R1 Goat
Právě hraje:
PIERRE URBAN
12:00 - 13:00
on-line přehrávač
DRAWetc.

DRAWetc.

18.9. 2017 - V pondělí 18. září si budeme v 17 hodin povídat se členy studia DRAWetc.


V roce 2002 založil Vladimír Strejček s kamarády studio DRAWetc. a začal tím psát novou kapitolu komerční ilustrace v České republice. S milníky, kterých bylo za posledních 15 let nepočítaně, se můžete seznámit při příležitosti slavnostního večera 21. září v galerii The Chemistry Design Store.

Mezinárodní pozornost si zcela zaslouženě získal projekt RAW Art Wrestling, série živých ilustrátorských soubojů, kde se od roku 2013 před početným publikem odehrávají klání vizuálních umělců všech rukopisů, technik a postupů. Praha, Brno, Ostrava, Londýn, Düsseldorf jsou místa, kde proběhly celodenní a celovečerní kreslířské eventy pod taktovkou Haniny Větrovcové, spoluzakladatelky RAWu.
Dalším výrazným projektem v přípravě je Česká ilustrace, kde formou podcastů s lídry české scény a dalšími chystanými aktivitami přináší studio DRAWetc. ilustraci blíž široké české veřejnosti.
Průběh výstavy a její zahájení přestavuje managing directorka studia Natálie Sahulová: "Slavnostní večer odstartuje krátká retrospektivní prezentace historie studia 15 let v 15 minutách, kterou představí Vladimír Strejček a Petr Fašianok, aby si návštěvníci mohli uvědomit ten neskutečný vývoj ilustrace. Proběhne komentovaná výstava na téma "Praha – báje, pověsti, historie, skazky, legendy a tak vůbec". Téma volně zpracovalo 11 ilustrátorů a designérů a celý set bude k vidění a prodeji v prostorách The Chemistry Design Store na Malé Straně od 21. září do konce října. e.

Slavnostní večer a zahájení výstavy: 21/9/2017 od 18 hodin v The Chemistry Design Store,  Lužického semináře 86/11, Malá Strana.

bez autora