FESTIVAL BAREVNÁ DEVÍTKA

FESTIVAL BAREVNÁ DEVÍTKA

23.8. 2017 - Ve středu 23. srpna si budeme ve 14 hodin povídat s Adamem Vážanským - místostarostou Prahy 9, který má na starosti koncept festivalu.

Festival BAREVNÁ DEVÍTKA vás roztančí v rytmech salsy, balkánského folklóru i žhavých afrických tanců

Závěr léta patří v Praze tradičně multikulturnímu festivalu Barevná devítka. Přehlídka hudby, folkloru, tance a gastronomických lahůdek z celého světa se uskuteční v sobotu 26. srpna 2017 v parku Podviní v Praze 9. Vystoupí významní zástupci světové world music jako čínská zpěvačka Feng Jun Song, latinskoamerická skupina Encuentro, romská kapela Terne Čhave, či africký taneční soubor BIJOU CAMARA & GUINEE TOUMBOUI a další. Letos poprvé odstartuje festivalové dění již v poledne a umožní tak návštěvníkům poobědvat exotické speciality a tradiční pokrmy z dalekých zemí. Vstup na akci je zdarma. Akci pořádá městská část Praha 9.

Přípravy 13. ročníku festivalu Barevná devítka jsou v plném proudu a organizátoři postupně odhalují program. Na hlavním pódiu se představí celosvětově známí představitelé romského, balkánského i jihoamerického folklóru.

Ochutnávka gastronomie z Evropy i exotických zemí

Kulturní zážitek doplní pestrá nabídka tradičních jídel a pochutin z mnoha zemí světa. Ochutnat tak budete moci rakouské pivní speciality, srbskou pljeskavici, mexickou zmrzlinu, lahůdky z Konga, chillská vína či kubánské koktejly. „Zaznamenáváme rostoucí zájem veřejnosti o festival a lidé by zde rádi trávili více času, proto jsme se rozhodli program rozšířit a začít již v poledne. Návštěvníci tak budou moci spojit návštěvu akce s originálním sobotním obědem,“ říká Adam Vážanský, místostarosta a člen Komise kultury a sportu městské části Praha 9.

Akce je součástí projektu „Barevná devítka“, který podporuje Ministerstvo vnitra České republiky. Na přípravě programu se podílí velvyslanectví řady zemí světa.

bez autora