GRATIAS TIBI 2015

GRATIAS TIBI 2015

3.4. 2015 - V pátek 3. dubna si ve 14:50 budeme povídat o ceně Gratias Tibi 2015. Naším hostem bude Karel Strachota, ředitel programu Jeden svět na školách (Člověk v tísni).

Cena Gratias Tibi 2015 za občanskou aktivitu mladých lidí.

Společnost Člověk v tísni vyhlašuje již podruhé cenu za občanskou aktivitu, postoj nebo počin mladých lidí, kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti.

Často okolo sebe slýcháme, že se mladí lidé nezajímají o dění ve společnosti, že jsou pasivní a individualističtí. Výzkumy zároveň ukazují, že nevěří tomu, že mohou jako občané svět okolo sebe měnit. Jsou přesvědčeni, že dospělí s nimi v tomto směru příliš nepočítají. Na druhé straně ovšem stojí aktivní žáci a studenti, kteří mají vůli a chuť věci okolo sebe měnit a skutečně to dělají. A právě jejich aktivitu chceme touto cestou ocenit,“ říká Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách ze společnosti Člověk v tísni.

Nominovat jednotlivce a skupiny ve věku žáků základní školy, střední školy a starší do 30 let může do 30. dubna 2015 přes on-line formulář kdokoliv (jednotlivec, organizace, zájmový klub, oddíl, škola). Laureáty ceny vybere porota, ve které zasednou partneři projektu,  zástupci neziskových organizací, odborníci a osobnosti občanského života v České republice. Letošní laureáti získají možnost poznat občanské aktivity a život svých vrstevníků při návštěvě Norskaa Štrasburku. Součástí ceny je zároveň podpora následného rozvoje projektu. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 1. června 2015 v pražském kině Lucerna.

Více informací a nominační formulář na www.gratiastibi.cz

bez autora