TÝDEN INOVACÍ

TÝDEN INOVACÍ

14.5. 2017 - Druhý ročník Týdne inovací přiblíží umělou inteligenci a ukáže, jak se dá vytisknout mrakodrap z 3D tiskárny...

Největší událost roku zaměřená na podporu inovací, nejnovější technologie a umělou inteligenci se uskuteční od 22. do 27. května. Týden inovací nabídne více než 70 akcí po celé České republice a vyvrcholí dvoudenním Innovation Summit Prague s hlavní konferencí v Praze.

Jaké budou dopady zrodu umělé inteligence? Jak si vytisknout mrakodrap 3D tiskárnou? Jak mohou inovace a moderní technologie firmám, městům či občanům usnadnit život? Odpovědět na tyto otázky je cílem Týdne inovací, který již podruhé pořádá European Leadership & Academic Institute (ELAI). Nejvýznamnější událostí bude Innovation Summit Prague, jehož tématy budou mj. dopady umělé inteligence a nejnovějších „Smart“ technologií na fungování firem i osobní životy lidí. „Na schopnosti inovovat bude stále víc záviset budoucnost České republiky. Proto pořádáme Týden inovací. Jsme poctěni, že se k naší snaze připojilo tolik respektovaných institucí a odborníků,“ uvádí zakladatel a ředitel ELAI Lukáš Sedláček.

Jedním z hlavních řečníků pražské konference bude Seán Ó hÉigeartaigh,ředitel Centra pro studium existenčních rizik Cambridgeské univerzity, který dlouhodobě zkoumá dopady umělé inteligence na lidstvo. Vystoupí také Erwin Brunner, ředitel operací firmy Amazon v regionu střední a východní Evropy aneméně významným hostem je Chris Kelsey, devatenáctiletý podnikatel a CEO startupu Cazza Technologies. Tento startup bude stavět v centru Dubaje první mrakodrap na světě pomocí 3D tiskárny, díky níž lze sestrojit i takto architektonicky složitou budovu nevídanou rychlostí. Ještě před Cazza Technologies však Chris Kelsey uspěl se startupem Appsitude, firmou, která navrhuje, vytváří a prodává mobilní aplikace, softwary a webové stránky začínajícím podnikatelům i velkým etablovaným společnostem.

Své zkušenosti a práci představí na konferenci také Češi. Vladimír Mařík, ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT, Michal Pěchouček, zakladatel Centra umělé inteligence ČVUT, Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, Kateřina Falk, vedoucí vědecká pracovnice projektu ELI Beamlines při Fyzikálním ústavu Akademie věd ČR, Jan Feyereisl, výkonný ředitel AI Roadmap Institute či Petr Očko, předseda Technologické agentury ČR.

Týden inovací přinese více než 70 doprovodných akcí po celé republice. Mezi ty nejvýznamnější patří Czech VR Fest, který promění 24. a 25. 5. pražský prostor Jatka78 v centrum virtuální a rozšířené reality. V rámci jeho programu přednesou své zkušenosti, výzkumy a myšlenky z oblasti virtuální a rozšířené reality vizionáři, světoví vývojáři, špičkoví odborníci z oblasti medicíny, průmyslu, vzdělávání, architektury či herního průmyslu i umění. Své neúspěchy v oblasti inovací a technologií představí 25. 5. známé české osobnosti na FuckUp Night Innovation Special v alternativním prostoru DUP36. Akce Mapping Academy představí nástroj na tvorbu myšlenkových map pomocí vizuálního myšlení.

Inovační veletrh, který je součástí Innovation Summit Prague, hlavní události Týdne inovací, představí nové technologie a umělou inteligenci, které nás budou v nejbližší době stále více ovlivňovat. Prezentace až 40 inovativních nápadů a projektů, inovačních center i inkubátorů předvedou inovativní kousky z jejich pracovišť a zasvětí návštěvníky do jejich fungování. Lidé si budou moci vyzkoušet inovační hry, které je zanesou mimo realitu, navštívit nová místa pomocí virtuálních brýlí, otestují svou schopnost rozpoznat robota od člověka v Turingově testu či zhlédnou prezentační stánek vytištěný 3D tiskárnou. Zváni jsou jak představitelé firem, tak širší veřejnost.

Vstup na inovační veletrh je pro všechny zdarma. Počet míst na hlavní konferenci summitu inovací je omezen, vstup je možné zakoupit
zde.

O Týdnu inovací:

Týden inovací je největší událost roku zaměřená na inovace, moderní technologie, umělou inteligenci a koncept chytrých měst. Jejím cílem je seznámit města, firmy a veřejnost s nejnovějšími světovými trendy na poli inovací a moderních technologií.
Týden inovací se koná od 22. do 27. května po celé ČR. Jeho součástí je Innovation Summit Prague, který se odehraje 26. a 27. května v Praze. Hlavní událostí Innovation Summit Prague je páteční odborná konference v prostorech Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT a Inovační veletrh, který se bude konat po oba dny summitu na stejném místě.

O ELAI:

European Leadership & Academic Institute (ELAI) vznikl v roce 2010 s cílem kultivovat rozvoj talentů v ČR. A to jak pomocí vzdělávacích aktivit pod vedením výjimečných osobností, tak organizováním celorepublikových událostí na podporu inovací, podnikání a startupů. Vytváří platformu, kde neexistují mantinely pro nové nápady, myšlenky a spolupráci. Pořádá českou podobu celosvětové události Týden podnikání, dále Týden inovací a startupové soutěže Get in the Ring a Creative Business Cup.

bez autora