R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
KASÁRNA KARLÍN

KASÁRNA KARLÍN

11.8. 2017 -

Spolek Pražská centra (Kasárna Karlín jsou pod hlavičkou Pc) vznikl v roce 2015 jako formální spojení lidí, kteří se od roku 2013 podíleli na projektu Kulturního centra Nákladové nádraží Žižkov (dále komunitní zahrada Smetánka, bar v holešovické Továrně). Z neznámého místa se nám podařilo vytvořit pevný bod na kulturní mapě Prahy, který za tři roky provozování navštívily desítky tisíc lidi. V roce 2017 jsme po dlouhém hledání přesunuli své aktivity do Karlína. V současné době provozujeme kulturní a společenské centrum v areálu bývalých kasáren kulturní památky ČR, kterou jsme tak za podpory Ministerstva spravedlnosti a Prahy 8 zpřístupnili veřejnosti.

Během několika měsíců příprav se nám podařilo, připravit prostory bývalého „buzerplacu“ pro otevření novým návštěvníkům. Dne 23. června jsme v rámci 200. let výročí Karlína zahájili pravidelný provoz (odhad počtu návštěvníků v den otevření je cca 3500).  Na místě bývalého parkoviště dnes stojí rozhledna, jeden ze dvou objektů Čestmíra Sušky, které nám s laskavým svolením zapůjčil, základ pro beachvolejbalové hřiště, které prozatím slouží jako jedno ze tří pískovišť pro děti, plátno pro projekce našeho letního kina a v neposlední řadě cca 200 míst k posezení, kde můžou návštěvníci popíjet drinky z našeho baru, který se nachází v bývalé automyčce. Naším cílem bylo, je a bude vytvořit prostor, který bude díky své jedinečnosti příjemný širokému spektru veřejnosti. Chceme sem přivést rodiče s dětmi, důchodce i zaměstnance místních korporátů. Náročnější divák může pro změnu navštívit Karlín Studios, které zde našly nové zázemí.

V současné době připravujeme zimní variantu kavárny a divadelní sál, kde už probíhají další kulturní akce a kde chceme vytvořit podmínky pro pravidelné divadelní představení, koncerty, čtení atd.. Budeme pokračovat i v pravidelných filmových projekcí, které přilákaly do KK  zatím největší počty návštěvníků (u projekce Noc na zemi od Jarmusche se odhaduje kolem 450 návštěvníků). Zimní kino budeme provozovat v prvním patře ve filmovém sálu.

Areál je otevřený PO-NE 12-24

Bar PO-NE 12-24

FACEBOOK

bez autora