MĚLNICKÉ VINOBRANÍ

MĚLNICKÉ VINOBRANÍ

5.9. 2017 - V úterý 5. září si ve 14 hodin budeme povídat o Mělnickém vinobraní. Naším hostem bude Petr Volf.

Koncepce akce je založena na dvou zónách – neplacené zóně s atrakcemi a placené zóně s programem, řemeslným jarmarkem, stánkovým prodejem burčáku, vína a různých druhů občerstvení.

Hlavními novinkami letošního ročníku je zavedení předprodeje vstupenek za zvýhodněné ceny a obnovení tradice historického průvodu alegorických vozů.

Předprodej probíhá formou nákupu elektronických vstupenek, které si návštěvník při akci vymění za hand strip. Předprodej se týká pouze třídenních vstupenek a cenové zvýhodnění je odstupňováno podle termínu, ve kterém se vstupenka zakupuje.

Do 31. 8. - 150,- Kč
od 1. 9. do 14. 9.- 180,- Kč
v době konání akce - 200,- Kč
Jednodenní vstupné - 120,- Kč
Děti do 140cm výšky, občané nad 70 let a držitelé ZTP a ZTP/P - zdarma

Kulturní program poběží na čtyřech scénách (hlavní na náměstí Míru, dobová na zámeckém nádvoří, country na Palackého náměstí a malá dětská scéna v parku za kostelem sv. Petra a Pavla). Letošní program je opět sestaven jako pestrá mozaika různých stylů a žánrů. Velkým zážitkem bude především sobotní představení velkého symfonického tělesa Varhana Orchestroviče Bauera, páteční LASERSHOW nebo nedělní zavírák Tatabojs. Dále vystoupí  Ivan Král, Vladimír 518, Miro Žbirka, UDG, Vojta Kotek  s kapelou TH!S, AG Flek, Blanka Šrůmová s Janem Saharou Hedlem, Šlapeto, aj. Chybět nebudou ani vystoupení místních a regionálních souborů (Rytíři mělničtí, Nové divadlo,  Jarošovci a Jarošáček, Mělničanka, bubeníci ZUŠ Mělník, ASM, Claymore, Baťa aj.). Dobová scéna na zámeckém nádvoří bude v sobotu patřit rytířům a historické hudbě. Na ostatní dny připravuje multižánrový program -  pouliční divadlo, swing, židovské melodie, muzikálové hity ad. Na country scéně (Palackého náměstí) bude znít nejen country a folk, ale i bluegrass, rock nebo gospel.  Malá dětská scéna v parku za kostelem sv. Petra a Pavla bude stylizována na téma Lichožrouti.

Letos zažije „obnovenou“ premiéru průvod historických vozů, který je inspirován průvody z let 1911 a 1922.  Na dekorovaných vozech tažených koňmi pojedou historické osobnosti spojené s dějinami města doprovázené kostýmovaným průvodem rytířů, měšťanů, hudebníků a tanečnic. Přepokládá se celkem 5 povozů (sv. Ludmila, sv. Václav, Přemysl Otakar II., Karel IV., vůz Zahradnické akademie, TGM, vůz folklorní – Jarošovci, vůz vinařský). Průvod bude vycházet z areálu  Zahradnické akademie Mělník v sobotu v 15 hodin.

Radniční dvůr bude patřit prezentaci Cechu českých vinařů a vytvoří příjemné klidné zákoutí, kde lze víno nejen ochutnávat, ale také si o něm popovídat se sommeliérem. Bude zde i možnost vyzkoušet svůj čich a zúčastnit se soutěže Poznej své víno.

Propagace akce se kromě nejbližšího regionu zaměřuje především na obyvatele Prahy, ale míří i na turisty (např. prezentací ve vlacích Leo express, bilboardy na příjezdových trasách do Prahy). Tradiční propagační předměty (trička, skleničky na víno apod.) by měly být letos doplněny o lahve mělnického vína s vinětou speciálně připravenou pro město Mělník. Věříme, že pokud se záměr podaří zrealizovat, půjde o unikátní sběratelský předmět.

Vzhledem k tomu, že ve městě jsou omezené možnosti parkování, věnuje se velká pozornost zajištění a posílení veřejné dopravy. Posíleny budou spoje ROPID linek 369, 471 a 474. Přímé vlakové spojení s Prahou umožňuje každé dvě hodiny pohodlnou dostupnost jak na Mělník, tak v opačném směru.

Oficiální stránky akce http://www.vinobranimelnik.cz/.

 

bez autora