BENGÁL

BENGÁL

15.7. 2017 -

Audiovizuální festival Bengál přichází s myšlenkou absolutního návratu k přírodě, odpojení se od civilizace a svazujících digitálních prostředků.

Jeho realizace bude koncem i začátkem diplomové práce Adama Švejdy z pražské UMPRUM, kterého možná znáte z akcí v klubech NEONE, Cargo Gallery, Na Hollaru, Meetfactory atd., kde hraje jako yeseter nebo Ado. I když absolvoval v ateliéru vizuálních komunikací, nebál se do konceptu diplomky přimíchat i odkaz právě na jeho stabilní místo na klubové scéně a vykonstruoval projekt festivalu zcela opačného k těm, které jsou momentálně populární a postavené na digitalizaci – Bengálu.

Bengál festival je tedy oslavou doby analogové, návratů k přírodě a přirozenosti, také ale oslavou ohňů, divokosti a bezprostřednosti. Použitím slova bengál odkazuje k východním zvyklostem, barevným ohňům, živelným tancům, exotice a tajemnostem...

Bengál festival bude probíhat od 15. do 16. 7. na pražském ostrově Štvanice u Vily. Kromě vegetariánského jídla a drinků se můžete těšit na skvělou a uvolněnou atmosféru, kterou navodí djs jako PSJ, Eddie Mur, Yan (MMXIV), Ado, Jiggy (CUKR), Sinnan (POLYGON), Lobos (POLYGON), Chnl. (MMXIV) a další, kromě hudby jsou připravené i tematické performance a umělecké instalace.

Bengál ukáže, že i v přehlcené Praze se lze dotknout něčeho hlubšího, co v nás vězí, a že se dokážeme alespoň na jednu noc vrátit ke kořenům a probudit v sobě šelmu. Adam rozhodně nehodlá prvním ročníkem akci uzavřít, naopak doufá, že se mu podaří splnit očekávání a navázat dalšími ročníky s větším týmem a možná i ještě zajímavější lokací. Doražte taky, těšíme se!

FB EVENT 

 

www.bengalfestival.cz

 

bez autora