ŽIJ S HUDBOU S PRAHOU 10

ŽIJ S HUDBOU S PRAHOU 10

13.6. 2017 - Praha 10 oslaví Evropský den hudby, vystoupí Sto zvířat, Kapitán Demo, The Dixieboys i začínající muzikanti...

Ve středu 21. června 2017 se na hlavních veřejných prostranstvích v Praze 10 rozezní rock, hip hop i vážná hudba. Uskuteční se zde první ročník akce ŽIJ S HUDBOU S PRAHOU 10, která vychází z oslavy Evropského dne hudby. Podobné akce probíhají již více než 30 let v řadě měst po celé Evropě a nyní nově i v Praze. Každoročně se tak 21. června ulice, parky, náměstí a jiná veřejná prostranství promění na improvizované koncertní sály. Vystupují zde amatérští hudebníci spolu s profesionálními muzikanty, aby přiblížili krásu a rozmanitost hudby všech možných žánrů kolemjdoucím. K výzvě se připojila i městská část Praha 10, která letos k této příležitosti připravila několik profesionálně vybavených podií, kde vystoupí řada známých českých skupin. Příležitost zahrát si před publikem zde dostanou také začínající kapely a hudebníci. Vstup na akci je zdarma.

První ročník akce ŽIJ HUDBOU S PRAHOU 10 se odehraje ve středu 21. června 2017 na čtyřech lokalitách v Praze 10 a veřejnosti nabídne stylově rozmanitý program. Konkrétně scéna vMalešickém parku se zaměří na rock a pop, v parku Gutovka zazní hip hop a elektronická hudba, scéna v Heroldových sadech bude patřit jazzu a vážnějším hudebním žánrům, poslední podium bude před OC Eden. Akce nabídne na všech čtyřech místech veřejnosti vystoupení předních českých skupin jako Sto zvířat, The Prostitutes, The Dixieboys, Kapitán Demo, Pio Squad nebo Pražský pouťový orchestr. Program doplní lokální umělecké soubory, muzikanti, DJs, beatboxeři další alternativní umělci.

Velký prostor chce pořadatel akce, městská část Praha 10, dát začínajícím skupinám a zpěvákům. Kterákoli kapela, zpěvák, či hudební formace se může přihlásit a předvést své hudební umění před publikem. „Vnímáme to jako skvělou možnost pro začínající hudebníky koncertovat pro veřejnost, navíc na stejném pódiu se známými uspěnými kapelami. Současně je to netradiční oživení a zpestření kulturního života a využití veřejného prostoru pro naše občany,“ představuje záměr městské části první zástupce starosty Prahy 10 Tomáš Pek.

Do oslavy Mezinárodního dne hudby s podtitulem ŽIJ S HUDBOU S PRAHOU 10 se mohou přihlásit amatérští hudebníci a skupiny bez omezení hudebního stylu a věku na emailu denhudby@praha10.cz.

Den hudby vznikl v roce 1982 z iniciativy bývalého francouzského ministra kultury J. Langa. Ve Francii je známý jako Fête De La Musique (v překladu „festival hudby“) a postupně se z něho stal celosvětový fenomén. Slaví se ve více než 120 zemích světa, v Evropě pak ve 150 městech. V ČR zatím spíše symbolicky a MČ Praha 10 dává oslavám zcela nový rozměr.

Více informací: www.facebook.com/ZijshudbousPrahou10, www.praha10.cz, www.europeanmusicday.eu.

bez autora