / půda Villy Pellé. Redakce občasníku Patálie v Pellé | Jak složit dohromady obrázky a slova a vytvořit tak novinovou maketu? Vyzkoušejte si práci redaktora, sestavte si vlastní novinovou stránku, nebo popište svůj Největší průšvih. Nejlepší příspěvek bude oceněn! 
Obecní dům - Česká divadelní fotografie 1859 – 2017
Obecní dům, nám. Republiky 5, Praha 1
První rozsáhlá výstava fotografií z prostředí českého divadla ukáže nejen historií divadelnictví a fotografie, ale i důležité historické události. Portréty hereckých hvězd, fotografie z inscenací renomovaných velkých i studiových scén, snímky divadelních budov i jejich zákulisí od poloviny 19. stol. až po současnost. Bohatý doprovodný program.
Moravská galerie v Brně: 28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno
Moravská galerie v Brně, Husova 18, 662 26 Brno
28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno, které je již od roku 1963 významnou mezinárodní přehlídkou vizuální kultury, vzniká pod taktovkou kurátorů ze skupiny OKOLO. Společně vytvářejí otevřenou a demokratickou platformu, která bude prezentovat grafický design v celé jeho šíři se všemi odlišnými kreativními přístupy a charaktery grafických projektů. Všestranný pohled by měl představit současný obor v mnoha jeho podobách, vytvořit inspirační mozaiku odlišných názorů a přístupů a otevřít v celé své šíři diskuzi napříč odbornou i laickou veřejností. Důraz bude kladen také na edukaci. Novinkou bude i větší zapojení města Brna, které chce bienále propagovat jako prestižní akci s dlouhodobou tradicí. (PO-ÚT - zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JOSEF SUDEK -  TOPOGRAFIE SUTIN, PRAHA 1945 / Výstava představí téměř neznámý a dosud nevystavený soubor fotografií Josefa Su-dka, zobrazující Prahu poničenou bombardováním v roce 1945 a pražským povstá-ním, spolu s válečnými opatřeními na památkách Prahy v období protektorátu (Po - zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Max Dvořák - Shisa Lounge Exclusive (kurátor výstavy: František Fekete)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ / Výstava, kterou pořádá Centrum DOX ve spolupráci s Chihuly Studiem a rodinou Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, je nejen poctou dílu těchto tří významných umělců, ale poodhaluje i neobyčejný příběh vzájemného respektu, podpory a přátelství, které navzdory politickému režimu přetrvalo neuvěřitelných padesát let. (Út - zavřeno)
Galerka klubu Újezd
Újezd 18/422, Praha 1
Tečkovaný svět Emila Šourka (výstava karikatur)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SANTIAGO CALATRAVA -  ART AND ARCHITECTURE /Ve švýcarském Curychu působící mezinárodně respektovaný architekt, sochař a malíř Santiago Calatrava se v Praze představí jak svou volnou tvorbou, tak také pro-střednictvím architektonických modelů, které nám přiblíží jeho nejvýznamnější reali-zace roztroušené po celém světě. (Po- zavřeno)
Galerie Arcimboldo
Lázeňská 4, Praha 1, 118 00
Výstava Reality Show - Reálné obrazy ve virtuálním světě. "Realita je jen iluze, i když velmi vytrvalá" - Albert Einstein. Smývání hranic mezi realitou a virtuálním světem v tvorbě 13 současných českých umělců: Karel Balcar, Zdeněk Daněk, Miloš Englberth, Jindřich Hájek, Matouš Háša, Kryštof Hošek, Kryštof Krejča, Miroslav Mařenec, Jan Mikulka, Jan Petrov, Paulina Skavová, Leoš Suchan (ne - po zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Viktor Frešo - Ex Post /zavřeno v po/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Josef Ladislav Jícha - Užitá a volná grafika z 60. a 70. let / Výběr z díla legendárního plzeňského grafika, malíře a ilustrátora Josefa Ladislava Jíchy se zaměřuje především na propagační a volnou tvorbu 60. a 70. let 20. století. Jícha je autorem původního loga festivalu Finále, tvůrce tehdejší vizuální identity plzeňské ZOO, Botanické zahrady, programů Divadla Alfa, Parku kultury a oddechu v Plzni, ale i uměleckých grafik.
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Galerie Kostka: Jimena Mendoza: Lo (Kurátorka: Eva Riebová)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Podivnější než ráj / Stranger Than Paradise - skupinová výstava Pavel Brăila, Jasmina Cibic, Lana Čmajčanin, Tomislav Gotovac, Vlado Martek, Alban Muja, Tanja Ostojić, Mark Požlep (Kurátoři: Tevž Logar, Eva Riebová)
Galerie European Arts
Senovážné náměstí 8, Praha 1
OBNAŽENA - Žena - smyslná, půvabná, tajemná, křehká nebo odvážná, žena jako klasický námět. Pozorovat lze nejrůznější přístupy ke ztvárnění ženského aktu, od idealizace ženských křivek, přes precizní naturalistické zobrazení až po zpodobení expresivní malířskou formou. (So, Ne - zavřeno)
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
PETR DUB - PROJEKTIVNÍ TEST / Výstava Projektivní test prezentuje Dubovu nejnovější malířskou sérii instalačních objektů orientovaných duplicitně na středovou osu. Autor v ní demonstruje neuchopitelnost abstraktního obrazu jako obsahové konstanty v rámci umělecké úmluvy, absenci mentálního středu obrazu a orientaci naší západní kultury na dominující pravoúhlé uspořádání světa. Host výstavy – fotograf Zdeněk Porcal vystavená díla reinterpretuje fotografickým přístupem. Malba jako objekt a (re)fotodokumentace výstavy je v podání obou vystavujících dialogem mezi pozicí autora programujícího umělecký zážitek a vzniklou iluzí manipulující schopnost diváka dekódovat jeho pravý obsah. Host: Zdeněk Porcal. Kurátor: Pavel Kubesa
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
Žižkovský salon / V návaznosti na tradici klasických výtvarných „salónů“, kdy mohla široká škála výtvarných umělců představit svou práci veřejnosti, vznikla myšlenka pořádání přehlídky děl výtvarníků starších osmnácti let, kteří bydlí, tvoří nebo studují v městské části Praha 3, popřípadě k ní mají jiný blízký vztah. Letošní jubilejní ročník se nese ve znamení „osmiček“, kdy si mimo výročí vzniku Československa připomínáme i řadu dalších milníků v české historii. Toto téma má rezonovat i v rámci letošního salónu. 
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
8-24h - Sculpture Line / Kurt Gebauer (Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 4. ročníku mezinárodního sochařského festivalu je Novoměstská radnice, kde je od června do konce září instalováno dílo českého sochaře Kurta Gebauera - Jedna z velkých hlaviček)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Michal Pospíšil - Nejasná rozhraní / Výstava fotografií Michala Pospíšila. Rozhraní je sdílená hranice mezi dvěma komunikačními systémy. Pomyslná čára, která něco odděluje… (PO - zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
Naskle, balíme! Výstava Naskle, balíme! představuje diplomové práce studentů Ateliéru skla Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Zavěšené poloprůsvitné materiály, zpravidla užívané k balení skla před transportem, se v případě výstavy stávají architektonickým prvkem instalace. Prostorové členění přináší možnost nerušeného vnímání jednotlivých děl a v závěru výstavy umožňuje nahlédnout všechny práce zároveň. Vystavující: David Černý, Michaela Doležalová, Sebastian Kitzberger, Jana Němcová (Otevřeno denně)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
JUDr. Hana Klímová - Za krásami Evropy / Cestování a poznávání po Evropě je krásné v každou roční dobu. Na výstavě fotografií JUDr. Hany Klímové si prohlédnete evropská města a přírodní krásy (PO – zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Diplomanti AVU 2018 - Jiné místo / Program přednášek, performancí, komentovaných prohlídek, diskuzí se zahraničními hosty a další.
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Veronika Hulíková - Národ sobě / z cyklu: Genius Loci. V roce 2018 uplyne 150 let od položení základních kamenů Národního divadla. Jeho stavba se stala nejvýraznějším projektem obrozeneckého hnutí, který zasáhl všechny vrstvy obyvatelstva (kurátorka výstavy Alena Potůčková) /PO-zavřeno/
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
STANISLAV BŘÍZA – HITCH HIKE US / „Ona chtěla uniknout ze zaběhlých rituálů podřízených dvě dekády trvajícím boji s PPP a on chtěl jít ve stopách Jacka Kerouaca, Roberta Franka, Mike Brodieho a ve stylu beatnické a hippie generace poznat opravdovou Ameriku daleko od národních parků a ukřičených turistů. Stopovat, spát pod širákem a zažít si svůj malý „American Dream“. Postupně si složili svůj vlastní obraz Ameriky, překvapivě ne tolik nepodobný tomu, který znali z hollywoodských filmů. Nakonec to ale byla H., kdo dal celé cestě smysl a kdo ji naplnil radostí, ale i zoufalstvím a beznadějí. Do háje s Kerouacem.“ Stanislav BřízaObsáhlý fotografický soubor Hitchhike US vyšel původně v knižní podobě a zkoumá především intimní vztah mezi dvěma blízkými přáteli. V Galerii Fotografic bude k vidění ve formě unikátní site-specific instalace. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Oh, to je lehké být chytrý, když někdo všecky tyhle otázky nezná / Na výstavě Oh, to je lehké / Oh, it is easy, jejímiž kurátory jsou Pavel Büchler a Mariana Serranová, jsou představena díla jedenácti mladých umělců z Prahy a Manchesteru. Výstava tak konfrontuje dvojí pohled nevyhnutelně ovlivněný zvláštnostmi života, kultury a uměleckých tradic těchto dvou měst. (ÚT - zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Novodobí alchymisté: Scénický dokument
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Élektra
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
V rámci festivalu TANEC PRAHA: 17h - TANEC PRAHA DĚTEMkabinet k I HORSES I BE
Forum Karlín
Pernerova 652/55, Praha 8
V rámci festivalu TANEC PRAHA: 20h - Eun-Me Ahn I Dancing Grandmothers I KR
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
Slavíme jeden rok!
Festivaly rozšířený popis
výhled
NODO - Dny nové opery Ostrava
18,30 - Alois Hába: Přijď království Tvé / šestinotónová opera o třech jednáních a sedmi obrazech pro 26 pěveckých sól, smíšený sbor a orchestr, podtitul Nezaměstnaní
Festival Holostok
Holostřevy 1, Bor, 348 02
18. ročník hudebně-divadelního festivalu: 10,30 - Bohoslužba
TANEC PRAHA
30. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla s podtitulem: Na věku nikdy nezáleželo méně! Mimo Prahu oživí festival dalších 20 měst a obcí ČR. Kompletní program na www.tanecpraha.org
Sculpture Line - Mezinárodní sochařský festival
Praha / Na Příkopě 15, Náměstí Republiky, Jungmannovo náměstí
Festival Sculpture Line opět ozdobil města sochami. V pražských ulicích, na náměstích a dalších veřejných prostranstvích můžete až do konce září potkávat sochy od renomovaných českých i zahraničních umělců. Sochy a plastiky budou k vidění i v pražské galerii Mánes, kde probíhá doprovodná výstava festivalu.
Open Air Program Hradec Králové
Hradec Králové
19.ročník  nesoutěžní přehlídky amatérských a profesionálních divadelních souborů. Více na www.openairprogram.cz 
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Hitparáda Radia 1 - repríza, 14h - Všechny hudby světa, 15h - FLUFFY CLOUDS 18h - Breakbeat Conference, 20h - Novinky na alternativní scéně, 24h - Intro, 1,30h – Seance
Ostatní rozšířený popis
výhled
Ostrov Štvanice, louka u skateparku
Ostrov Štvanice, Praha 7
11-21h - Veřejná open-air/piknik akce s názvem “Be Active“ je zaměřená na propagaci a podporu pražských dětských domovů mezi širší společností spoluobčanů. Představení pražských dětských domovů a jejích zástupců. Volná diskuze mezi zástupci a veřejnosti. Nápoje a občerstvení v podání kavárny “Peter's Apartment“ – výtěžek z prodeje půjde na podporu dětských domovů. Veselá hudba od místních DJ’s
Národní galerie - klášter sv. Anežky České
U Milosrdných 17, Praha 1
16h - Slam Poetry Show
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
14-16h - Hrací dílna / Vyrobte si prázdninovou mošničku na poklady z cest. Potisk mošničky (dekorace taštičky textilní barvou), výroba dekorací z mušliček
Prague Psychedelic Week 2018
Praha
Beyond Psychedelics - týden přednášek, workshopů, umění a hudby věnovaných změněným stavům vědomí