DIVADLO MINOR

DIVADLO MINOR

1.10. 2012 - V pondělí 1. října si ve 14:50 budeme povídat s Petrou Zichovou o podzimních premiérách v divadle Minor.

Divadlo Minor v nové sezóně

Divadlo Minor plánuje na podzim dvě premiéry. První z nich proběhne 30. září na Malé scéně a jedná se o dramatizaci knihy Erlenda Loa Ryba, kterou vydalo nakladatelství Baobab. Její režisér Martin Tichý ve spolupráci se scénografkou Renátou Voseckou pojednal prostor minorské Malé scény nezvyklým způsobem, hraje se totiž na šířku sálu. Autorem hudby je Ivan Acher. Jedná se o úsměvný příběh rodiny, která se vydá na cestu kolem světa, neboť táta Eda chytí v přístavišti, kde pracuje ohromnou rybu. Vydají se na ní na cestu, slouží jim také jako zdroj jídla. Zažijí několik absurdních příhod a když je cestování přestane bavit, vrátí se jednoduše domů. Loutkovo činoherní inscenace je určena dětem od 5 let a když budete mít štěstí, tak si v ní také zahrajete – třeba fotbal.

Další premiéra proběhne v rámci festivalu Struny dětem, který se v Minoru koná již podruhé, letos o víkendu 19. – 21. října. Opět vznikne hudební inscenace, tentokrát „rockový horor“ Perníková chaloupka v režii Jakuba Vašíčka. Autory hudby jsou Dalibor Mucha a Tomáš Vychytil, kteří byli za hudbu několikrát oceněni na festivalu Skupova Plzeň. V inscenaci účinkuje jako čestný host zpěvačka Monika Načeva.

Novinkou sezóny je nové uspořádání sálu, které se zatím týká inscenací Můj atlas světa a Bubny v Minoru. Jedná se o zásadní úpravu hlediště, kdy budou vyndána stávající sedadla a diváci budou volně sedět na polštářích. K tomuto kroku se vedení divadla rozhodlo z potřeby propojit jeviště a hlediště, dostat herce mezi diváky a docílit tak osobnějšího divadelního zážitku. Výhledově se připravují inscenace se zcela originálním uspořádáním sálu, do ledna se bude tato novinka prověřovat.

Změny probíhají také v přilehlé pasáži. Provoz v nově rozšířené Galerie Minor zahájila výstava fotografií časopisu National Geographic u příležitosti 10. výročí na českém trhu. Od října se zde připravuje celoroční výstava věnovaná cestování. Autorem je Jakub Zich, jehož výtvarný rukopis je s Minorem propojen. V loňské sezóně začaly v Galerii probíhat víkendové tvůrčí dílny pro děti a pokračovat budou i letos. V pasáži najdete také obchod divadla Minor s nabídkou výběrového zboží pro celou rodinu, nejen s minorským designem.


bez autora