BTNJ

BTNJ

18.9. 2012 - V úterý 18. září si v 18:40 budeme povídat s kapelou BTnJ o její nové desce.

Svérázné kapele BTnJ právě vychází album s názvem Hrozen Buzen

13 autorských skladeb, 3 básně a jeden remix nabídne nové album Hrozen Buzen z kuchyně klatovské formace BTnJ.

„V dávných dobách za teplých polárních nocí, kdy většina válečníků sváděla nerovné boje s vlky častěji než s orientací, povstala z hlubin jezera Spermajen legenda finské hudební scény. Sedmičlenná kapela Warlatta ztopořila stožár s praporem proti heterosexuální hudební nadřazenosti, roztrhla pytel radostného šílenství mezi utlačovanou homosexuální menšinou a podala jí svou teplou pomocnou ruku. Jejich největší hity vycházejí v podání kapely BTnJ na novém albu Hrozen Buzen.“

Odvážný text z bookletu, který láká k poslechu nového alba z dílny kontroverzní nadžánrové kapely BTnJ.

Klatovská kapela BTnJ vydává v září již své čtvrté studiové album s názvem Hrozen Buzen. Po téměř tříleté odmlce od vydání alba Myslivci, co chceš (vyšlo jako příbal k časopisu Filter společně s úspěšným videoklipem Na Posedu), letos přichází kapela s opět čistě autorským počinem. Hrozen Buzen nabízí pestrou směsici mnoha hudebních stylů, kde si každý vybere. Od hardrockové vypalovačky Homo, přes countryovou hymnu (Country) až po diskotékový hit Citróni. Všechny skladby však spojují nápadité a vtipné autorské texty v češtině (výjimkou je pouze skladba Terakoja v japonštině), v jejichž přednesu se pravidelně střídají hned dva frontmani (David Bavič a Marton Mluvič). S příchodem nového alba kapela opouští svou starou image „chorvatských plájbojů“ a bere na sebe podobu bájných vikingských rytířů. S tím souvisí i posun k poněkud tvrdším hudebním polohám, přesto však na albu najdeme písně (Věneček, Pes, Turistická) které staví na vtipném textu a chytlavých melodiích.

V září kapela současně vyráží na turné, v jehož rámci pokřtí v sedmi českých a moravských městech své nové album. Na BTnJ se mohou těšit například fanoušci v Praze, Plzni, Brně, domácích Klatovech, ale také třeba ve Žďáru nad Sázavou. Do některých měst si kapela pozvala hudební hosty jako například kapelu Poletíme?, se kterou vystoupí na koncertě v Brně. Během turné se představí i stálý host ze Skotska MC Tallestman.

Obsah alba Hrozen Buzen:
13 písní BTnJ
1 remix (Al_esh)
3 básně (Štepán Prsten)
mix a master: Aleš Hyvnar (Al Yaman)
Hrozen Buzen Tour:
20.9. Plzeň (klub Anděl)
21.9. Klatovy (Kavárna Družba)
22.9. Praha (Malostranská Beseda)
28.9. Kladno (klub Autodafé)
4.10. Brno (klub Musilka)
6.10. Žďár nad Sázavou (klub Batyskaf)

Více informací na www.btnj.cz

bez autora