Mrtví osli se hyen nebojí

Mrtví osli se hyen nebojí

18.9. 2017 - V neděli 24. září proběhne filmový večer ve Studiu Alta.

Mrtví osli se hyen nebojí
24. září 2017, 18:00 - 21:00, Studio Alta, Praha 7
filmový večer


Dramatický příběh z Etiopie pojednává o dopadech záborů půdy na životy místních lidí.

Zlato má novou barvu – zelenou. Ve snaze o vyšší zisky do státní pokladny etiopská vláda pronajímá miliony hektarů své zemědělské půdy zahraničním investorům. Sen o prosperitě má však velmi stinnou stránku. Setkáními s investory, úředníky světových organizací, rozvojovými pracovníky, vystěhovanými zemědělci i pronásledovanými novináři, celovečerní snímek Mrtví osli se hyen nebojí usiluje o odhalení skutečných dopadů záborů půdy na životy místních lidí. Pomocí poutavé investigativní žurnalistiky se rozkrývá příběh honu za novým zlatem, v jehož středu leží Etiopie, která si tímto způsobem možná rozprodává vlastní budoucnost.

Filmový večer pořádá Ekumenická akademie společně se filmovým festivalem Země na Talíři a BUZZ talks v pražském Studio ALTA v rámci projektu SUSY - SUstainable and Solidarity economY.

Navazující debata přiblíží téma kritického významu půdy nejen v tzv. rozvojových zemích, ale také v ČR. Vystoupí Vratislava Janovská z CooLAND a Nadace pro půdu a Tomáš Tožička, ředitel Střediska humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE.

Podívejte se na trailer a sledujte FB událost.

bez autora