Boulder Letná 2017

Boulder Letná 2017

16.6. 2017 - 3 dny plné lezení, sportu a zábavy pro celou rodinu...

Ve dnech 23. – 25. června 2017 se v Praze na Letné (v prostoru nahoře u Metronomu) koná festival Boulder Letná 2017. Jedná se o akci zasvěcenou zejména sportovnímu lezení, ale i dalším sportům a aktivitám. Svým rozsahem u nás akce zatím nemá obdoby. Chceme lezení (které se nově stalo olympijským sportem), konkrétně v tomto případě bouldering, co nejvíce přiblížit lidem, ukázat jim, o co jde a dát jim možnost si ho na vlastní kůži vyzkoušet.  Ale sportů k vyzkoušení nabídne Boulder Letná 2017 mnohem víc.

Největší událostí celého festivalu bude sobotní Rock Point Mistrovství České republiky v boulderingu, ale není to zdaleka jediný závod, který se na Letné odehraje. Vstupné na akci je zdarma.

Co Boulder Letná 2017 nabízí:

 • 3 závody ve 3 dnech – nejvýznamnějším závodem je sobotní Rock Point Mistrovství České republiky v boulderingu, které se koná pod záštitou hl. m. Prahy
 • zastřešená stage s velkou (40 m širokou) závodní scénou
 • bohatý doprovodný program pro dospělé, děti i mládež
  • lezení pro veřejnost, slackline, street workout,  – vše s možností zdarma si aktivity vyzkoušetworkshop pro trenéry i pro rodiče dětí, které se věnují lezení
 • stánky s občerstvením a sportovním vybavením

Program:

Pátek 23.6.2017: Finále Boulder Poháru 2017 – Pražského meziškolního závodu

 • vyvrcholení dvouměsíčního závodu žáků základních škol ze všech městských částí Prahy
 • kromě samotných finalistů očekáváme návštěvu cca 1000 žáků, kteří přijdou fandit spolužákům – do budoucna bychom z této akce rádi vytvořili festival škol

Sobota 24.6.2017: Rockpoint Mistrovství České republiky v boulderingu dospělých a mládeže

 • největší boulderový závod v ČR
 • pod záštitou hl. m. Prahy
 • start finále v 18:00

Neděle 25.6.2017: Rockpoint Boulder Děti  - Dětský závod

 • rozdělení do čtyř věkových skupin
 • pro děti od 6 - 14 let
 • celorepubliková účast cca 200 dětí

Webové stránky:
Podrobnosti o akci, včetně časového harmonogramu, jsou k nalezení na www.boulderzavody.cz a na facebooku – www.facebook.com/boulderzavody.

Co je to bouldering
Bouldering je odvětví sportovního lezení, při kterém se leze bez lana do výšky maximálně cca 3 – 4 metrů a případné pády či odskoky zachytí měkké dopadiště. Lezci při něm zdolávají kratší, ale o to více technicky a silově náročné cesty (tzv. bouldery). Jde o nejbezpečnější disciplínu sportovního lezení, která je také nejméně náročná z hlediska materiálního vybavení a metodických znalostí – odpadá zde nutnost jištění tak, jako je tomu při lezení s lanem.

Bouldering je zároveň divácky velmi atraktivní disciplínou – jde o sport, který je dynamický a lezci musejí při přelezu boulderů často projevit nejen sílu a techniku, ale i jistou dávku vynalézavosti a hravosti.

Bouldrovat se dá na umělých stěnách (tak, jako tomu bude i na Letné na závodech), ale i venku v přírodě. Při bouldrování venku si s sebou bouldristi nosí tzv. bouldermatky – skladné a přenosné matrace. A když na to přijde, člověk si může zabouldrovat i sám, zatímco při lezení s lanem je potřeba vždy mít parťáka. Ale co si budeme povídat, to nejzábavnější na boulderingu je právě to, být s partičkou kamarádů, vzájemně se hecovat při přelezání boulderů a užívat si společně den.

bez autora