R1 Goat
Právě hraje:
ZDENĚK HNYK
10:05 - 11:40
on-line přehrávač
JAMES NEWTON HOWARD V PRAZE

JAMES NEWTON HOWARD V PRAZE

11.9. 2017 - Do Prahy míří hollywoodský filmový hudební skladatel James Newton Howard

Jeden z nejvšestrannějších a nejuznávanějších autorů současné filmové hudby James Newton Howard vystoupí 19. listopadu 2017 v pražském Kongresovém centru. Autor hudby k snímkům Já legenda, Hunger Games, Temný rytíř, Šestý smysl, Pretty Woman, Vodní svět, King Kong, Collateral, Znamení nebo Peter Pan a další vystoupí společně  s Českým národním symfonickým orchestrem. Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Americký rodák James Newton Howard patří mezi nejúspěšnější filmové hudební skladatele současnosti. V rámci své kariéry spolupracoval například se skladatelem Hansem Zimmerem, se kterým vytvořil hudbu k batmanovským filmům Temný rytíř a Batman začíná. Howard během své kariéry pracoval na více než stovce filmů prestižních hollywoodských režisérů. Jeho posledním dílem je hudba k volnému pokračování kouzelnické ságy Harryho Pottera. Film z pera J.K. Rowlingové Fantastická zvířata a kde je najít má premiéru v listopadu 2016.

Skladatel Howard působí na hudební scéně třicet let. Během té doby vytvořil hudbu k filmům Vyvolený, Já legenda, Collateral, Volný pád, Krvavý diamant, Volný pád, Soukromá válka pana Wilsona, Cizinec a mnoho dalších. Jedno z jeho nejzásadnějších děl je autorská hudba k trilogii Hunger Games. Howard je zástupcem moderní a současné filmové hudby, jeho strhující kompozice doplňují nejnavštěvovanější filmy hollywoodu. V jeho tvorbě posluchač najde strhující skladby, které obohacují dramatické scény filmů, ale také romantické a melancholické melodie. Velmi často do svých kompozic Howard zařazuje často vokálové pasáže i mnohočlenné sbory. Proto se kromě symfonického orchestru publikum v Praze dočká také sólových zpěváků a mnohočlenného pěveckého sboru.

Howard byl v červenci v Praze navštívít Český národní symfonický orchestr, se kterým absolvuje kompletní turné. "Setkal jsme se v Praze s orchestrem, se kterým budeme vystupovat během turné. Dostal jsem na něj doporučení od mého přítele a skladatele Hanse Zimmera, který s nimi vystupoval. Těším se na spolupráci," řekl k v Praze a spolupráci s ČNSO.

James Newton Howard má na svém kontě osm nominací na cenu Oskar, čtyři  nominace Grammy a stejný počet Zlatých Globů. V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším filmovým hudebním skladatelem v rámci ocenění World Soundtrack Awards. Celkem složil hudbu k více než 120 filmům.

Pražský koncert je naplánován na 19. listopadu 2017 v Kongresovém centru. Vstupenky na koncert lze zakupovat v síti Ticketportal.

James Newton Howard hledá zpěvačku, která s ním v listopadu zahájí koncert v Praze

James Newton Howard, vyhlašuje konkurz na zpěvačku, která s ním 19. listopadu 2017 vystoupí na jeho ohlášeném koncertě v pražském Kongresovém centru. Konkrétně se jedná o hledání hlasu do ikonické skladby Hanging Tree, která byla napsána pro populární drama Hunger Games.


Může to být životní šance. Vystoupit po boku jednoho z největších filmových hudebních skladatelů současné doby, na podiu s kompletních Českým národním symfonickým orchestrem, doplněným o velký pěvecký sbor. Umělcova výzva spočívá v tom, že na speciálně připravený portál na http://www.jamesnewtonhoward.com/competition/ mají zájemci nahrávat svůj zpěv ikonické skladby Hanging tree ze třetí série trilogie Hunger Games. Ve stanoveném termínu vybere James Newton Howard zpěvačku, která s ním 19. listopadu živě vystoupí v rámci koncertu v Kongresovém centru Praha.  "Je to nabídka, která se nemusí opakovat. Velice si vážíme toho, co pan Howard připravil. Je jasné, že to, co se odehraje přímo na koncertě, bude nezapomenutelným zážitkem," řekla zástupkyně organizátora pražského koncertu Ilona Topolová z JVS Group. Uzávěrka konkurzu je 30. 9. 2017.

 Do soutěže se po jiných evropských městech zapojila také Česká republika, a tak bude Howardův koncert ještě zajímavější. Během koncertu se chystá umělec společně s ČNSO odehrát nejzásadnější díla své kariéry. Během ní vytvořil hudbu k slavným filmům jako například Vyvolený, Pretty Woman, Fantastická zvířata a kde je najít, Boernův odkaz, King Kong, Peter Pan, Vesnice, Šestý smysl, Já, Legenda nebo Temný rytíř, na kterém kooperoval s Hansem Zimmerem.  Celkem se jedná o několik desítek snímků.  James Newton Howard je navíc jedním z exkluzivních hostů letošního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, kde převezme Křišťálový globus za mimořádný přínos světové kinematografii. Vstupenky na pražský koncert jsou stále k dispozici v prodejní síti Ticketportal.

bez autora