R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
CIRK LA PUTYKA NA LETNÍ LETNÉ

CIRK LA PUTYKA NA LETNÍ LETNÉ

11.8. 2017 - Cirk La Putyka na Letní Letné představí premiéru, na které spolupracuje s akrobaty ze Rwandy

Hit, tell the difference je jednorázový projekt, který se odehraje pouze na Letní Letné ve speciálních sedmi reprízách mezi 17. do 21. srpnem. Režisér a principál souboru Rostislav Novák mladší ve svém nejnovějším projektu propojuje dva rozdílné světy – africkou Rwandu a evropský nový cirkus.

Unikátní projekt propojující akrobaty, tanečníky, herce a muzikanty ze Rwandy, České republiky a Kanady. Vznikal v Praze i přímo ve Rwandě, kde principál Cirku La Putyka Rostislav Novák mladší i s částí souboru zkoušel spolu se zdejšími artisty a hudebníky.

„Do Prahy přijede deset umělců ze Rwandy, někteří z nich jsou děti, někteří sirotci, někteří bez domova, někteří muzikanti, někteří flyeři, někteří akrobaté. Společně se potkají se členy Cirku La Putyka a jejich hosty,“ slibuje Rostislav Novák mladší.

Na jevišti uvidíme také nejlepšího českého skokana na trampolíně Naima Ashhaba.  Hudbu pro projekt Hit skládá Honza Křížek, frontman skupiny Walk Choc Ice a člen Blue Effect, společně s kmenovým zpěvákem Cirku La Putyka Andrejem Rádym. Scénografem je Antonín Šilar.

Hit je o kulturních nárazech. O nárazech jednotlivých poetik Cirku La Putyka a Future Vision Acrobat. Hit je o předsudcích. Hit je o snech. Hit je oslava. Hit je o ženě. Hit je o mámě. Hit je o úsměvu. Hit je něco, co má smysl.

K  projektu vzniká také dokumentární film, který půjde do kino distribuce v roce 2018. Ukázky z filmu budou k vidění již na letošním ročníku festivalu Letní Letná, kde bude zároveň natáčen i další materiál do dokumentu.

www.laputyka.cz 
www.letniletna.cz

bez autora