R1 Goat
Právě hraje:
VELKÁ SEDMA
09:00 - 11:00
on-line přehrávač
JANA KRATOCHVÍLOVÁ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ

JANA KRATOCHVÍLOVÁ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ

27.3. 2017 - Jana Kratochvílová pokřtí CD Singl Rocking Planet...

Jana Uriel Kratochvílová, textařka, skladatelka, ale především zpěvačka s nezaměnitelným hlasem se vrací do Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Doprovázet ji bude Jiří George Hrubeš se skupinou Illuminati.ca. V rámci svého turné ILLUMINATI.CA IN ALCHEMICA představí ve čtvrtek 26. dubna nový singl Rocking Planet.

Jana Uriel Kratochvílová
, fenomén, který nemá obdobu ani v Čechách, ani ve světě. Hlas, originalitu a mnohorozměrnou osobnost této zpěvácké legendy nelze výstižně popsat jen pár slovy. Hlavně na živých koncertech je možné autenticky zažít tuto opravdovou rockerku s unikátními hlasovými barvami a rozsahem od něžného nakřáplého sopránu přes mohutný alt, až po metalové growlingové hloubky střídající se s expresívním kvílením nebo napětí evokujícím šeptáním. To vše v kombinaci s dynamickým pohybem, výřečnou mimikou, extravagantními kostýmovými kreacemi a pokaždé překvapujícím průvodním slovem svádí přítomné do světa, kde se mísí mystika, filozofie a spontánní humor.

Jana Kratochvílová se narodila 14. ledna 1953 ve Zlíně. V dětství hrála na housle, ale v pubertě ji očarovala kytara a její cesta nabrala jiný směr. V roce 1979 založila svou první vlastní kapelu. V tehdejším Československu byla průkopnicí nového stylu rock-reggae. Pro svou výstřední povahu měla v komunistickém režimu problémy.

Počátkem 80. let se jí podařilo vycestovat do Irska, kde sklidila ohlasy na hudebním festivalu. V Československu bylo rozhlášeno, že emigrovala, po návratu by ji hrozilo vězení a tak se natrvalo usídlila v Anglii, kde nahrávala v prestižních studiích. Přes svůj věk stále aktivně vystupuje a od roku 2003 se čím dál častěji vrací do České republiky.

Nenechte si ujít výjimečný, nejen hudební zážitek s touto neobyčejnou dámou.

Těšíme se na vás!

Jana Kratochvílová, Jiří Hrubeš & Illuminatica

26. dubna 2017, 19:30
Městská knihovna v Praze
Ústřední knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1 (velký sál)
Vstupné: 280 Kč
Rezervace vstupenek:
www.mlp.cz/akce

bez autora