R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
01:00 - 06:00
on-line přehrávač
MERKADO NA JIŘÁKU

MERKADO NA JIŘÁKU

15.6. 2017 - Zažijte Jižní Ameriku na Jiřáku již po čtvrté!

Na náměstí Jiřího z Poděbrad se opět bude konat festival Merkado. Minulý ročník se stal nejnavštěvovanější kulturní akcí v rámci Prahy 3 a zároveň největší kulturní akcí ve Střední Evropě zaměřenou na region Latinské Ameriky. „Letos je tématem chilly, pokud jste tedy milovníky těchto pálivých papriček, nesmíte chybět!“ zve Alexander Bellu.

Díky podpoře ze strany městské části Prahy 3 a mnoha velvyslanectvích zemí Latinské Ameriky se v českém kontextu doposud ojedinělá idea stala skutečností a v květnu roku 2014 se náměstí Jiřího z Poděbrad poprvé proměnilo v Latinskou Ameriku: energickou, plnou hudby, rytmu, tance a exotických vůní. A letos, ve čtvrtek 22. června 2017 se promění Náměstí Jiřího z Poděbrad již po čtvrté na Jižní Ameriku. „Festival Merkado je největší kulturní akcí ve střední Evropě se zaměřením na region Latinské Ameriky, který se se u nás pravidelně koná“ upřesňuje Alexander Bellu. Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku trhů s exotickými pokrmy, nápoji i rukodělnými výrobky. Na třicet prodejců bude nabízet výhradně zboží ze zemí Jižní a Střední Ameriky i Karibiku. Kromě nevšedních gastronomických zážitků bude Merkado doplněno o hudební a taneční program včetně workshopů tance či vaření. Vstup na festival je samozřejmě bezplatný.

„Letošním tématem festivalu je chilli, i proto se organizátoři spojili s největší českou pěstírnou World of Chilli, která společně s nimi připravuje doprovodný program“ říká Alexander Bellu.

Merkado sdružuje latinskoamerickou komunitu v ČR a skrze trhy jí umožňuje přiblížit se široké veřejnosti. Na Merkadu budou v nabídce nejrůznější produkty, které k Latinské Americe neodmyslitelně patří - od maté, výběrové kávy, ručně motaných kubánských doutníků přes exotické ovoce (objednané exkluzivně pro tuto akci), koření včetně nejrůznějších odrůd chilli papriček apod. K zakoupení bude i originální oblečení, bižuterie či bytové doplňky ručně vyráběné indiánskými komunitami z Mexika či Peru. Přímo na místě se budou připravovat podle původních latinskoamerických receptur typické pokrmy. Ochutnat můžete peruánské špízy anticuchos, venezuelské kukuřičné placky arepas, kolumbijské taštičky empanadas, mexické tacos či argentinské steaky. V areálu Merkada budete moci navštívit i vybrané bary nabízející typické regionální destiláty (peruánský národní nápoj pisco sour, brazilská cachaca, mexická tequilla, karibské rumy) i širokou škálu jihoamerických vín z Chile, Argentiny, či Peru. „Minulý ročník se stal s počtem deset tisíc návštěvníků nejúspěšnější kulturní akcí pořádanou v rámci Prahy 3 a zároveň nevětší kulturní akcí ve Střední Evropě zaměřenou na region Latinské Ameriky“ říká Alexander Bellu a dodává „Doufám, že letošní ročník se určitě bude těšit minimálně stejné návštěvnosti!“

bez autora