reSITE 2017: In/visible City

reSITE 2017: In/visible City

20.3. 2017 - reSITE 2017: In/visible City nakoukne pod povrch měst

„Veřejný prostor neumíme správně využívat. A využívat jej nestačí. Musíme ho pozvednout.“

Line-up snů bude mít letošní architektonická a urbanistická konference reSITE, která se 22. a 23. června 2017 vrací do Fora Karlín v Praze. Vedle nejslavnější architektky současnosti Kazuyo Sejimy ze studia SANAA přijede architekt a urbanista Teddy Cruz. Ten přiveze kontroverzní téma „Trumpovy“ hraniční zdi mezi Mexikem a USA, už dlouhodobě se totiž věnuje jejím dopadům na život lidí ve městech San Diego a Tijuana. Místostarosta Paříže Jean-Louis Missika zase představí ambiciózní projekt Réinventer Paris, během něhož Paříž našla investory a nové nápady pro 23 nevyužitých lokalit najednou.

Hlavním tématem reSITE 2017 bude In/visible City: to, co není vidět, a přesto určuje podobu města. Tématem bude hmatatelná i nehmotná anatomie měst a to, jak se veškeré infrastruktury promítají do tváře města.

„Budeme se bavit o tom, co dělá město funkčním, co pohání ekonomiku a spotřebovává podstatnou část městských rozpočtů – tyhle součástky městského soukolí často nejsou vidět. Například hospodaření s vodou a odpady. Přitom i k úplně funkčním infrastrukturám se dá přistupovat nově, třeba jako když Bjarke Ingels vyprojektoval spalovnu kombinovanou se sjezdovkou,“ zve na konferenci šéf reSITE Martin Barry.

Mezi hosty bude také špičková designérka osvětlení Leni Schwendinger, která kromě přednášky povede komentovanou prohlídku po Praze, anebo krajinná architektka Kathryn Gustafson, jež navrhla memoriál Princezny Diany.

Interaktivní zážitková konference, největší svého druhu ve střední Evropě, přivítá na čtyři desítky odborníků včetně světově proslulých architektů, krajinných architektů, urbanistů, starostů. Letos chystá rozšířený program workshopů jako součást kulturního projektu Shared Cities: Creative Momentum, ale i příležitost networkovat na „pub crawls“ po ikonických pražských podnicích s vybranými průvodci. Na kreativním konceptu zážitku reSITE spolupracuje se Studiem Najbrt, mladými českými režiséry, designéry a dokonce i choreografy, a tím se vymyká z řady typických konferencí. Představí nejkvalitnější a oceněné projekty, zaměří se na styčné body infrastruktur s architekturou, na zapojení občanů a poslední trendy, které hýbou světem.

www.reSITE.cz
Facebook: https://www.facebook.com/events/1333435403355419/

Kdy: 22.-23. června 2017
Kde: Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8, Česká republika

bez autora