POBĚŽTE PRO PAMĚŤ NÁRODA!

POBĚŽTE PRO PAMĚŤ NÁRODA!

24.4. 2017 - Běh pro Paměť národa se uskuteční v sobotu 20. května od 11 hod. v oboře Hvězda...

Běh pro Paměť národa startuje za měsíc

Za čtyři týdny startuje druhý ročník fundrisingového Běhu pro Paměť národa. Uskuteční se v sobotu 20. května od 11 hod. v oboře Hvězda.

Běhů je po Praze hodně, ale ….

… tenhle zajímavý, protože:


má přidanou hodnotu: kdokoli zaplatí startovné, přispěje na další natáčení příběhů pamětníků 20. století do veřejného archivu Paměť národa. Výši startovného si lze určit posuvníkem při on-line registraci na webu, začíná se na částce 400 Kč, maximum je 1200 Kč (za to pořídíme hodinu záznamu vzpomínek pamětníka 20. století)

patrony Běhu jsou olympijští vítězové Vávra Hradilek a Eva Samková, herečka Lenka Krobotová, sestry Aňa, Ester a Lela Geislerovy, herečka a dokumentaristka Petra Nesvačilová a další

poběžíme společně i symbolicky - proto, abychom připomněliosudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu. Výtěžek Běhu umožní natočit další stovky jejich příběhů.

Běh doprovází výstava Příběhy 20. století – tu můžete během dubna a května vidět i v ulicích Prahy, 20. května se pak přestěhuje do Hvězdy a okolí. Výstava představuje deset důležitých fenoménů našich moderních dějin, které doprovázejí silné vzpomínky pamětníků. Připomínají nám, že naše dnešní svoboda není samozřejmostí.

Běh pro paměť národa je
a)     jak pro opravdové běžce (profesionálně měřené trasy 10 a 5 km)
b)     tak pro rekreační nebo příležitostné sportovce (trasa 1 km)
c)     rodiny s kočárky, děti na odrážedlech a cyklisty (co si dají Jízdu pro paměť národa)
d)     i pro děti – můžou změřit síly během Dětského zážitkového běhu na přes překážky

Běh pro Paměť národa není jen během: můžete si přijít vyzkoušet i různé netradiční sporty, bude hrát několik kapel (Rudovous, Jump!, Pohřební kapela a další), kdo holduje klidnější zábavě, přijde si na své při deskových hrách pro celou rodinu a na místě bude informační stánek Post Bellum. Veškerý doprovodný program probíhá na pláni před oborou Hvězda na Vypichu.

Ještě trocha zajímavé běhové statistiky:
-       loni běželo 480 běžců, doufáme, že letos to bude dvojnásobek
-       tento rok je zatím on-line registrováno přes 240 běžců, z toho je 20 běžců v Klubu přátel paměti národa (ti mají registraci zdarma)
-       Na Běh se mohou zájemci registrovat i na místě (od 8.00 do 10.30 hod.), cena za registraci ve Hvězdě je stejná jako předem přes web
-       Nejstarším běžcem na desetikilometrové trati byl loni sedmdesátiletý závodník, nejmladším čtrnáctiletý teenager, letos je zatím nejnižší věk patnáct let a jako nejstarší ročník narození ukazuje registrace r. 1935. Zda se na startu opravdu objeví pán ve věku 82 let, a jakou trasu poběží, uvidíme 20. května ve Hvězdě.

A praktických údajů:

-       8 – 10.30 hod.: registrace běžců na místě
-       11 hod. start běhu na 5 a 10 km, 13.30 vyhlášení vítězů
-       13 a 14 hod.: start běhu na 1 km pro neběžeckou veřejnost
-       13.30 a 14.30 hod.: start Jízdy pro Paměť národa (kočárky, odrážedla, atd.)
-       11 – 17 hod.: Dětský zážitkový běh přes překážky (startuje průběžně)

Všechny informace k programu jsou na:
www.behpropametnaroda.cz, krátké video najdete tady.

www.behpropametnaroda.cz
, Facebook, Twitter, Youtube

bez autora