KineDok v létě

KineDok v létě

2.8. 2017 - Letní filmové večery a festivaly v režii KineDoku

Za první čtyři prázdninové týdny potěšil KineDok svým výběrem autorských dokumentů publikum hned v několika letních kinech. Nákladové nádraží Žižkov stihlo promítnout šest snímků, u kterých diskusi s diváky vedli dva členové týmu KineDoku: nový manažer projektu Bohdan Bláhovec a koordinátorka Kristýna Genttnerová. Z Letního kina v kolejišti se filmy přesunuly do nově vznikajícího studentského kampusu v Hybernské nebo do Trojského sklepa, kde si diváci pravidelně vychutnávají projekci se sklenkou dobrého vína. V úterý 1. srpna právě sem přijďte fandit divácky oblíbenému dokumentu FC Roma nebo se 8. srpna ponořit do tichého příběhu muže, který se vydává na bezcílné putování omezené jen termínem jeho zásadní operace - 5. října. Sledujte stránky KineDoku, v srpnu se ještě na toto místo s chutí opět vrátíme.

Další pražská pozvánka dorazila od dejvického Šesťáku. V neděli 6. srpna si ve 20:30 lehněte do houpací sítě a podívejte se na dokument S dědou na Měsíc. Režisér filmu vypráví příběh o svém dědovi, který se ani ve stáří s Alzheimerem nehodlá vzdát svého mladého ducha a společně vzpomínají na svá dobrodružství. Každou srpnovou neděli pro vás organizátoři plánují další dokumentární projekce: Spotřebujte do (13.8.), Pára nad řekou (20.8.) nebo Normální autistický film (27.8.).

Pokud patříte mezi filmové fajnšmekry, určitě se chystáte naLetní filmovou školu Uherské Hradiště (28.7. – 6.8.).Zde byste si neměli nechat ujít 2. srpna site-specific projekci kontroverzního dokumentu FC Roma hned vedle Městského fotbalového stadionu. Diskuze po filmu se zúčastní dva hlavní protagonisté – brankář Patrik a trenér Pavel. Přijďte si vychutnat festivalovou atmosféru a dejte si k tomu jako správný fotbalový fanoušek i pivo a párek!

Karlovy Vary utichly, což ale neznamená konec kulturního života v regionu. Ve dnech od 3. do 5. srpna proběhne festival Povaleč. Jeho smyslem je bavit lidi a kulturně zpestřit život v jedné krásné vesničce na Karlovarsku v areálu zámeckého parku. Festival zakončí 5. srpna od 17:00 projekce již zmíněného hudebního dokumentu Pára nad řekou, po které proběhne diskuze s režisérem snímku Filipem Remundou.

bez autora