Apríles na Žižkově

Apríles na Žižkově

13.4. 2017 - Festival Apríles - 22. dubna na Nákladovém nádraží Žižkov....

Sedmý ročník festivalu Apríles se bude konat v sobotu 22. dubna a to na zcela jiném místě než kdy předtím! Zůstane však věrný svému oblíbenému Žižkovu a přesune se na dohled od Parukářky na Nákladové nádraží Žižkov. Tématem letošního ročníku je pražský industriál, můžeme se  tedy těšit na odborné přednášky zabývající se transformací industriálních budov na kulturní centra, výstavu fotografií a workhsopy navazující na toto stále více populární téma. Další aprílesovou novinkou budou dvě stage, díky nimž si budeme moci vychutnat dvojnásobné množství hudby!

Mezi účinkující, kteří předposlední dubnovou sobotu ukojí naše hudební choutky, patří držitelka hudebního ocenění Anděl, charismatická zpěvačka Klára Vytisková. Ta se nám na festivalu Apríles představí ve formaci KLARA & The Pop. Rozproudí nás také energická chlapecká kapela Noisy  Pots, která vytváří originální taneční hudbu za použití kláves, ale i netradičních hudebních nástrojů v podobě hrnců a kýblů. Trochu nás uklidní a příjemně naladí naši hudební dušičku indie folkové plzeňské duo teepee. Vášnivé tanečníky jistě potěší hradecká parta The Atavists a  k  protančeným střevícům přispějí i vítězové letošního ročníku exportní soutěže Radia Wave, brněnští Himalayan Dalai Lama, kteří kombinují elektronickou hudbu s živými perkusemi. Pozadu s nočními tanečky nebude ani dj z Good Vibes Crew St. Jakob, který nás v tento jarní večer svými melodickými sety připraví na přicházející léto. Dále se v rámci Aprílesu prostředí žižkovského nákladového nádraží promění v pop-soulové království díky hudbě pražských Blastersex, semele nás balkánská disko vlna s kapelou Circus Brothers nebo roztančí r‘n’b a elektronika v režii Piqi  Miqi.

Co dalšího nás čeká na Aprílesu?

V rámci doprovodného programu se nám představí Václav Šindelář, známý pod jménem Anatol Svahilec, který byl v roce 2014 mistrem Slam Poetry v ČR, dále uvidíme představení nezávislého loutkového divadla Ilegumova divadelní společnost nebo improvizaci vedenou improvizačním týmem KLIKA.

Protože se letošní ročník Aprílesu nese ve znamení pražského industriálu, můžeme se těšit na přednáškový blok s podtitulem “Transformace industriálních prostor na kulturní střediska”. Mezi diskutující patří ředitelka holešovického studia Alta Lucie Kašiárová a zakladatelé úspěšných projektů jako je Vnitroblock, Kavárna co hledá jméno a Kulturní sportovna Radlická, Lukáš Žďárský a Jakub Zajíc. Dále na diskuzi promluví Petr Zeman stojící za projektem mapujícím opuštěné stavby Prázdné domy a architekt Petr Kučera, zaměřující se na městský prostor a jeho utváření.

To, že jsou na Aprílesu vítání i děti potvrzuje především dopolední a odpolední program, kdy se bude konat žonglérský workshop pod taktovkou projektu pro podporu a rozvoj nového cirkusu Cirqueon a autorské čtení a tvořivá dílna dětského knihkupectví Pinwheels. Kreativní jedinci si budou moci vyrobit vlastní peněženku s dílnou Já na tom dělámnebo se zúčastnit workshopu recyklovaného šití a vyrobit si látkový pytlík.

Milovníky vizuálního umění jistě potěší, že budou moci v rámci Aprílesu zhlédnout výstavu fotografií iniciativy Urbex. Doprovodný program také oživí spolek ŽižCon, který se zaměřuje na deskové a rolové hry a projekt bojující za prevenci rakoviny prsu a varlat Loono.

Vstupenky v předprodeji na: https://goout.net/cs/koncerty/apriles-2017/nsvub/#"T":"2017-04-22T10:00:01"
Další informace: www.apriles.cz / https://www.facebook.com/apriles.praha/
Odkaz na událosthttps://www.facebook.com/events/1900971993458429/

bez autora