R1 Goat
Právě hraje:
AM 180
00:00 - 06:00
on-line přehrávač
DIVADLO V MEETFACTORY

DIVADLO V MEETFACTORY

11.7. 2016 - V pondělí 11. července si v 17 hodin budeme povídat o představení v MeetFactory - Bůh by řekl: bože, vy jste divný. Jako hosté dorazí Viktorie Čermáková a Aleš Čermák.

Divadlo MeetFactory připravilo na prázdninové měsíce v pořadí už třetí letní divadelní projekt, který se tentokrát bude odehrávat v inspirativním prostředí zadního dvorku smíchovského centra současného umění. Inscenace na pomezí divadla a filmu, která vypráví příběh tří sourozenců hledajících po smrti rodičů víc lásky a radosti, je společným dílem Viktorie Čermákové a Aleše Čermáka. Premiéra proběhne ve smíchovské MeetFactory v úterý 12. července od 20:00.

Po předloňském projektu Autoatlas Ukrajiny v režii Ewy Zembok, který získal cenu Projekt roku Next Wave a Sukces léta Divadelních novin, a loňském O něco horší než Romeo: tragédie z rozmaru v režii Viktorie Čermákové přichází Divadlo MeetFactory s dalším letním divadelním projektem. Site-specific inscenace na pomezí divadla a filmu ušitá na míru prostorám bývalé smíchovské sklárny, v nichž probíhá letní kino, dostala název Bůh by řekl: bože, vy jste divný.  Její režie se ujal tvůrčí tandem Viktorie Čermáková a Aleš Čermák.

Příběh tří sourozenců vyrovnávajících se se smrtí rodičů je volně inspirován díly současných amerických autorů Davea Eggerse Srdceryvné dílo ohromujícího génia a Justina Torrese My, zvířata. ,,V obou případech jde o díla současných amerických autorů. A obě jsou o dospívání. Zvláštním, vykolejeném, dramatickém. Takovém, jaká období dospívání bývají anebo nám tak aspoň připadají. V týmu jsme se celkem shodli, že nikdo necítíme, že bychom měli období dospívání tak docela za sebou," říká dramaturg a spoluautor scénáře Matěj Samec.'

Ve filmové části inscenace, natáčené pod režijním vedením Viktorie Čermákové v prostorách MeetFactory a blízkém okolí, se v hlavních dětských rolích objeví neherci Tomáš Mižigár, Vladimír Demeter a Josef Richter. Jejich sestru, která krátce po smrti rodičů své bratry opustila, ztvárnila Lída Němečková a další role připadly Romanu Mihalčíkovi a nestorovi české divadelní scény Radimu Vašinkovi. Režie divadelní části projektu se ujal finalista letošního ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého Aleš Čermák, který s Divadlem MeetFactory spolupracoval na inscenaci Třetí lež. Role sourozenců připadly Matěji Nechvátalovi, Aleši Bílíkovi a už zmiňované Lídě Němečkové.

Hravou inscenaci o velkomyslnosti, vstřícnosti a umění odpouštět zasadili její autoři do sugestivního prostředí zadního dvorku bývalé smíchovské sklárny, kde jinak probíhají projekce letního kina. ,,Propojení filmu a divadla nás napadlo ze dvou důvodů. Jednak proto, že na dvorku probíhá v létě pravidelně produkce letního kina a že je s filmem vnitřně spojen. A zároveň se minulý rok v inscenaci Nespavost projevil dosud neobjevený talent Viktorie Čermákové pro filmovou tvorbu. Bylo tedy výzvou připravit další cross-over projekt, tentokrát tímto směrem," vysvětluje Matěj Samec.

Na letně odlehčené cestě za smyslem života bude herce a diváky v industriálních prostorách pod dálničním přivaděčem provázet také mobilní projekční plátno v podobě funkčního objektu, který pro inscenaci vytvořil sochař Petr Demek. Originální atmosféru představení pak podtrhne hudba Petra Skaly z kapely  Ježíš táhne na Berlín, který se postará i o živý doprovod.

Premiéra letního divadelní projektu Bůh by řekl: bože, vy jste divný se uskuteční
12. července od 20:00 v Divadle MeetFactory.

Další reprízy jsou plánovány na 1./2./4./15./16./18./19./21./22./23./25. srpna.

Prodej vstupenek na www.meetfactory.cz.

bez autora