GADJO.CZ
GADJO.CZ

GADJO.CZ  - nejlepší antidepresívum na trhu !    
( festival Miš Maš 2012 )


GADJO.CZ ( since 1998 ) Veselá taneční noc s amosférou vášnivé balkánské svatby, narozeninové pitky Fridy Kahlo i řádícího karnevalu v Riu. Jeho klubové vystoupení jsou často jako přístavní tančírna plná cikánského temperamentu, balkánské hudby, latino americké cumbie, excelentního afrobeatu, rozhoupaného manouche jazzu, rock n rollového tetování nebo teď extra módního electroswingu.
,, Žánrová drzost a hudba s duší " : napsal o GADJO.CZ vystoupení slovenský hudební festival POHODA.
Autorem djského projektu je Martin Juráček známý především z Rádio 1 vysílání ale také z jeho dávnějších hudebních aktivit : úspěšná spolupráce s Karlem Krylem, Věrou Bílou, vedení legendárního bratislavského klubu Rock Fabrik, pirátské rozhlasové vysílání v Bratislavě, pořádání koncertů a parties v pololegálním podzemí statku Cibulka nebo organizaci a vedení putovní galerie Open. Ve vysílání Radia 1 připravuje Martin Juráček jako Gadjo.cz společně s kolegou Filipem Týcem dnes nejstarší world music pořad v českém soukromém rozhlasovém vysílání VŠECHNY HUDBY SVĚTA. 

Svým temperamentem roztančí i mrtvolu. Celý hřbitov.    
( Ivan Martin Jirous v pražském Paláci Akropolis 2001 )


Historie GADJO.CZ  to jsou tančící bary, malé kluby a velké festivalové pódia, ale také benefiční večery v dětských domovech a kriminálech, radio 1 vysílání, svatby, vánočně firemní besídky, karnevaly, pouliční slavnosti nebo cirkusy. Od roku 1998, kdy poprvé vystupoval v Karlíně na romácké svatbě Oláhových nebo na narozeninovém večírku mexického velvyslance v Praze učinkoval GADJO.CZ i na festivalech: manchesterském Eurocultured, londýnském Big Chill, berlínském Karneval der Kulturen nebo bulharském Sofia Design Week 2013. S vděčností vystoupil na pódiích a večerech se svými oblíbenými kapelami: Gotan Project, Goran Bregovič, Gabin, Caravan Palace, Tape Five, Manu Chao, Parov Stelar Band, Shantel, Fanfare Ciocarlia, Robert Soko – Balkan Beats, Vibronics, The Rootsman, Irie Revoltes, Over Proof Sound System, Shy Fx, Besh O Drom, Pjatnica, Mexican Institut Of  Sound, Skatalites, Natacha Atlas, Gogol Bordelo, Slonovski Bal, Klezmatics, Parno Graszt, Panteon Rococo, Skalariak, Zuco 103, Anima sound system, Erik Trufaz, Zion Train, JazzSteppa, Baobab Orchestra, Mahala Rai Banda, Beirut, Balkan Beat Box, Balanescu Quartet, Susana Baca, Omara Portuando, Delinquent Habits, Cypress Hill, K nan, Habib Koité, Konono No.1, Taraf De Haiduks, N.O.H.A. a dalšími hviezdami žánrové populární hudby. Účinkoval v Londýně, Istanbulu, Berlíně, Paříži, Budapešti, Vídni, Liverpoolu, Manchestru, Belfastě, Krakowě, Wroclavi, Dublině, Madridu a dalších hezkých městech. Pár let bydlel na britském ostrově Isle Of Man. Roky putoval mezi irským přístavem Dublin a Prahou. V květnu 2012, opět zakotvil v milované Praze opět v programech zavedených podniků : Chapeau Rouge, Palác Akropolis, Lucerna Music Bar. Nově pořádá oblíbené tančírny na Nové Scéně Národního divadla, na divadelní lodi bratří Formanů nebo multižánrové fiesty na pražské Náplavce pod Tančícím domem.
 
 

Vysílání
Neděle
14:00
VŠECHNY HUDBY SVĚTA
VŠECHNY HUDBY SVĚTA
Tracklist moderátora
15.01. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
18.12. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
04.12. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
27.11. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
20.11. 14:00 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
13.11. 14:10 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
30.10. 14:10 - 14:27 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
16.10. 14:10 - 14:59 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
09.10. 14:01 - 15:00 VŠECHNY HUDBY SVĚTA
Zobrazit starší
Jen tak...