R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
Živá ulice v Plzni

Živá ulice v Plzni

4.8. 2017 - Multižánrový festival Živá ulice odstartuje už brzy! Od 11. srpna se můžete těšit na dvě scény v Proluce a Šafaříkových sadech, v následujících dnech se přidají další tři hudební scény - na náměstí Republiky, U Branky a v Zach’s pubu.

Právě hudební program tvoří základ Živé ulice, největšío multižánrového festivalu v Západních Čechách. Kdo rozezní centrum Plzeň tentokrát? The Tap Tap, Tony Ducháček a Garáž, ROLE, Houpací Koně, The Prostitutes nebo plzeňské Kníry či Frajara Putika. Na zahraniční produkci se vydejte do Inspiral Garden. Vstup na všechny akce je zdarma.

Šestý ročník festivalu oživí centrum Plzně na 10 dní. Na celkem 5 místech potkáte divadlo, food festival, výstavu, letní kino, dny módy a samozřejmě také hudbu, která neodmyslitelně k Živé ulici patří. Hudební dramaturgie je i letos rozdělena do několika programových linií.

Jednu z hlavních hudebních linií představuje současná progresivní scéna v čele s interprety, jako jsou Wild Tides, ROLE, TiNG, Sam Humans, Sunflower Caravan nebo KLUCI „Živá ulice dává velký prostor také nemainstreamové hudební scéně. Chceme návštěvníky festivalu seznámit s projekty, které stojí za pozornost, ačkoli nejsou tak mediálně známé. Řada interpretů, kteří na Živé ulici vystoupí, získala hudební ocenění nebo na ně byla nominována,“ zve dramaturg festivalu Matěj Halaš.

Oblíbený pop up bar Inspiral Garden nabídne zahraniční hudební produkce, jejichž výběr si vzali na starosti plzeňští Místní borci. Pod korunami keřů v Šafaříkových sadech zahrají muzikanti z Jihoafrické republiky, Itálie, Francie nebo Velké Británie. Každý večer navíc bude následovat silent party s jedinečnou DJskou selekcí. Do sluchátek vám pustí electro, beats, funky i house.

Živá ulice jako každý rok dá prostor plzeňským kapelám, ty tvoří přibližně jednu třetinu celého hudebního programu. Na festivalu zahrají například Kníry, Frajara Putika, Lakuna nebo Burlesque. „Plzeňské kapely jsou nedílnou součástí festivalu. Máme radost, že máme festivalové stálice, ale dáváme příležitost i mladým kapelám z místní scény, které rozhodně stojí za poslech,“ dodává Matěj Halaš.

Na Živé ulici potkáte i známá jména jako The Tap Tap, Thom Artway či Fast Food Orchestra.

Celý nejen hudební program najdete na www.zivaulice.eu.

bez autora