GADJO.CZ
GADJO.CZ

Gadjo.cz - nejlepší antidepresívum na trhu !   
( festival Miš Maš 2012 )


GADJO.CZ ( since 1998 ) to je atmosféra balkánské svatby, narozeninová pitka Fridy Kahlo nebo živelný karneval v Riu. Jeho klubové vystoupení jsou plné veselého temperamentu, bezprostřední dětské hravosti, nakažlivého optimismu, rock n rollového tetování nebo teď módního electroswingu.
,, Žánrová drzost a hudba s duší " : napsal o GADJO.CZ slovenský festival POHODA.

Neskutečná energie. Tančili úplně všichni. I ochranka.
( Balkan Fiesta - Shebben Chic - Dublin 2011 )

Autorem djského projektu GADJO.CZ ( dříve Gadjo Skalalai ) je Martin Juráček známý nejen z Rádio 1 vysílání ale taky z dávných hudebních aktivit. Ceněná byla jeho spolupráce s Karlem Krylem, Věrou Bílou, vedení legendárního bratislavského klubu Rock Fabrik, pořádání koncertů a parties na pololegálním statku Cibulka, vedení putovní galerie Open nebo pirátské rozhlasové vysílání v Bratislavě. 
Ve vysílání jedničky připravuje Martin Juráček jako Gadjo.cz společně s kolegou Filipem Týcem dnes nejstarší world music pořad v českém soukromém rozhlasovém vysílání VŠECHNY HUDBY SVĚTA. Pravidelně vystupuje v klubech v Londýně, Hamburku nebo v Berlíně. Rád sí zahrál v Bukurešti, Vídni, Dublině, Ženevě, Sofii nebo Manchestru. Krátkou dobu bydlel na pirátském ostrově Isle Of Man nebo v irském přístavě Dublin. V květnu 2012 zakotvil opět v milované Praze a znovu v programu zavedených podniků : Chapeau Rouge, Cross Club, Lucerna Music Bar nebo Palác Akropolis. 

Dj Mackie Messer obrátil swingující parket vzhůru nohama. Jediná noha nezůstala v klidu.
( Electro Swing Plzeń - Květen 2017 )

Poslední roky vystupuje Martin poměrně často jako pionýr české electroswingové scény DJ MACKIE MESSER . Pořádá oblíbené tančírny Electro Swing River na Nové Scéně Národního divadla, vyhlášené taneční plavby na lodi bratří Formanů Swing na lodi Tajemství nebo žádané taneční noci Electro Swing Plzeň v centru Plzně. Opakovaně a s velikou vděčností vystoupil na pódiích s hvězdami žánru : Caravan Palace, Parov Stelar, Alice Francis nebo Tape Five. Pravidelně vystupuje v Londýně, Hamburku, Vídni nebo Berlíně. Oblíbené je jeho tanečně poslechové vystoupení s výběrem tradičního jazzu a swingu.

Nikdo v Praze neumí latino fiestu takhle nádherně. Čistá radost ze života. 
( Hot Step Mela - Chapeau Rouge 2016 ) 
 

Minulost GADJO.CZ  to jsou tančící bary i velké festivalové pódia. Ale taky benefiční večery v dětských domovech a kriminálech, radio 1 vysílání, svatební veselice, firemní besídky, karnevaly i pouliční slavnosti. Od roku 1998, kdy poprvé vystoupil v Karlíně na romácké svatbě Oláhových nebo na narozeninovém večírku mexického velvyslance v Praze učinkoval GADJO.CZ i na velkých festivalech : manchesterském Eurocultured, londýnském Big Chill, berlínském Karneval der Kulturen nebo bulharském Sofia Design Week 2013

Svým temperamentem roztančí i mrtvolu. Celý hřbitov !
( Ivan Martin Jirous v pražském Paláci Akropolis 2003 )

S vděčností vystoupil na pódiích a večírcích s takovými hvězdami jako : Gotan Project, Goran Bregovič, Gabin, Caravan Palace, Tape Five, Manu Chao, Parov Stelar, Shantel, Fanfare Ciocarlia, Robert Soko – Balkan Beats, Vibronics, The Rootsman, Irie Revoltes, Over Proof Sound System, Besh O Drom, Pjatnica, Mexican Institut Of  Sound, Skatalites, Natacha Atlas, Gogol Bordelo, Slonovski Bal, Klezmatics, Parno Graszt, Panteon Rococo, Skalariak, Zuco 103, Anima sound system, Erik Trufaz, Zion Train, JazzSteppa, Baobab Orchestra, Mahala Rai Banda, Beirut, Balkan Beat Box, Balanescu Quartet, Omara Portuando, Delinquent Habits, Cypress Hill, K nan, Habib Koité, Konono No.1, Taraf De Haiduks a dalšími hviezdami žánrové populární hudby... 


 

Vysílání
Dnes
12:00
GADJO.CZ
Dnes
13:05
GADJO.CZ
Pozítří
14:00
VŠECHNY HUDBY SVĚTA
VŠECHNY HUDBY SVĚTA
4.3.
14:00
VŠECHNY HUDBY SVĚTA
VŠECHNY HUDBY SVĚTA
Tracklist moderátora
18.02. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
11.02. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
04.02. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
31.12. 13:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
17.12. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
19.11. 14:05 - 15:05 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
12.11. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
05.11. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
15.10. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
Zobrazit starší
Jen tak...