FESTIWALL

FESTIWALL

7.9. 2017 - Ve čtvrtek 7. září si budeme v 17 hodin povídat s Filipem Černým, ředitelem akce Festiwall.

Michal Pavlíček odtajnil česko-irsko-britský projekt, se kterým vystoupí na pražském Music Festiwallu.

Koncert, který ještě nikdo nikdy neviděl a zřejmě se ani nezopakuje. To je unikátní spojení předního českého kytaristy Michala Pavlíčka s britským mistrem tohoto nástroje Alexem Hutchingsem a jeho irským kolegou Simonem McBridem. Trojice virtuózů vystoupí společně příští sobotu na druhému ročníku největšího českého festivalu pro hudebníky i nejširší veřejnost. Pod názvem Music FestiWall 2017 se odehraje 8. a 9. září v modřanském areálu Kytary.cz, hned naproti známé graffiti zdi (odtud FestiWall). Vstup je zdarma.

V atraktivním programu, který je kromě milovníků hudby a muzikantů zaměřený v pátek i na rodiče s dětmi, je i dvorní kytarista Ozzyho Osbourna - Gus G, italský kytarový virtuóz Peppino D'Agostino vyhlášený v časopise Guitar Player jako nejlepší akustický hráč světa nebo Zdeněk Bína s Janem Urbancem, bubeník Dano Šoltis či kapely Coccote minute a The.Switch. Koncerty doplní prezentace atraktivních nástrojů, semináře, besedy a workshopy 

Videopozvánka: https://youtu.be/zX7doUxQVW8  

„Máme radost, že se nám na druhý ročník podařil získat jediný koncert česko-irsko-britského kytarového super tria. Velkolepou kytarovou show zahraje legendární český kytarista Michal Pavlíček společně s britským fusion virtuózem Alexem Hutchingsem a Simonem McBridem, který aspiruje na to stát se příštím kytarovým velikánem Irska. Na bicí je doprovodí bubeník Ondřej Pomajsl a basák Tomáš Uhlík,“ říká za pořadatele Filip Černý z Kytar.cz. „Michal Pavlíček nejprve zahraje průřez svojí tvorbou. Pak si přizve na pódium Simona Mc Brida (kytara, zpěv) a Alexe Hutchingse (kytara), a společně zahrají vlastní úpravy skladeb Jeffa Becka, Jimi Hendrixe. Bude to velký zážitek,“ doplňuje Černý.

První páteční festivalový den bude odpoledne a večer patřit hlavě dětem, které čekají workshopy, zkoušení nástrojů a koncerty The Tap Tap nebo Groove army.

Pořadatelům se letos rovněž rozrostla veletržní část akce, včetně výstavy exkluzivních nástrojů nebo ukázky novinek pro DJe a producenty. „Lákavá bude jistě výstava a představení unikátních custom shop modelů luxusních akustických kytar Taylor z Kalifornie, ukázka luxusních amerických kytar od kultovní značky PRS, přehlídka prémiových elektrických kytar Ibanez, přičemž většina z nich bude v ČR k vidění poprvé v historii, nebo živé vyhlášení soutěže o akustickou kytaru Fender Paramount,“ popisují organizátoři. (Plán areálu s vystavovateli zde: http://festiwall.cz/MFW2017_areal.pdf).

Návštěvníci si budou moci rovněž vyzkoušet nahrávací studio nebo moderní zvuk pro kapely, který umožňuje profi nahrávání během zkoušek i koncertů. Specifikem festivalu je i to, že na něj může přijít jak muzikant, tak i běžný divák, kterého zajímají pouze koncerty. Unikátem přehlídky bude rovněž zajímavá interaktivní  instalace výtvarníka Lukáše Bradáčka a zvukového inženýra Jara Cossigy. V rámci projektu Lesní kapela vytvořili nástroje z lesních materiálů, které díky moderní technologii hrají. 

bez autora