FESTIVAL STRAŠNICE VE STRAŠNICÍCH

FESTIVAL STRAŠNICE VE STRAŠNICÍCH

15.5. 2017 - Divadlo X10 zve na 5. ročník nejkrásnějšího strašnického Festivalu strašNICE....

Ve dnech 18. – 21. 5. pořádá strašnické Divadlo X10 v pořadí již pátý ročník nejkrásnějšího divadelního festivalu strašNICE. I v tomto roce čeká na návštěvníky neobvyklý divadelní program, zajímaví hosté, ale především atmosféra sousedské slavnosti, která je specifikem aktivit strašnického souboru. Divadlo se otevírá i do přilehlého okolí, část programu se opět odehraje v Parku Solidarita před divadlem.

Festival bude zahájen ve čtvrtek 18. 5. jednou z repertoárových novinek - inscenací Tu noc těsně před lesy, páteční program pokračuje uvedením slovenské inscenace Projektil Divadla S.T.O.K.A. Nabitý sobotní program slibuje hned několik událostí: inscenaci ostravské Staré Arény Křest, podivuhodný soubor Masakr Elsinor se svou Písničkou o kudle, dále bude uvedena solidární performance Petra Šourka Sitcom Abduovi z Aleppa, který byl původně natočen v obleženém východním Aleppu s místními dětmi. Závěrečnou událostí bude pak v neděli derniéra inscenace domácího souboru X10 Enigma Emmy Göring s Jitkou Smutnou v hlavní roli. Festival strašNICE opět přivítá i dětské publikum. V sobotu spolek Kolonie představí unikátní projekt nejen pro nevidomé děti Bacha na Bacha, interaktivní hudební pohádku. V neděli uvidíte v podání Toy Machine jednak Pověsti české a dále starou truchlohru kočovných loutkářů Faust. Program festivalu doplní řada koncertů, uslyšíte například Děti mezi reprákama,  Tasmania Kamikaze, Janu Kozubkovou a další.

Divadlo X10 ve Strašnickém divadle nejen festivalem dokazuje, že kromě vlastní divadelní tvorby je divadlem, které si uvědomuje nutnost propojení kultury s běžným životem. Proto se věnuje také komunitní činnosti a zkoumání témat souvisejících s geniem loci místa, kde se nachází. V této sezoně také Divadlo X10 stále sleduje náročnou dramaturgickou linii českých nebo světových premiér, autorských počinů a site specific projektů. Za budování takto osobitého programu na nezávislé scéně se Divadlo X10 umístilo na 9. – 10. příčce v celostátní anketě Cena kritiků 2016.

Celý program festivalu najdete na www.divadlox10.cz.

bez autora