R1 Goat
Právě hraje:
RAO UPPALURI
06:00 - 09:00
on-line přehrávač
PREMIÉRA SNÍMKU EDERLY V KINĚ ATLAS

PREMIÉRA SNÍMKU EDERLY V KINĚ ATLAS

19.4. 2017 - Premiéra polského filmu Ederly proběhne 25. dubna v kině Atlas za přítomnosti jeho režiséra a kameramana.

3Kino uvádí: Ederly

Mezinárodní filmový festival 3Kino přichází s dalším filmem pravidelného cyklu Polské úterky v kině Atlas. Poslední úterý v dubnu se uskuteční speciální uvedení filmu Ederly (Polsko 2015) režiséra Piotra Dumaly. Diváci se budou mít šanci v kině Atlas potkat s režisérem snímku Piotrem Dumalou a kameramanem Adamem Sikorou, který má na svém kontě Českého lva za nejlepší kameru za film Ve stínu a letos byl nominován za snímek Já, Olga Hepnarová. Již 25. 4. 2017 od 20:00 v kině Atlas!


Hrdina kafkovsky laděného snímku se jménem Slow přijíždí do městečka Ederly, kde se zastavil čas a lidé tam žijí na pomezí reality a snu. S místním farářem je domluven na opravě oltáře, chlapec, kterého po příjezdu potká, mu však vyhýbavě odmítá popsat cestu na faru a jako místo, kde může přenocovat, mu ukáže nejbližší rodinný dům. V něm přebývá staromódní rodina, ve které je otec přesvědčen, že Slow je jeho starším synem, který se doma dlouhá léta neukázal. Když Slow konečně potká faráře, zjistí, že oltář je již dávno opraven. A aby toho nebylo málo, je obviněn z vraždy, jejíž vyšetřování vedou dva podivní policisté.

Nový hraný film Piotra Dumały Ederly (po debutu Les jde o jeho druhý celovečerní hraný snímek), jinak především režiséra animovaných filmů, osciluje mezi komedií, absurdním dramatem a kriminálkou a oplývá nádhernou černobílou kamerou Adama Sikory. Film získal Złoty pazur za nejlepší film v sekci Jiný pohled na festivalu polských filmů v Gdyni.

Aktuální informace naleznete na www.3kino.cz.

Informace o premiéře naleznete také na stránkách kina Atlas.  

bez autora